• Aktualności

     • Konkurs pożarniczy
      • Konkurs pożarniczy

      • Dnia 20 marca 2024 r. w Zespole Szkół w Maliniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 

       W turnieju wzięło udział sześcioro uczniów reprezentujących Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym. 

       Michał Wąsik zajął I miejsce w pierwszej grupie wiekowej dla klas od I do IV. W starszej kategorii wiekowej Aleksander Kolin zajął I miejsce, a Szymon Maksoń II miejsce.

       Po zakończenie turnieju Wójt Gminy Tuszów Narodowy – Andrzej Głaz, Dyrektor Szkoły w Maliniu - Hiacynta Jamróz, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Tuszowie Narodowym - Piotr Hyjek, mł. kpt. w st. spocz. Kazimierz Nowak oraz przewodniczący konkursu mł. kpt. Krzysztof Więch - z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym.

     • Wyniki międzyszkolnego konkursu „Książeczka sensoryczna”
      • Wyniki międzyszkolnego konkursu „Książeczka sensoryczna”

      • W dniu 14.03.2024 r. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym zostały ogłoszone wyniki międzyszkolnego konkursu „Książeczka sensoryczna”. Konkurs został zorganizowany w związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie „Każdy inny – wszyscy równi”. Wszystkie książeczki trafią do przedszkoli terapeutycznych z terenu gminy Mielec, by służyć przedszkolakom w terapii.  Jury konkursowe miało poważny dylemat , które prace nagrodzić, ponieważ wszystkie były pomysłowe, kreatywne i starannie wykonane. W związku z tym przyznano 5 nagród i 10 wyróżnień.  Pozostali uczestnicy konkursu także otrzymali drobny upominek za udział. Głównym sponsorem nagród był Pan Jan Tarapata, któremu serdecznie dziękujemy.  Natomiast firma Xerima przekazała drobne prezenty dla wszystkich uczestników.  Jesteśmy wdzięczni za liczny udział uczniów ze szkół gminy Tuszów Narodowy.

     • Wizyta strażaków w przedszkolu
      • Wizyta strażaków w przedszkolu

      • 8 marca przedszkolaki z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszowie Narodowym. W trakcie spotkania goście opowiedzieli o swojej codziennej pracy, o tym, jak praca ta jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Podczas spotkania strażacy uświadomili wszystkich zebranych, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Każdy mógł poćwiczyć technikę sztucznego oddychania i nauczyć się korzystać z defibrylatora AED. Największe emocje wzbudził jednak wielki wóz strażacki oraz możliwość użycia węża strażackiego przez każde dziecko. Spotkanie było bardzo owocne i sprawiło uczestnikom wiele radości.

       Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży: Kamilowi Kotuli, Dominikowi Łączowi i Karolowi Łączowi za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

     • Rekordowe Ekowalentynki
      • Rekordowe Ekowalentynki

      • 28 lutego w naszej szkole odbyła się zbiórka baterii, w ramach ogólnopolskiej akcji Ekowalentynki 2024. W tym roku został pobity rekord zbiórki w szkole prawie o 100 % wobec roku ubiegłego. Łącznie zebraliśmy aż 12 tys 573 sztuki baterii. Tym samym uwolniliśmy Ziemię od 200 kg śmieci, w tym toksycznych metali ciężkich. Rekordzistą zbiórki okazał się Wojciech Walczak z klasy III - aż 2400 sztuk baterii. W czołówce zbiórki znaleźli się również :Weronika Winiarz kl.III - 1700 sztuk, Julia Konefał kl.I - 1582 sztuki, Oliwia Taraska kl. III - 1000 sztuk. Powyżej 200 sztuk zgromadzili :Julian Krzysztoforski kl.I - 760,Zuzanna Maziarz kl.III - 704, Wiktoria Kamińska kl.I - 520 sztuk, Izabela Wróbel kl. III - 508, Kacper Dudzik - 417 ,Marlena Bieniek kl.II - 361 , Vanessa Kędzior kl.II - 286 sztuk, Liliana Mróz kl.II - 260. Przeszło 100 sztuk zgromadziło 9 uczniów. Każda ilość zgromadzona na miarę swoich możliwości ma wielką wartość edukacyjną i proekologiczną. Doceniamy wysiłek i zaangażowanie całych rodzin. Brawo dla młodych ekologów, którzy dbają o Ziemię od najmłodszych lat. Brawo dla dorosłych mieszkańców. Fundusze na dyplomy i drobne  nagrody otrzymaliśmy od koordynatora krajowego, za co serdecznie dziękujemy. Akcja odbyła się dzięki wieloletniej współpracy koordynatora zbiórki w lokalnym środowisku Grażyny Zalewskiej - Vizauer z pomysłodawcą akcji w kraju- Dominikiem Dobrowolskim; polskim ekologiem, podróżnikiem, organizatorem wielu przyjaznych środowisku przedsięwzięć w kraju i w Europie. W Ekowalentynki 2024 zaangażowane są firmy krajowe:

