• 2021/2022

      • Wyniki Rejonowego Konkursu Plastycznego Gdzie ukrywa się zdrowie
      • Wyniki Rejonowego Konkursu Plastycznego Gdzie ukrywa się zdrowie

      • 29.04.2022 11:19
      • Rozstrzygnięto Regionalny konkurs plastyczny o tematyce prozdrowotnej organizowany przez Szkołę Podstawową w Tuszowie Narodowym przy współpracy z LOP Zarząd Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie. Komisja powołana przez organizatora spośród 49 prac, jakie napłynęły na konkurs nagrodziła 3 prace oraz  przyznała 6 wyróżnień. Przy wyborze jury kierowało się przede wszystkim samodzielnym wykonaniem, ciekawym  ujęciem tematu, kreatywnością  artystyczną. Wszystkie prace spełniały wymogi formalne, prezentowały prawidłową interpretację tematu i wysoki poziom artystyczny.

       Nagrodzone prace:

       1.Julia Wołoszyn kl. II SP nr 2 w Kolbuszowej op. Lidia Wiktor

       2.Zuzanna Pietryka kl. III  ZS Malinie op. Renata Hyjek

       3.Zuzanna Maziarz kl. I SP w Tuszowie Narodowym op. Renata Kotula

       Wyróżnione prace:

       1.Julia Buda kl. III a ZS Chorzelów op. Bernadeta Torba

       2.Zuzanna Kamecka kl. Ic SP nr 11 Mielec op. Renata Gołąb

       3.Szymon Moryto kl. III SP Gawłuszowice op. Marta Szeliga

       4.Antoni Maziarz kl. III a SP Tuszów Narodowy op. G. Zalewska -Vizauer

       5.Bianka Wolak kl. I b SP nr 3 Mielec op. Bogumiła Witas

       Ponadto komisja przyznała wyróżnienie za pomysłowe ujęcie tematu dla Anny Sułek kl. Ic SP nr 3 Mielec  op. Angelika Borowska

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział i włożony wkład pracy. Serdecznie gratulujemy artystycznego sukcesu.  Dyplomy w formie on-line  za udział w konkursie prześlemy pocztą.

       Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień  odbędzie się  09 czerwca w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym.

       Protokol_-_Gdzie_ukrywa_sie_zdrowie.pdf
      • więcej
      • Moje sposoby na oszczędzanie
      • Moje sposoby na oszczędzanie

      • 01.03.2022 10:27
      • Pod takim tytułem został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczestników projektu Mali finansiści ludźmi sukcesu w przyszłości dotowanego przez Fundację mBanku. Uczniowie klas III SP w Czajkowej, w Maliniu i w Tuszowie Narodowym graficznie zaprezentowali własne umiejętności oszczędzania w codziennym życiu. Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody: Bartosz Krupa SP Malinie, Wiktoria Piechota SP Czajkowa, Piotr Mikosz SP Tuszów Narodowy oraz 3 wyróżnienia Sebastian Babula SP Czajkowa oraz Milena Sałamaga i Gabriela Pluta SP Malinie. Gratulujemy zwycięzcom niezwykle trafnych pomysłów graficznych na oszczędzanie. Nagrody sfinansowała Fundacja mBanku. Grantobiorcą projektu jest Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym, natomiast organizatorem konkursu Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym -lider projektu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną dyplomy i upominki zostaną doręczone  do szkół po powrocie dzieci z ferii.

      • więcej
      • Ekowalentynki 2022
      • Ekowalentynki 2022

      • 01.03.2022 10:24
      • Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym w lutym  po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej zbiórki baterii pod nazwą  Ekowalentynki. Akcja odbyła się dzięki wieloletniej współpracy placówki z koordynatorem i pomysłodawcą zbiórki w kraju Dominikiem Dobrowolskim-ekologiem, podróżnikiem, organizatorem wielu ekologicznych przedsięwzięć w kraju i w Europie. Ze względu na nauczanie zdalne klas V-VIII w zbiórce baterii uczestniczyły klasy I-IV oraz zerówka. Łącznie zebrano 1325 sztuk baterii. Mistrzami  zbiórki zostali:  Mikołaj Sołtys kl. I (231 sztuk), Alan Gaj oddział 0 (215 sztuk), Lila Mróz oddział 0 (98 sztuk). Na pochwałę zasługuje zerówka, która wyjątkowo  aktywnie włączyła się w zbiórkę i łącznie zebrała najwięcej baterii- 675. Brawo dla młodych ekologów, którzy dbają o Ziemię od najmłodszych lat. Słodycze i owoce  otrzymaliśmy od koordynatora krajowego, za co serdecznie dziękujemy.

      • więcej
      • Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

      • W maju 2021 roku złożyliśmy do Kuratorium Oświaty w Rzeszowie  dokumentację na Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki Kapituły obradującej  przy MEN  w Warszawie

      • Troska o najbliższe środowisko

      • Uczniowie  szkoły aktywnie włączyli się  w 28. ogólnopolską akcję Sprzątanie Świata 2021. Uczestniczyli w symbolicznym  porządkowaniu najbliższego środowiska wokół szkoły, segregując odpady na plastikowe oraz pozostałe. Celem akcji nie jest sprzątanie, ale uwrażliwienie na nie zaśmiecanie środowiska. Hasło tegorocznej akcji to Myślę, więc nie śmiecę. Uczniowie uczestnicząc w akcji ,widzą efekty niewłaściwych i niekorzystnych dla Ziemi  działań. Angażując się  w zbiórkę wyrażają troskę o stan najbliższego środowiska i uwrażliwiają się na dbałość o planetę Ziemię.  

      • Recykling daje owoce 2021

      • W Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyła się kolejna już edycja ogólnopolskiej akcji ekologicznej pt. Recykling daje owoce. We wrześniu 2021 społeczność  szkoły została poinformowana o planowanej zbiórce baterii,  drobnego sprzętu elektronicznego  i sprzętu  AGD. Ogólnopolską akcję w skali kraju zapoczątkował i kontynuuje ekolog Dominik Dobrowolski przy współpracy z ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. (ERP) .Uczniowie wraz z rodzicami aktywnie i chętnie  uczestniczyli  w zbiórce elektrośmieci dla dobra naszej planety i dla własnego zdrowia. Dlaczego?

       W finałowym dniu zbiórki, który wypadł w tym roku  27 X 2021 za przyniesione baterie i elektrośmieci uczniowie otrzymali symboliczne owoce. Łącznie zebrano 38 kg baterii oraz 56 kg drobnego sprzętu. Tyle śmieci mniej będzie na Ziemi. Brawo młodzi ekolodzy!

        

        

      • I nagroda w Wojewódzkim Konkursie Energia z lasu

      • Uczniowie szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. Energia z lasu, którego organizatorem jest LOP Okręg Podkarpacki w Rzeszowie. Za najlepszą pracą w konkursie jury uznało rysunek wykonany kredką przez  Antoniego Maziarza z klasy III a  (op. G. Zalewska- Vizauer), przyznając uczniowi I nagrodę w województwie. Powód  do zadowolenia miała też uczennica klasy VI -Daria Bąk, która otrzymała wyróżnienie w tym konkursie (op. Cynthia Krzysztoforska) Dopełnieniem sukcesu było wręczenie nagrody małemu artyście  przez  Pana Huberta Sobiczewskiego- prezesa LOP OP, który osobiście odwiedził naszą szkołę. Panu Hubertowi dziękujemy serdecznie za wizytę w szkole, a  artystom gratulujemy sukcesu i wygranej.