• 2017/2018

     • W trosce o zdrowie - "Dzień Ziemi"
     • W trosce o zdrowie - "Dzień Ziemi"

     • 14.02.2020 12:07
     • W tegorocznym Dniu Ziemi uczniowie wcielili się w elementy przyrody. W pomysłowych i oryginalnych strojach wystąpiły: różne roślinki, zwierzątka, powietrze, woda, Ziemia. Wszyscy prosili  ludzi o rozsądne korzystanie z darów Ziemi. Wszystko po to, aby uchronić wodę, powietrze, glebę od dalszego zanieczyszczania i zatruwania. Pojawiły się hasła: nie łam mi gałęzi (drzewo), wybieraj rower zamiast samochodu (powietrze), używaj mnie rozsądnie (woda), nie pal mojego domku (mrówka), nie pal plastiku (powietrze). W przygotowaniach kreacji i haseł  pomagali rodzice. Zatem rodzice podczas przygotowań, a dzieci podczas prezentacji wykazały wysoką świadomość ekologiczną i prozdrowotną, oraz świadomość, że od czystego powietrza, wody i gleby zależy nasze zdrowie. Klasa V troskę o czystość  środowiska  wyraziła w pięknych plakatach-efektach zgranej pracy grupowej. Nagrodą za najciekawszą prezentację był medal Przyjaciel przyrody wręczany przez dyrekcję szkoły. Wszyscy zatem mamy jeden cel - dbać o czystość naszej planety.

     • więcej
     • Rejonowa Konferencja pt. Zdrowie to równowaga myśli, ducha i ciała

     • 13.02.2020 10:22
     • 20 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyła się Rejonowa Konferencja nt. Zdrowie to równowaga myśli, ducha i ciała. W konferencji licznie uczestniczyli nauczyciele z sieci Szkól Promujących Zdrowie z powiatów mieleckiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego, niżańskiego, stalowowolskiego. Patronat honorowy nad konferencją objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Pan Andrzej Głaz. W konferencji uczestniczyli również dr Barbara Wolny, Rejonowy Koordynator Szkół Promujących Zdrowie, Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec -Hubert Sobiczewski , wójt Andrzej Głaz, dyrekcja i nauczyciele szkoły. W programie był występ uczniów klas I-III pt. Witaminy dla duszy i ciała oraz gra edukacyjna dla uczestników konferencji pt. Zdrowie w ujęciu holistycznym poprowadzona przez Lucynę Maziarz. Pani doktor przedstawiła  pojęcie zdrowia w hierarchii  wartości jako  wartość najwyższą, którą musimy pielęgnować. Wójt  Gminy-Andrzej Głaz  dostrzegł związek tematyki konferencji z zauważalnym w ostatnim czasie wzrostem świadomości  wśród mieszkańców gminy nt. chęci życia w czystym środowisku wolnym od smogu. Dyrektor szkoły podkreśliła w swoim wystąpieniu znaczenie owocnej  systematycznej współpracy  z instytucjami, firmami i organizacjami dla wartościowej promocji zdrowia, szkoły i gminy. Uczestnicy konferencji wysłuchali panelu psycholog Katarzyny Juras nt. Znaczenia zdrowia społecznego w środowisku pracy i życia. Grażyna Zalewska- Vizauer w ramach promocji szkoły i gminy zaprezentowała dorobek szkoły w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Podczas spotkania odbyła się promocja i degustacja zdrowych ekologicznych potraw przygotowanych przez chętnych rodziców. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak oraz szkolny koordynator promocji zdrowia Grażyna Zalewska-Vizauer podziękowały gościom za liczne przybycie, a nauczycielom szkoły za pomoc i zaangażowanie w organizację spotkania.

     • więcej
     • Wiosenne ogródki pełne zdrowia
     • Wiosenne ogródki pełne zdrowia

     • 13.02.2020 10:19
     • Dzieci z oddziałów 0 i klas I-III założyły wiosenne ogródki w klasach. Każdy chętny uczeń posiał lub zasadził ulubione warzywo, a następnie opiekował się nim, aby wyrosły piękne okazy. Wszystko po to, aby zachęcać wszystkich do spożywania dużej ilości świeżych, zielonych, a co najważniejsze zdrowych nowalijek na wiosennych kanapkach. Zdrowych, bo spożywanych na surowo i pochodzących z własnej uprawy. Popatrzcie na efekty. Są wspaniałe okazy. Uprawa okazała się konkursem międzyklasowym, w którym każda klasa zwyciężyła w hodowli innej roślinki. Klasa 0 a zwyciężyła za wyhodowanie pięknej cebulki, klasa 0 b- za najpiękniejsze okazy rzeżuchy. Pierwszaki zwyciężyły za sadzonki ogórków. Klasa II uzyskała piękny szczypiorek z nasion, a klasa III zwyciężyła w hodowli najpiękniejszej sałaty. Gratulujemy wszystkim dbającym o zdrowie i ich sympatykom.

     • więcej
     • Ekowalentynki w szkole
     • Ekowalentynki w szkole

     • 13.02.2020 10:16
     • W Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym  14 lutego odbył się finał ogólnopolskiej akcji  edukacyjnej Ekowalentynki czyli kochamy Recykling. Głównym celem akcji jest troska o otaczającą przyrodę i dbałość o stan środowiska. Dbałość ,a tym samym miłość do naszej planety wyrazili uczniowie, przynosząc zgromadzone baterie i drobny sprzęt AGD właśnie w dniu zakochanych. W szkolnej zbiórce najaktywniejsi okazali się uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów 0.

      Za przyniesione baterie uczniowie otrzymywali słodycze w kształcie serduszek oraz owoce. Sami mieli możliwość wyboru nagrody. Łącznie zebrano 65 kg baterii, co stanowi średnio 3800 sztuk baterii. Odbioru zgromadzonych surowców dokona firma REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o. z Warszawy. Pomysłodawca ogólnopolskiej akcji Dominik Dobrowolski, dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak oraz  Grażyna Zalewska -Vizauer koordynator akcji w szkole serdecznie dziękują Rodzicom, członkom  rodzin i uczniom za zaangażowanie w zbiórkę, a tym samym praktyczną dbałość o piękne i zdrowe środowisko.

     • więcej
     • Finał akcji "Recykling daje owoce"
     • Finał akcji "Recykling daje owoce"

     • 13.02.2020 10:13
     • W dniach 6-10 listopada 2017 w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach ogólnopolskiej akcji Recykling daje owoce. Dzieci z oddziałów 0 i uczniowie klas w tych dniach ustawiali się w kolejce ze zgromadzonym sprzętem, aby w zamian za elektrośmieci wybrać sobie dowolny zestaw owoców. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Łącznie udało się zebrać tonę sprzętu, który dzięki akcji trafi do utylizacji, a tym samym nie zanieczyści środowiska  naturalnego. Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji  Recykling daje owoce  jest wybitny podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski. Koordynatorem akcji w szkole była Grażyna Zalewska-Vizauer. Dzięki udanej współpracy z Panem Dominikiem udało się pozyskać środki finansowe na zakup owoców dla uczestników zbiórki, a tym samym dostarczyć przyjemnej  dawki zdrowia dla małych ekologów.  Pomysłodawca akcji zapewnił odbiór zużytego sprzętu z placu szkolnego.

     • więcej