       Remondis

       Dominik Dobrowolski

       Elektro-System

       European Recykling Platform

     • Zajęcia z ratownikiem medycznym
      • Zajęcia z ratownikiem medycznym

      • 08 marca klasy I-III uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez ratownika medycznego -Pana Bogusława Chudy pracującego w Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

       Dzieci usłyszały o najistotniejszych zasadach postępowania w sytuacjach zagrażających życiu. Prawidłowo układały kolegę na wypadek, kiedy osoba jest nieprzytomna w oczekiwaniu na karetkę. Ćwiczeniowo ratowały osobę zadławioną. Poznały środki ostrożności ,jakie  należy  zastosować  podczas ataku osoby chorej na epilepsję. Pan Bogusław odpowiedział również, co dalej ze stłuczoną ręką, czy nogą. Dzieci wyniosły po warsztatach bardzo cenne umiejętności, mogące uratować komuś życie. Dziękujemy Panu Bogusiowi za poświęcony prywatny czas i  wartościowe warsztaty.

     • Szukamy przedwiośnia
      • Szukamy przedwiośnia

      • Na taki temat odbyło się spotkanie klasy II z edukatorem z Nadleśnictwa Mielec- panią Magdaleną Różycką. Gość opowiadał dzieciom, które rośliny jako pierwsze pojawiają się po zimie, które zwierzęta budzą się z zimowego snu. Dzieci z ciekawością słuchały ciekawostek o świecie przyrodniczym w pierwszych dniach marca. Dziękujemy Pani Madzi za przeprowadzenie ciekawych zajęć i za inspirację do uważnego obserwowania przedwiośnia w lesie i wokół nas

     • Gościnny Tuszów Narodowy
      • Gościnny Tuszów Narodowy

      • 5 marca to kolejny dzień rozgrywek siatkarskich w naszej szkole. Tym razem do zawodów przystąpili chłopcy w kategorii IMS ze szkół w Borowej, Gawłuszowic i Tuszowa Narodowego.

       Wyniki spotkań :

       1. Borowa – Gawłuszowice  2:0
       2. Borowa – Tuszów Nar.  2:0
       3. Gawłuszowice – Tuszów Nar.  0:2

        

       I miejsce – SP Borowa – awans do finału powiatowego

       II miejsce – SP Tuszów Narodowy

       III miejsce – SP Gawłuszowice

        

       Drużyny otrzymały dyplomy a najlepszy zawodnik z każdego zespołu otrzymał dyplom i słodki upominek – w naszej drużynie nagrodę otrzymał Bartłomiej Kasprzak.

     • Zawody w piłce siatkowej Igrzysk Dzieci
      • Zawody w piłce siatkowej Igrzysk Dzieci

      • W dniach 27 i 29 lutego nasza szkoła była organizatorem zawodów piłki siatkowej dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci. 27 lutego do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny chłopców. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gawłuszowicach, II miejsce SP Borowa, III miejsce nasza drużyna i miejsce IV zespół z Chorzelowa.

       Dziewczęta rywalizowały 29 lutego. Turniej odbył się w miłej i sympatycznej atmosferze – I miejsce zajęła drużyna dziewcząt z SP Borowa, II miejsce gospodynie zawodów SP Tuszów Narodowy i III miejsce SP Gawłuszowice.

       Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsze trzy zawodniczki turnieju nagrody książkowe.

     • W fabryce czekolady
      • W fabryce czekolady

      • 01 marca klasy II i III pojechały na wycieczkę do Fabryki Czekolady w Rzeszowie. Była to wyjątkowa słodka edukacja plenerowa. Uczniowie będąc w pijalni czekolady w stylu starej fabryki, poznali etapy produkcji czekolady, poczynając od ziarna kakaowca w dalekiej wschodniej Afryce, a kończąc na manufakturze  Mirosława Pelczara na podkarpaciu. Hitem pobytu była własnoręcznie wykonana czekolada  przez każdego uczestnika  i zapakowana w spersonalizowane plastycznie opakowanie. Dużo radości wywołało robienie czekoladowych zakupów na zakończenie pobytu.