• Aktualności

     • Ogólnopolski konkurs "Do hymnu"
      • Ogólnopolski konkurs "Do hymnu"

      • W czwartek 24 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się występ uczniów w ramach Ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu”. Uczniowie wspólnie w jednym głosie wykonali hymn narodowy i dwie pieśni hymniczne: „Rota” i „Marsz Pierwszej Brygady”. Występ uczniów przygotowany był pod kierunkiem nauczycieli  Lucyny Maziarz i Barbary Ćwięki.  Jest to  ważny projekt w zakresie edukacji patriotycznej, nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i zainteresowanie historią Polski. Zmagania konkursowe obserwowała i nagrywała komisja konkursowa, której przewodniczył prof. dr hab.  Grzegorz Oliwa -  pracownik Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

     • Warsztaty malowania bombek
      • Warsztaty malowania bombek

      • Dnia 23.11.2022 przedszkolaki oraz uczniowie klas I- IV wzięli udział w warsztatach malowania bombek, które odbyły się w naszej szkole.

       Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie przyozdobili bombki, które już w niedługim czasie będą mogły zawisnąć na choinkach.

       Organizacją warsztatów zajęła się Katarzyna Szeliga. Klasy III i IV wzięły udział w warsztatach w ramach projektu „Serce i rozum”.

     • BohaterON
      • BohaterON

      • W listopadzie uczniowie klas VI i VIII naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

       Uczniowie klasy VI i VIII zapoznali się z materiałami dotyczącymi Powstania Warszawskiego. Na kolejnym etapie realizacji projektu przybliżyli sobie sylwetki Powstańców oraz przygotowali dla nich wirtualne kartki z wyrazami wdzięczności. Koordynatorem akcji w szkole była Małgorzata Tyniec.

     • Hymn naszych 'najmłodszych'
      • Hymn naszych 'najmłodszych'

      • 10 listopada nasze przedszkolaki  przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji  "Niepodległa do Hymnu”. Wszystkie grupy przedszkolne zgromadziły się punktualnie o 11.11, aby wspólnie uczcić rocznicę odzyskanie niepodległości. Nasi mali patrioci ubrani na galowo z radością i wielkim zaangażowaniem odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

       Zapraszamy do oglądania :)

     • Obchody Święta Niepodległości
      • Obchody Święta Niepodległości

      • „Wolności nie można tylko posiadać.

       Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć…”– Jan Paweł II

       Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się 8 listopada spotkaniem z panią Kingą Hałacińską, dziennikarką, wnuczką autora słów „Pierwszej Brygady”, Andrzeja Hałacińskiego, pułkownika wojska polskiego, poległego w Katyniu. Poznaliśmy losy Polaków, którzy musieli przejść ciężką drogę do niepodległości przez nieludzką ziemię, gdzie wielu zostało na wieczny spoczynek. Pamięć o nich jest naszą powinnością. Rozpoczęciem spotkania było przekazanie ognia niepodległości przed pomnikiem Papieża przez współorganizatorów spotkania Jednostkę Strzelecką 2.0.93 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. W uroczystości wzięli udział: Andrzej Zemmel – dowódca  jednostki strzeleckiej,  przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Orzeł Biały – Strzelec, Romuald Rzeszutek z grupy rekonstrukcji historycznej Wojciecha Lisa, Andrzej Głaz - Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Patrycja Bednarska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym, przy której działa Centrum Pamięci gen. Sikorskiego, uczniowie najstarszych klas z terenu gminy wraz z nauczycielami. Spotkanie uświetniły występy uczniów Julii Świątek i Antoniego Maziarza. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy„Legiony” oraz przeszliśmy pod pomnik generała Sikorskiego, gdzie delegacje złożyły kwiaty i przekazały ogień do Centrum Pamięci.

       10 listopada w szkole została zaprezentowana inscenizacja poświęcona wydarzeniom sprzed 104 lat i wartości wolności. Klasa VI pod okiem Małgorzaty Tyniec w szczególny sposób pomogła zebranym wczuć się w atmosferę obchodów Święta Niepodległości. Zwieńczeniem było ślubowanie nowych członków pocztu sztandarowego, którzy będą godnie reprezentować szkołę w uroczystościach religijno-patriotycznych.

