• Aktualności

     • Dzień Babci i Dziadka
      • Dzień Babci i Dziadka

      • 26 stycznia w naszym przedszkolu miało miejsce szczególne wydarzenie. Dzieci z czterech grup wystąpiły przed najważniejszą publicznością: swoimi Babciami i Dziadziusiami, świętując w ten sposób ich dzień. Zebrani spędzili ten czas w serdecznej i pełnej życzliwości atmosferze.

       Wszystkim Babciom i Dziadziom życzymy zdrowia i nieustających powodów do radości w każdym dniu.

     • Podsumowanie półrocza
      • Podsumowanie półrocza

      • Podczas spotkania z rodzicami podsumowującego pierwsze półrocze uczniowie starszych klas wystawili na szkolnej scenie „Jasełka”. Przedstawienie z moralnym przesłaniem było okazją do prezentacji talentów i wspólnych przemyśleń.

       W klasyfikacji półrocznej najwyższe wyniki osiągnęli:

       Kl. IV

       Anna Tyniec, Natalia Kuś, Zofia Szcześniak, Milena Witek,

        Mateusz Mróz

       Kl. V

       Igor Peret, Maja Piechota, Antoni Maziarz, Mikołaj Szymański, Zuzanna Guła, Magdalena Bieniek, Liliana Czerkies, Gabriela Mieszkowicz

       Kl. VI

       Zuzanna Tarapata, Julia Światek, Blanka Czerkies, Olivia Kuś, Karolina Gunia, Klara Miłek, Dominika Pszeniczna

       Kl. VII Aleksander Kolin, Michał Tyniec

       Kl. VIII Aleksandra Kasprzak

        

       100 % frekwencję mieli:

       Konrad Gołas, Natalia Kuś, Mateusz Mróz, Emilia Nowak, Liliana Czerkies, Maciej Pietryka, Blanka Czerkies, Nikola Hejnas, Ksawery Maksoń

       Życzymy wszystkim dobrze i bezpiecznie spędzonych ferii.

     • Pasowanie na czytelnika
      • Pasowanie na czytelnika

      • 19 stycznia 2024r. uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelnika. Bibliotekarz szkolny – pani Małgorzata Tyniec dokonała przyjęcia dzieci do biblioteki.  Nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie szanowania książek i respektowania zasad panujących w bibliotece. Uroczystość pasowania połączona była z kampanią Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Książki  ph. „Mała książka – wielki człowiek”, która namawia do czytania i promuje czytelnictwo. Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie pozycję Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”. Całe wydarzenie poprzedziła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I, przy współudziale kolegów i koleżanek z klasy V, pod kierownictwem nauczycieli Lucyny Maziarz i Katarzyny Szeligi.

     • Tytuł ambasadora programu „Misja Kieszonkowe”
      • Tytuł ambasadora programu „Misja Kieszonkowe”

      • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł ambasadora programu „Misja Kieszonkowe”.

        Jest to dowód naszego zaangażowania w przekazywanie uczniom wartościowej wiedzy z zakresu finansów. Akcja , którą realizowała w ubiegłym roku szkolnym klasa III wraz z wychowawcą Lucyną Maziarz, przyczyniła się do tego sukcesu szkoły.

       Zachęcamy wszystkich Nauczycieli oraz Rodziców do skorzystania z materiałów dostępnych na stronie www.misjakieszonkowe.pl i budowania wśród dzieci cennych nawyków i samodzielności finansowej.

       Już dziś zainwestujmy w edukację finansową dzieci, która zaprocentuje w ich dorosłym życiu!

     • Ferie zimowe - przedszkole
      • Ferie zimowe - przedszkole

      • Przedszkole w Tuszowie Narodowym w czasie ferii zimowych jest czynne 29.02-2.02. W drugim tygodniu ferii dyżur pełni przedszkole w Ławnicy.

     • Finał konkursu rękodzielniczego Bożonarodzeniowe cudeńka natury
      • Finał konkursu rękodzielniczego Bożonarodzeniowe cudeńka natury

      • 19 grudnia 2023 w Nadleśnictwie Mielec odbyło się uroczyste podsumowanie rękodzielniczego konkursu pt. Bożonarodzeniowe cudeńka natury. W uroczystości udział wzięli nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami. Zadanie konkursowe skierowane było do uczniów klas I-III szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy oraz szkół zaprzyjaźnionych z nadleśnictwem. Uroczystość  uświetnili swoją obecnością wójt Gminy Tuszów Narodowy- Andrzej Głaz, który objął mecenatem kulturowym konkurs, dyrektor ZSP w Tuszowie Narodowym - Małgorzata Wieczerzak - organizator konkursu, nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec - Hubert Sobiczewski, obejmując patronatem  honorowym przedsięwzięcie. W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich artyści ze SP w Tuszowie Narodowym, śpiewając i grając  utwory muzyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Nagrody główne w konkursie - żywe choinki ufundowane przez Nadleśnictwo Mielec trafiły do zdobywców I miejsca-Julii Zygmunt ZS w Jaślanach i Michała Wąsika ZSP w Tuszowie Narodowym. Nagrody  dla zdobywców II i III miejsca oraz osób wyróżnionych ufundowała Gmina Tuszów Narodowy. Koordynatorem konkursu ze strony organizatora była Grażyna Zalewska-Vizauer. Opiekun konkursu ze strony nadleśnictwa Magdalena Różycka  zadbała także o słodki poczęstunek dla uczestników spotkania, częstując wszystkich osobiście  upieczonymi pierniczkami. Wystawie prac konkursowych towarzyszyła ekspozycja  rękodzieł  lokalnych artystów. Monika Buława  tworzy piękne anioły z naturalnych materiałów, jakie daje przyroda. Władysława Maryniak   wykonuje niezwykłe kwiaty i ozdoby z bibuły i krepiny. Teresa Pogoda -właścicielka Galerii Słodkiego Szczęścia w Mielcu wypieka cudowne pierniczki i nie tylko wyłącznie z naturalnych składników.

       Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie

       Nagrodzeni__i__wyroznieni___w__konkursie__rekodzielniczym.pdf

     • Sukces uczennicy - Aleksandry Kasprzak
      • Sukces uczennicy - Aleksandry Kasprzak

      • 15 grudnia Aleksandra Kasprzak (klasa 8) i Julia Świątek (klasa 6) uczennice  Zespołu  Szkolno- Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim pod hasłem: „Śladami Wielkich Polaków – Wisława Szymborska”, którego finał odbył się w Jarosławiu. Aleksandra Kasprzak  zdobyła I nagrodę w zakresie wiedzy o poetce i jej twórczości. Zwyciężczyni otrzymała statuetkę i liczne nagrody. Należy podkreślić, że do konkursów w trzech kategoriach: plastycznej, wiedzy o Wisławie Szymborskiej i recytacji utworów poetki  do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się ok.243 uczniów  szkół podstawowych kl. VI – VIII i ponadpodstawowych z całego Podkarpacia. Nasza szkoła przystąpiła do finału w dwóch kategoriach tj. plastycznej i wiedzy o wielkiej poetce. Zwyciężczyni otrzymała statuetkę i liczne nagrody.  Wśród 140 prac plastycznych, które nadesłano na  konkurs, doceniono rysunki Zuzanny Tarapaty i  Julii Świątek (uczennice klasy VI). Do konkursu wiedzy o Wisławie Szymborskiej Aleksandrę i Julię przygotowywały panie Małgorzata Wieczerzak i Barbara Ćwięka.