• Aktualności

      • Spotkanie uczniów z policjantkami

      • We wrześniu odbyło się spotkanie uczniów z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Prelekcje były wygłaszane w dwóch grupach wiekowych, kl. I-III – „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz kl. IV – VIII, które oprócz zagadnień dotyczących bezpiecznego poruszania się zostały zapoznane z informacjami dotyczącymi odpowiedzialności karnej nieletnich.

       Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas młodszych poznają zasady bezpiecznego zachowania podczas drogi do szkoły i do domu, jak również w czasie wolnym od zajęć edukacyjnych. Zaproszone panie policjantki przekazały dzieciom informacje dotyczące zasad przechodzenia przez ulicę, numerów alarmowych, zwróciły szczególną uwagę na zawieranie znajomości z osobami nieznajomymi, jak również zachowania ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. W czasie spotkania z młodzieżą klas starszych policjantki poruszyły temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników oraz zasad zachowania się, które obowiązują w szkole i poza nią. Poruszono również temat cyberprzemocy oraz skutków niewłaściwego korzystania z Internetu.  Uczniowie dowiedzieli się, kiedy ponoszą odpowiedzialność prawną za niewłaściwe korzystanie z najnowszych technik informacyjnych oraz zachowań noszących miano demoralizujących.

      • Dzień Chłopaka

      • W naszej szkole pamiętamy o wszystkich panach bez względu na wiek, a szczególnie w dniu ich święta. Z tej okazji 30 września samorząd szkolny zorganizował Dzień muszki i krawata. Chłopcy pięknie prezentowali się z tym eleganckim dodatkiem do garderoby. Były wersje na poważnie, uroczyście a także na wesoło. Gratulacjom i życzeniom nie było końca.

      • Muzyczny akcent tuszowski

      • W Mielcu, przy Górze Cyranowskiej, u wejścia do Parku Leśnego powstaje Pomnik Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych. W sobotę 28 sierpnia odbył się tam Bieg Tropem Wilczym oraz koncert patriotyczny Norberta „Smoły” Smolińskiego. Solista zespołu Contra Mundum przygotował muzyczny program „Podróż przez historię Polski 1939-1989”. W koncercie wybrzmiał również akcent tuszowski, ponieważ u boku artysty wystąpiło dwoje uczniów naszej szkoły: Julia Świątek z klasy IV i Antoni Maziarz z klasy III. Wspólnie z artystą wykonali oni utwór „Już dopala się ogień biwaku”. Uczniów przygotowała nauczycielka muzyki Lucyna Maziarz. Artystom gratulujemy. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Stowarzyszenia „Prawda i pamięć”, które jest pomysłodawcą i organizatorem budowy pomnika upamiętniającego polskie antykomunistyczne podziemie. Odsłonięcie całości pomnika nastąpi  1 marca 2022r.

       https://prawdaipamiec.pl

      • Spotkania z rodzicami przedszkolaków

      • Grupa 1 (3 latki) - 15.09 (środa) godz. 16:00

       Grupa 2 (4 latki) - 13.09 (poniedziałek) godz. 16:00

       Grupa 3 (5 latki) - 16.09 (czwartek) godz. 16:00

       Grupa 4 (6 latki) - 15.09 (środa) godz. 16:00

      • Narodowe czytanie

      • Najstarsi uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie” organizowanej już dziesiąty raz pod patronatem prezydenta RP. Wydarzenie miało miejsce na szkolnym dziedzińcu 9 września. Spotkanie wzbogaciły swoją obecnością i prezentacją fragmentów książki panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym  na czele z dyrektorką - Patrycją Krempą.

       Dyrektorka szkoły Małgorzata Wieczerzak wprowadziła do tej lekcji literatury, nawiązując do tradycji czytelniczych oraz przedstawiając rys biograficzny Gabrieli Zapolskiej.

       Uczennice klasy VIII brawurowo zaprezentowały wybrane fragmenty, dodając elementy inscenizacji. Przygotowywały się pod okiem polonistki pani Barbary Ćwięki – Występek. Nasze spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

       „Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.”

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

      • 1 września społeczność  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2021/2022 w reżimie sanitarnym. Na początku odbyła się tradycyjnie Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Następnie klasy młodsze spotkały się z wychowawcami, a uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami wspominali wrzesień 1939 roku, oddając hołd walczącym za naszą wolność. Nie zabrakło także radosnych akcentów i nadziei na szczęśliwy rok i naukę stacjonarną. Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, zachęcając do wytężonej pracy, nie zniechęcania się porażkami i budowania swoich osobowości na miarę możliwości.

      • Dojazdy i odjazdy autobusów

      • W zakładce Uczniowie i Rodzice, w dziale Informacje, zamieściliśmy rozkład odjazdów i przyjazdów autobusów. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

       https://www.zsptuszownarodowy.pl/a/dojazdy-i-odjazdy-autobusow

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września. Zbiórka przed szkołą, o godz. 9.00 - Msza święta, następnie spotkanie na dziedzińcu szkolnym, a w razie deszczu w sali gimnastycznej. Dojazd z Grochowego: 8.30 - Grochowe Chruściele, Grochowe Trześń, Antońka, Las, Szkoła. Zapraszam. Małgorzata Wieczerzak

      • Rozpoczęcie roku przedszkolnego

      • Dzień dobry, przekazuję Państwu informację o rozpoczęciu roku przedszkolnego, które nastąpi

       1 września 2021 r. Przedszkole pracuje w godz. 6.00- 16.00. W zakładce "przedszkole" znajdują się listy dzieci w poszczególnych grupach. Pozdrawiam, życząc dużo zdrowia. Małgorzata Wieczerzak

      • Spotkanie z rodzicami nowych dzieci w naszym przedszkolu

      • Zapraszam Państwa na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w środę 25 sierpnia o godz. 16.00 w budynku przedszkola.

