• Aktualności

      • Dzień Babci i Dziadka

      • Uczniowie klasy I i II przygotowali dla swoich Babć  i Dziadków piękne laurki z okazji ich święta. Zapragnęli podziękować  im w ten sposób za opiekę, wsparcie i miłość. Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy naszym kochanym Seniorom zdrowia, spełnienia marzeń i pociechy z wnucząt.

      • Sukces Lili z klasy IIa

      • Liliana Czerkies z klasy II a zdobyła wyróżnienie w etapie Regionalnym XXXIV edycji ogólnopolskiego konkursu Mój las. Organizatorem i fundatorem nagród na etapie regionalnym był Zarząd Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie. Uczniowie z  klasy I, II a, III a, III b podczas nauki zdalnej brali udział w ogólnopolskim  konkursie plastycznym  o treści przyrodniczej. Mieli wyrazić  swoją przyjaźń  z lasem. Mali artyści doskonale poradzili sobie z trudnym tematem. Szczęście uśmiechnęło się, jak to w życiu bywa, do jednej osoby- Lili.:) Gratulujemy!

      • Ferie zimowe

      • W terminie 4-17 stycznia 2021 r. trwają ferie zimowe. Życzymy wszystkim bezpiecznego wypoczynku w obecnych warunkach sanitarnych. Prosimy o bezwzględne przestrzeganie wytycznych i obostrzeń. Informacje dotyczące nauki po feriach podamy pod koniec przyszłego tygodnia na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym

      • Życzenia świąteczne

      • Bóg się rodzi, moc truchleje!

       Nowonarodzone Dziecię, w nędznej szopie narodzone

       przynosi Nadzieję i Radość.

       Niech święta Bożego Narodzenia

       umocnią Cię w tej Nadziei, Radości i Zdrowiu

       w każdym dniu Nowego 2020 Roku.

        

       Życzą Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

       Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym

      • Wyróżnienie dla Michała Tyńca w konkursie literackim

      • Jesienią 2020 r. w Centrum Bajki w Pacanowie odbył się ogólnopolski konkurs literacki ph. Mała Nagroda Literacka – Pacanów 2020. Zadaniem uczestników było zredagowanie i opracowanie własnej książki lub baśni. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał uczeń klasy IV naszej szkoły Michał Tyniec, którego historia o mieszkańcach Kociolandii znalazła uznanie u jury konkursowego. Młodemu pisarzowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • Posadziliśmy drzewa św. Franciszka!

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym jesienią 2020 roku wziął udział w ogólnopolskim Programie Drzewo Franciszka realizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie. W ramach współpracy fundacja sfinansowała szkole zakup sadzonki  jodły  koreańskiej oraz sadzonek jodły zwyczajnej. Dzieci z oddziału O posadziły przy dużej pomocy pana dyrektora sadzonki jodły w ogrodzie szkolnym:). Dziękujemy serdecznie fundacji za wartościowe  drzewka, które będziemy pielęgnować, obserwować i poznawać.

      • Święto Niepodległości

      • 10 listopada w naszej szkole zgodnie z możliwościami uczciliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie podczas pracy zdalnej o 11.11 odśpiewali hymn. Przedszkolaki natomiast wykonały prace plastyczne po wysłuchaniu opowieści o wolności. Pomnik naszego historycznego patrona Świętego Jana Pawła II został udekorowany dzięki pomocy państwa Duszkiewiczów z Chorzelowa.

      • Pasowanie na ucznia

      • Data 13 października 2020r stała się niezwykle ważna dla 23 uczniów naszej szkoły. Otóż w tym dniu, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemiologiczną, odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy I. Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak dokonała uroczystego pasowania i przyjęcia dziesięciu dziewczynek i trzynastu chłopców w poczet uczniów szkoły. Dzieci pod kierunkiem wychowawcy Lucyny Maziarz i Cynthii Krzysztoforskiej przygotowały piękną część artystyczną, śpiewały, recytowały i odgadywały zagadki przygotowane przez starsze koleżanki z klasy VIII. Na koniec uroczystości uczniowie wraz z rodzicami wsadzili przed sala gimnastyczną jodłę kanadyjską jako pamiątkę tej ważnej dla nich chwili, o czym będzie przypominać kłódeczka z wygrawerowaną datą.

      • Warsztaty w plenerze

      • W ostatnim dniu kalendarzowego lata 2020 roku uczniowie klasy II a i III a uczestniczyli w warsztatach plenerowych  na terenie Nadleśnictwa  Mielec. Organizacja wyjazdu i pobyt zostały zorganizowane  w reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów cały pobyt zorganizowano w przestrzeni otwartej. Plener z edukacji przyrodniczej odbył się na ścieżce Do bobra, gdzie pani Teresa Krupa-Wróbel z nadleśnictwa pokazywała poszczególne gatunki typowych drzew i krzewów leśnych. Dzieci dostrzegały charakterystyczne cechy poszczególnych roślin, zauważały różnice. To była bardzo wartościowa lekcja przyrody! Ruchowe zabawy plenerowe wyzwoliły w dzieciach aktywność ,kreatywność i pomysłowość. Uczniowie udowodnili, że do udanej  zabawy nie potrzebują  drogich zabawek, a jedynie grupy rówieśników i dziecięcej swobody.! Dopełnieniem wyjazdu plenerowego było ognisko na zakończenie leśnej wędrówki. Tradycyjna kiełbaska z ogniska i zdrowe pieczone jabłka to menu  na zakończenie lata i powitanie jesieni. Dziękujemy zaprzyjaźnionemu nadleśnictwu oraz rodzicom obu klas za pomoc w czasie wyjazdu.

      • Narodowe czytanie 2020

      • 8 września 2020r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym obyło się czytanie fragmentów „Balladyny” J. Słowackiego w ramach Narodowego Czytania dzieł literatury polskiej, które ma miejsce co roku od 2012 r, kiedy to para prezydencka zainicjowała akcję wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

       Akcja Narodowe Czytanie miała wyjątkowy charakter w związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Para Prezydencka zaprosiła wówczas do lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, a ponadto przez cały rok, Antologii Niepodległości – specjalnie przygotowanego na tę okazję zbioru powstałych na przestrzeni wieków utworów, zaliczanych do kanonu polskiej literatury patriotycznej. W ubiegłym roku czytaliśmy polskie nowele.

       ,,Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy” –napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji. 

       Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania styczniowego i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna.

       Do czytania w tuszowskiej szkole zaprosiła Renata Paterak sekretarz gminy Tuszów Narodowy, cytując słowa prezydenta RP: ,,Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości”.

       Małgorzata Wieczerzak –dyrektor szkoły przypomniała biografię Juliusza Słowackiego, a młodzież z klasy VIII pięknie zaprezentowała fragmenty dzieła, które jest obowiązkową lekturą w szkole podstawowej.

       Spotkanie zostało zorganizowane na dziedzińcu szkolnym.

      • Pożegnanie absolwentów

      • 24 czerwca 2020 roku pożegnaliśmy absolwentów, którzy w reżimie sanitarnym odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Z kolei 31 lipca spotkaliśmy się ponownie, by przekazać wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jesteśmy dumni z naszych tegorocznych absolwentów, ponieważ zdalne nauczanie nie spowodowało spadku aktywności młodzieży. Wyniki egzaminu są wysokie i świadczą o efektywnej pracy uczniów i nauczycieli. Wiemy już, że wszyscy dostali się do wybranych szkół. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.