        

     • Dzień postaci z bajek
      • Dzień postaci z bajek

      • Dnia 7 listopada 2022z okazji Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z Tuszowa wyruszyły w podróż do krainy bajek. W tym dniu spotkały się z Babą Jagą, która wyczarowała dla dzieci wiele zagadek i zadań. Przedszkolaki m.in. rozpoznawały bajki po rekwizycie i po przeczytaniu fragmentu książki, układały puzzle. Mogły zmienić się w Kopciuszka, który oddzielał fasolę od ziaren zboża. Na zakończenie odbył się pokaz mody postaci z bajek. Nad całością czuwała Królewna Śnieżka, która wraz z panią dyrektor Małgorzatą Wieczerzak wręczyła nagrody za udział w konkursie plastycznym: „Moja ulubiona postać z bajki”. Ten wyjątkowy dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.

     • Tydzień zdrowego soku
      • Tydzień zdrowego soku

      • W ostatnim tygodniu października odbyła się szkolna akcja prozdrowotna, a zarazem ekologiczna pt. Tydzień zdrowego soku. W ramach akcji zorganizowano dzień jabłka, pomarańczy, cytryny, ulubionego owocu, ulubionego warzywa. W tym czasie uczniowie klas I-III poznawali wartości zdrowotne i smakowe ulubionych owoców i warzyw, które przynosili w danym dniu do szkoły. W klasach degustowali własnoręcznie wykonany w sokowirówce i wyciskarce sok z jabłek, buraków, marchewki, pomarańczy i cytryny. Podczas rozmów o wartościach domowego soku pojawił się również aspekt ekonomiczny, związany z oszczędnością, bowiem uczniowie przeliczali cenę owoców i ilość otrzymanego z nich soku, porównując z ceną 1 litra soku kupionego w sklepie. Akcja zakończyła się zgodnym wnioskiem klas, że sok domowy jest bardzo smaczny, tańszy od kupionego i oczywiście bardzo zdrowy.

     • Gminny Konkurs Recytatorski „Śladami Marii Konopnickiej”
      • Gminny Konkurs Recytatorski „Śladami Marii Konopnickiej”

      • W związku  ustanowionym przez Sejm rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej , w piątek 28 października w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości słynnej poetki ph. „Śladami Marii Konopnickiej”. Organizacją konkursu zajęły  się: Lucyna Maziarz, Cynthia Krzysztoforska i Katarzyna Szeliga. Zgodnie z regulaminem uczniowie klas I-III prezentowali utwory poetyckie w następujących kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. W konkursie wzięło udział 22 uczestników ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy. Konkurs rozpoczęli główni bohaterowie baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi” – Koszałek Opałek i sierotka Marysia, którzy przybliżyli postać Marii Konopnickiej. Po tej dawce informacji rozpoczęły się zmagania konkursowe. Jury w składzie: pani Karolina Dulik – polonistka i pracownica Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym i pani Magdalena Maziarz – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

       Kategoria klas I

       Nagroda
        Marlena Bieniek  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym
       opiekun: Grażyna Zalewska – Vizauer

       Wyróżnienia:
       Mateusz Maksoń z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym opiekun: Grażyna Zalewska – Vizauer

       Nikola Rączka  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym opiekun: Grażyna Zalewska – Vizauer

       Amelia Kołek z Zespołu Szkół w Jaślanach
       opiekun: Maria Dedo

        Kategoria klas II

       Nagroda
       Dorota Guła z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Tuszowie Narodowym opiekun: Renata Kotula

       Wyróżnienia
       Zuzanna Sikora z Zespołu Szkół w Maliniu
       opiekun: Anna Jachowicz

       Zuzanna Trela  z Zespołu Szkół w Jaślanach
       opiekun: Jadwiga Kopacz

       Marcelina Skórska  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Tuszowie Narodowym
       opiekun: Renata Kotula

        

       Kategoria klas III

       Nagroda
       Maja Łanucha z Zespołu Szkół w Maliniu
       opiekun: Maria Jamróz

       Wyróżnienia
       Wiktoria Borajska  ze Szkoły Podstawowej w Czajkowej
       opiekun: Elżbieta Konefał

       Oliwia Chruściel  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym
       opiekun: Lucyna Maziarz

       Julia Pszczoła ze Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich
       opiekun: Elżbieta Cygan

        

       Spośród wszystkich uczestników konkursu ostała rozlosowana nagroda specjalna Koszałka Opałka. Nagrodę tę otrzymała Dorotka Guła z klasy II z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie oraz nauczycielom za przygotowanie. Sponsorem nagród była firma „Dobry Stolarz” z terenu gminy Tuszów Narodowy.