       Równocześnie informuję, że do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci samodzielne. Małgorzata Wieczerzak 

      • Dobry start - 300 dla ucznia

      • Kierownik Inspektoratu ZUS w Mielcu informuje, że od 01 lipca b.r. rozpoczęła się realizacja programu Dobry Start 300+ dla ucznia. Wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie elektronicznie:

       • na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS: www.zus.pl
       • poprzez bankowość elektroniczną
       • na portalu empatia.mpips.gov.pl

       Jeśli nie masz profilu PUE, zapraszamy na spotkanie z ekspertem ZUS, który założy go dla Ciebie oraz pomoże wypełnić wniosek.

       Miejsce spotkania: Urząd Pocztowy w Tuszowie Narodowym, Tuszów Narodowy 232A

       Termin: 05 sierpień b.r., czwartek    w godzinach:od 9:00 do 12:00

       Ważne: Weź ze sobą dowód osobisty, email oraz numer rachunku bankowego.

       Szczegóły na plakacie!

      • Zajęcia z edukacji finansowej

      • Grupa chętnych uczniów z  klasy I po powrocie do nauki stacjonarnej uczestniczy w dodatkowych zajęciach z edukacji finansowej w ramach projektu Myślę, decyduję, działam. Projekt powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Na zajęciach uczniowie  poprzez zabawę, aktywne metody, pracę zespołową poznają  pojęcia związane z finansami i nabywają umiejętności gospodarowania i zarządzania pieniądzem. W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli m.in. w konkursie projektowym na plakat zachęcający do oszczędzania. Podczas wykonywania plakatu musieli wykazać się umiejętnością zgranej pracy zespołowej. Poszło im znakomicie. :)

      • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI

      • Dziękujemy za nominację do „chellengeniebieskiemotyle2021” Zespołowi Szkół w Maliniu. Iskierkę przyjaźni osobom ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinom przekazały grupy przedszkolne oraz klasy:0, 1, 2a i 2b, 3a i 3b.

       Nasza Placówka nominuje:

            1. Szkołę Podstawową w Czajkowej

            2. Szkołę Podstawową w Borkach Nizińskich

            3. Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym

       Powodzenia!

       Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

       Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

       1. Ubrać się na niebiesko(nie dotyczy służb mundurowych).

       2. Wykonać pracę plastyczną np.: odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inicjatywy twórczej np. „ Taniec motyli”.

       3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook lub stronę internetową placówki oraz wysłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!(Nagrane lub napisane).

       4. Nominować kolejne trzy osoby (może być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

       5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

       6. Na wykonanie każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

       Powodzenia!!!

      • Wszystkiego Najlepszego :)

      • Kochani ! Najmłodsi, trochę Starsi i wszystkie Dzieci ukryte w sercach!

       Jutro wyjątkowy dzień dla wszystkich Dzieci Świata. Z tej okazji życzymy Wam nieustającej radości, nieprzemijającej pomysłowości w poznawaniu świata,  dobrego zdrówka, dzięki  któremu to wszystko będzie możliwe.

       Bądźcie zawsze szczęśliwi! I jak najdłużej zachowajcie młodzieńcze serca!

       Dyrekcja ZSP w Tuszowie Narodowym

      • Dzień mamy :)

      • Dzień Matki to wyjątkowa data dla każdego z nas. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się ogromna wdzięczność i szacunek za jej bezwarunkową miłość.

       W tym wyjątkowym dniu wszystkim Mamom życzymy dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swoich pociech.

       Dziękuję Ci Kochana Mamo za to, że mnie bardzo kochasz.
       Twój uśmiech otwarłaś dla mnie, zamknęłaś w sercu każdy smutek.
       Dziś moje serce mówi: dziękuję Mamo za Twą miłość.
       Ona pozostanie jak światło na całe moje życie.

       Zachęcamy do oglądniecia materiału wideo:

       https://youtu.be/BDuERAGBr9M

        

      • Wyniki konkursu pieśni maryjnej „Totus tuus”

      • Maj to piękny miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nasza Szkoła, pragnąc oddać cześć Maryi, zorganizowała konkurs pieśni maryjnej „Totus tuus”. Celem konkursu było propagowanie twórczości maryjnej i szerzenie kultu Matki Bożej oraz poszukiwanie wzorów i  wartości istotnych w życiu młodego człowieka. Ze względu na pandemię koronawirusa, zmagania konkursowe odbywały się w formie online. Członkowie jury, oceniając prezentacje uczniów brali pod uwagę zgodność utworu z tematyką, estetykę prezentacji oraz muzykalność uczestnika. W tegorocznym konkursie wzięło udział 9 uczestników z terenu Gminy Tuszów Narodowy. Jury w składzie: Magdalena Maziarz – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu, Lucyna Maziarz – nauczyciel muzyki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym i Marta Ryniewicz – katechetka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

        

       Nagrody

       Mateusz Staśto – kl. I – Szkoła Podstawowa w Borkach Nizińskich

       Lilianna Czerkies – kl. II – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

       Jagoda Kamuda – kl. III – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

       Julia Świątek – kl. III – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

       Wyróżnienia

       Antoni Maziarz – kl. II – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

       Maya Pękala – kl. III – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

       Klara Miłek – kl. III – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym