• Aktualności

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, dziękując Matce Bożej Wspomożenia Wiernych za szczęśliwie przeżyte 10 miesięcy pracy. Licznie zgromadzeni wychowankowie przedszkola, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły podsumowali mijający rok szkolny. Były wspomnienia, wspólne zdjęcia, radość z sukcesów we wszystkich dziedzinach. Wszyscy obiecali, że w czasie wakacji odpoczną, będą dbać o bezpieczeństwo i pełni nowych sił wrócą po wakacjach.

       Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

       Kl. IV Zuzanna Guła, Magdalena Bieniek, Liliana Czerkies, Maja Jamrozy, Antoni Maziarz, Gabriela Mieszkowicz, Igor Peret, Maja Piechota,

       Kl. V Blanka Czerkies , Tymoteusz Drzymała, Karolina Gunia, Amelia Jamróz, Klara Miłek, Karolina Nowak , Dominika Pszeniczna, Julia Świątek , Zuzanna Tarapata

       Kl. VI Aleksander Kolin, Oliwia Łącz, Szymon Maksoń, Jakub Krzysztoforski, Michał Tyniec, Zuzanna Urbańczyk

       Kl. VII Aleksandra Kasprzak

       Kl. VIII Sebastian Ochalik, Paweł Radek, Łukasz Ulrych

       Dyplom za wzorową frekwencję otrzymali

       Nikola Hejnas i Wiktor Pazdro

       Podczas uroczystego pożegnania najstarszej klasy w szkole panowała atmosfera wspomnień. Zarówno grono nauczycielskie, rodzice, jak i siódmoklasiści z uwagą wysłuchali nostalgicznych słów absolwentów. Przypomnieli oni swoją edukacyjną podróż od czasu przedszkola aż do dziś. Radość mieszała się ze smutkiem. Dopełnieniem były życzenia powodzenia w przyszłości, które złożyła młodzieży p. dyrektor w imieniu całej szkolnej społeczności. Trzymamy za Was kciuki!

     • Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic
      • Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic

      • Dnia 21 czerwca uczniowie klas III wraz z rodzicami, panią wychowawczynią Lucyną Maziarz i panią katechetką Martą Ryniewicz udali się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic -  miejsca urodzenia Ojca Świętego – Jana Pawła II.

       Po przyjeździe do Kalwarii dzieci w strojach komunijnych przeżywały Eucharystię, która została odprawiona w intencji nich samych, ich rodziców oraz całych rodzin. Dzieci dziękowały przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej za dar I Komunii Świętej.  Następnie wszyscy udali się do Wadowic. Podróż kolejką, umożliwiła bliżej poznać  miejsca związane z Karolem Wojtyłą.

       Pielgrzymka upłynęła bardzo spokojnie i radośnie. Uczestnicy powrócili do domu ubogaceni duchowo w atmosferze wspólnego śpiewu, modlitwy i wdzięczności Bogu za dar pielgrzymowania.

     • Pasowanie na przedszkolaka
      • Pasowanie na przedszkolaka

      • 14  czerwca  2023 r.  w  naszym  przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka oraz akademia z okazji  dnia Mamy i Taty. W obecności pani Dyrektor, pana Wójta, rodziców,  dzieci z najmłodszej grupy wystąpiły z częścią artystyczną. Po złożeniu ślubowania dzieci zostały uroczyście pasowane przez panią Dyrektor Małgorzatę Wieczerzak. 23 dzieci zostało włączonych do grona przedszkolaków. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały Dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.                                        Następnie wystąpiły  4- latki, prezentując program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Na zakończenie uroczystości przedszkolaki wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

     • Słowiki w nowej muszli koncertowej
      • Słowiki w nowej muszli koncertowej

      • Gminny Konkurs piosenki przyrodniczej Słowik Wiosny 2023 był pierwszą imprezą zorganizowaną w nowej muszli koncertowej na Placu gen. W. Sikorskiego . Inauguracji  wyjątkowej imprezy dokonał wójt gminy Andrzej Głaz, życząc uczestnikom, zebranym gościom i sobie, aby nowo oddane miejsce służyło rozwojowi talentów, kultury i życiu artystycznemu mieszkańców. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak powitała gości festiwalu: przedstawicieli Nadleśnictwa Mielec: Dariusza Pszenicznego, Leszka  Magdę, Grzegorza Gazdę,  nauczycieli  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia  M. Karłowicza w Mielcu: Magdalenę Maziarz i Karolinę Janochę, wójta gminy oraz uczestników  wraz z opiekunami.  Jury po wysłuchaniu  utworów w wykonaniu uczniów klas I-III, doceniło wysoki poziom artystyczny dzieci i trud opiekunów włożony w przygotowanie do konkursu. Ostatecznie przyznano 3 nagrody i 5 wyróżnień.

