• Aktualności

     • W dworku Marii Konopnickiej
      • W dworku Marii Konopnickiej

      • 15 września klasy II i III pojechały na wycieczkę krajoznawczą do Żarnowca koło Krosna. Głównym celem wyprawy była wizyta w klimatycznym XVIII- wiecznym dworku, w którym mieszkała i tworzyła Maria Konopnicka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przewodnika, poznając  wnętrza i otoczenie dworku i lamusa. Następnym celem małych turystów  był spacer do XIX- wiecznej Szkoły Ludowej w Żarnowcu. Siedzenie w starodawnych ławkach, oglądanie historycznych pomocy dydaktycznych wywołało niemałe zdziwienie i zaciekawienie. Najwięcej wrażeń dostarczyły opowieści pani przewodnik o dawnych karach stosowanych wobec nieposłusznych uczniów. Dzieci bardzo chętnie chciały uczestniczyć w wymierzaniu kary rózgą i klęczenia w kącie na worku grochu. Dopełnieniem atrakcji były warsztaty kaligraficzne, podczas których uczniowie pisali piórem i atramentem. Zakupy wartościowych pamiątek, obiad  i czas wolny w urokliwym  dworskim parku to ostatni element  udanej wycieczki.

     • Narodowe Czytanie 2023
      • Narodowe Czytanie 2023

      • 12. odsłona Narodowego Czytania w roku 2023 to odkrywanie piękna pozytywistycznej powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”

       Jak co roku akcja została objęta patronatem przez parę prezydencką. Państwo Agata i Andrzej Duda czytali fragmenty w sobotę 9 września. W naszej szkole wydarzenie odbyło się 13 września. Polonistki panie Barbara Ćwięka i Małgorzata Tyniec przygotowały uczniów klas starszych do spotkania z legendą o Janie i Cecylii, z emocjami towarzyszącymi powstaniu styczniowemu. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak oraz uczniowie Emilia Kardyś, Szymon Maksoń i Mikołaj Szymański zaprezentowali urywki powieści, a Bartłomiej Kasprzak opatrzył je fragmentem filmu, ścieżką dźwiękową oraz prezentacją multimedialną o autorce.

       Uczestnicy na zakończenie otrzymali pamiątki w postaci okolicznościowych zakładek do książek wykonanych przez dyrektor GBP panią Patrycję Bednarską.

       To było pouczające i nastrojowe spotkanie z literaturą.

     • Uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny
      • Uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny

      • 4 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie o godzinie 9.00 odbyła się Msza Święta, w czasie której prosiliśmy Matkę Bożą Wspomożenia Wiernych o łaski na najbliższe 10 miesięcy pracy. O 10.00 społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej , by wspólnie świętować inaugurację roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak serdecznie przywitała wszystkich zebranych gości na czele z gospodarzem gminy panem Andrzejem Głazem, rodziców, nauczycieli, pracowników, a szczególnie wychowanków i uczniów. Życzyła radości z każdego dnia spędzonego w murach tuszowskiej szkoły. Nie zabrakło także odniesień do wydarzeń sprzed lat, czyli wybuchu II wojny światowej. Wójt wyraził wdzięczność za kultywowanie tradycji i wychowanie młodego pokolenia w poczuciu wartości i tożsamości narodowej. Zwrócił się z najlepszymi życzeniami do pierwszoklasistów i ich rodziców. Następnie uczniowie klasy VI wierszem i piosenką uświetnili ten szczególny dzień. Zakończył się on spotkaniem z wychowawcami. Wszystkim życzymy pięknego i owocnego roku.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 4 września.

       O godzinie 9.00 Msza Święta w kościele w Tuszowie, a następnie przemarsz do szkoły.

       Dojazd w poniedziałek:

       8.35 - Grochowe Chruściele, Grochowe Trześń, Grochowe Antońka,

       8.40 - Grochowe szkoła.

       Przedszkole działa również od 4 września.

       Autobusy:

       Dojazdy_i_odjazdy_autobusow(1).docx