• Aktualności

     • Kręci nas recykling w Dniu Ziemi
      • Kręci nas recykling w Dniu Ziemi

      • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym z okazji Dnia Ziemi posprzątali swoją miejscowość, a w ogródku szkolnym posadzili słoneczne bratki. W dniach 12 IV-20 IV 2023  odbyło  się wielkie sprzątanie w ramach uczestnictwa w ogólnopolskiej  akcji ekologicznej Kręci nas Recykling. Poszczególne klasy wyruszyły w różne  części wsi w poszukiwaniu śmieci. Nie było problemu z napełnieniem worków, chociaż klasy zgodnie stwierdziły, że było nieco mniej śmieci niż w ubiegłym roku. Łącznie uczniowie zebrali dwanaście 120 - litrowych worków śmieci. Wśród wyrzuconych odpadów młodzi ekolodzy znaleźli stary obity garnek, dziurawy skórzany trzewik, 2  opony oraz  stare koło od roweru.  Najwięcej ludzie wyrzucają butelek PET i foliowych opakowań. Nie brakowało  puszek po napojach i butelek szklanych. Niechlubnym hitem akcji było znalezienie świeżego nielegalnego wysypiska śmieci. Akcję udało się przeprowadzić dzięki współpracy szkoły  z wybitnym polskim ekologiem -Dominikiem Dobrowolskim oraz firmie Oponeo, która jest pomysłodawcą przedsięwzięcia. Dzięki przekazanym  przez organizatora  środkom finansowym zakupiono niezbędne rzeczy  do przeprowadzenia akcji oraz środki czystości i materiały papiernicze dla szkoły.

     • Zielona matematyka
      • Zielona matematyka

      • W dniu 29 marca 2023 r. w ramach realizowanego projektu „Zielona matematyka” finansowanego przez Fundację mBank, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami byli z wizytą w oddziale Banku Spółdzielczego w Tuszowie Narodowym. Dzięki uprzejmości pracowników banku uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda praca w tej instytucji. Dzieci dowiedziały się jakie operacje można wykonywać w okienkach bankowych, poznały zasadę działania bankomatu. Zobaczyły również jak liczy się duże ilości monet i banknotów. To była bardzo ciekawa lekcja, z której uczniowie wynieśli wiele cennych informacji. 

     • Podsumowanie szkolnego konkursu „Droga krzyżowa w oczami dziecka”.
      • Podsumowanie szkolnego konkursu „Droga krzyżowa w oczami dziecka”.

      • Konkurs skierowany był dla klas I – VIII naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 49 prac plastycznych. 21 z klas I- III oraz 28 z klas IV- VIII. Organizatorką  konkursu była p. Marta Ryniewicz. Główny cel konkursu to zachęcenie dzieci i młodzieży do pogłębienia znajomości  z życia Jezusa Chrystusa, oraz propagowanie wartości religijnych w świetle Biblii. Uczestnicy wykonali jedną stację drogi krzyżowej dowolną techniką. Komisja konkursowa w składzie:   p. Barbara Ćwięka, p. Lucyna Maziarz,  postanowiła przyznać dyplomy oraz nagrody wszystkim biorącym udział,  doceniając ich chęci i zaangażowanie oraz wkład jaki włożyli wykonując plastycznie scenę stacji drogi krzyżowej Jezusa.

       Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Poprzez ten trud jeszcze bardziej uczcili mękę i cierpienie Jezusa w okresie Wielkiego Postu.

       W związku 18-tą rocznicą śmierci św. Jana Pawła II, młodzież naszej szkoły przygotowała Drogę Krzyżową ze św. Janem Pawłem II. Społeczność uczniowska wykonała również serca w hołdzie wdzięczności i obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

     • Artystyczne sukcesy na Wielkanoc
      • Artystyczne sukcesy na Wielkanoc

      • Uczniowie  naszej szkoły wzięli aktywny udział w artystycznym konkursie na  Pisankę Wielkanocną organizowanym przez Dom Kultury w Przecławiu. Na konkurs z naszej szkoły wpłynęło 35 prac. Szczęście uśmiechnęło się do Miry Nowak z kl. I oraz do Huberta Polek z klasy III. Uczniowie  otrzymali wyróżnienia w konkursie. Wraz z rodzicami uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród ,które odbyło się w sobotę ,01 kwietnia w Domu Kultury w Przecławiu. Małym artystom składamy  gratulacje i cieszymy się razem z nimi.