       Nagrody: Karina Konefał, Katarzyna Kukulska- SP Borki Nizińskie, Marlena Bieniek ZSP Tuszów Narodowy

       Wyróżnienia: Kacper Radłowski ZS Jaślany, Lena  Rokoszak SP Borki Nizińskie, Nikola Rączka, Zofia Pieróg i Emilia Nowak-ZSP Tuszów Narodowy.

       Nagrody ufundowali i wręczyli wójt gminy oraz Nadleśnictwo Mielec reprezentowane przez Dariusza Pszenicznego. W czasie oczekiwania na wyniki, Leszek Magda poprowadził warsztaty dla dzieci nt. Jak mierzyć drzewa.  Nie zabrakło tradycyjnego powitania i pożegnania na rogu myśliwskim w wykonaniu Grzegorza Gazdy. Poczęstunek dla uczestników ufundowała Piekarnia Chorzelów- GS Tuszów Narodowy. Imprezę corocznie organizuje SP w Tuszowie Narodowym, a prace organizacyjne koordynuje Grażyna Zalewska-Vizauer.

     • Szukali matematyki
      • Szukali matematyki

      • Uczniowie klas I-III uczestniczyli w plenerowych warsztatach matematycznych zorganizowanych na terenie Nadleśnictwa Mielec. Zajęcia plenerowe odbyły się w ramach projektu Zielona matematyka, w którym uczestniczą uczniowie. Na leśnej ścieżce edukacyjnej do Bobra doskonalili praktyczne umiejętności matematyczne, zwłaszcza szacowania i  mierzenia długości. Pan Leszek Magda z nadleśnictwa w trakcie  warsztatów, pokazał dzieciom, jak  w łatwy sposób można oszacować wysokość drzewa, czy  długość leśnej trasy. Najwięcej wrażeń dostarczyły ćwiczenia samodzielnego operowania średnicomierzem i taśmą mierniczą przy mierzeniu obwodu i średnicy pnia. Oczywiście w trakcie warsztatów nie zabrakło zabaw ruchowych na leśnej polanie i tradycyjnego ogniska. Dziękujemy panu Leszkowi za super poprowadzone zajęcia.

     • Dzień Dziecka w naszym przedszkolu
      • Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

      • Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu przebiegał pod hasłem „Na sportowo,  bo to zdrowo”. Przedszkolaki  wzięły udział w wielu konkurencjach sportowych, grach i zabawach. Zanim boisko szkolne zamieniło się w arenę zmagań sportowych, dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak wraz z wójtem gminy Andrzejem Głazem złożyli życzenia z okazji Dnia Dziecka, po czym zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.  Przygotowane atrakcje sprawiły radość i zapewniły dzieciom świetną zabawę, bo śmiech było słychać niemal we wszystkich zakamarkach przedszkola. 

     • I Bieg Przedszkolaka
      • I Bieg Przedszkolaka

      • W poniedziałek 22 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w I Tuszowskim Biegu Przedszkolaka zorganizowanym z okazji 142 rocznicy urodzenia gen. W. Sikorskiego. W biegu wzięło udział 82 małych zawodników.  W zależności od grupy wiekowej dzieci miały do pokonania 100, 200, 300, 400m.  Rywalizacja była zacięta, a duch walki sportowy. Najmłodsi zaprezentowali dobrą formę sportową i  udowodnili, że bardzo lubią biegać. Wszyscy świetnie się bawili. Po zakończonych zawodach odbyła się uroczysta dekoracja, podczas której przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale z rąk wójta gminy Andrzeja Głaza i przewodniczącego rady Waldemara Maziarza. Celem imprezy była popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy aktywności fizycznej wśród dzieci oraz promocja zdrowego stylu życia.

       Indywidualne wyniki biegów:

       3-latki  dziewczynki

       I miejsce – Laura Gaj

       II miejsce – Weronika Walczak

       III miejsce – Lena Mrozik

       3-latki chłopcy

       I miejsce – Kacper Głowack

       II miejsce – Michał Naprawa

       III miejsce – Marcel Pszeniczny

       4-latki dziewczynki

       I miejsce – Julia Szcześniak

       II miejsce- Iga Witek

       III miejsce – Zuzanna Kotula

       4-latki chłopcy

       I miejsce – Szymon Nowak

       II miejsce – Tomasz Krempa

       III miejsce – Filip Gaj

       5-latki dziewczynki

       I miejsce – Laura Streb

       II miejsce -  Zofia Chruściel

       III miejsce – Maja Konefał

       5-latki chłopcy

       I miejsce – Alex Chruściel

       II miejsce – Szymon Pszeniczny

       III miejsce – Alan Zdziebło

       6-latki dziewczynki

       I miejsce – Julia Konefał

       II miejsce- Eliza Hyjek

       III miejsce – Maja Dudzik

       6-latki chłopcy

       I miejsce – Kacper Grabiec

       II miejsce- Szymon Kotula

       III miejsce – Michał Wąsik