• Aktualności

          • Obchody Święta Niepodległości
            • Obchody Święta Niepodległości

            • „Wolności nie można tylko posiadać.

              Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć…”– Jan Paweł II

              Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się 8 listopada spotkaniem z panią Kingą Hałacińską, dziennikarką, wnuczką autora słów „Pierwszej Brygady”, Andrzeja Hałacińskiego, pułkownika wojska polskiego, poległego w Katyniu. Poznaliśmy losy Polaków, którzy musieli przejść ciężką drogę do niepodległości przez nieludzką ziemię, gdzie wielu zostało na wieczny spoczynek. Pamięć o nich jest naszą powinnością. Rozpoczęciem spotkania było przekazanie ognia niepodległości przed pomnikiem Papieża przez współorganizatorów spotkania Jednostkę Strzelecką 2.0.93 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. W uroczystości wzięli udział: Andrzej Zemmel – dowódca  jednostki strzeleckiej,  przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Orzeł Biały – Strzelec, Romuald Rzeszutek z grupy rekonstrukcji historycznej Wojciecha Lisa, Andrzej Głaz - Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Patrycja Bednarska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym, przy której działa Centrum Pamięci gen. Sikorskiego, uczniowie najstarszych klas z terenu gminy wraz z nauczycielami. Spotkanie uświetniły występy uczniów Julii Świątek i Antoniego Maziarza. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy„Legiony” oraz przeszliśmy pod pomnik generała Sikorskiego, gdzie delegacje złożyły kwiaty i przekazały ogień do Centrum Pamięci.

              10 listopada w szkole została zaprezentowana inscenizacja poświęcona wydarzeniom sprzed 104 lat i wartości wolności. Klasa VI pod okiem Małgorzaty Tyniec w szczególny sposób pomogła zebranym wczuć się w atmosferę obchodów Święta Niepodległości. Zwieńczeniem było ślubowanie nowych członków pocztu sztandarowego, którzy będą godnie reprezentować szkołę w uroczystościach religijno-patriotycznych.

               

          • Dzień postaci z bajek
            • Dzień postaci z bajek

            • Dnia 7 listopada 2022z okazji Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z Tuszowa wyruszyły w podróż do krainy bajek. W tym dniu spotkały się z Babą Jagą, która wyczarowała dla dzieci wiele zagadek i zadań. Przedszkolaki m.in. rozpoznawały bajki po rekwizycie i po przeczytaniu fragmentu książki, układały puzzle. Mogły zmienić się w Kopciuszka, który oddzielał fasolę od ziaren zboża. Na zakończenie odbył się pokaz mody postaci z bajek. Nad całością czuwała Królewna Śnieżka, która wraz z panią dyrektor Małgorzatą Wieczerzak wręczyła nagrody za udział w konkursie plastycznym: „Moja ulubiona postać z bajki”. Ten wyjątkowy dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.

          • Tydzień zdrowego soku
            • Tydzień zdrowego soku

            • W ostatnim tygodniu października odbyła się szkolna akcja prozdrowotna, a zarazem ekologiczna pt. Tydzień zdrowego soku. W ramach akcji zorganizowano dzień jabłka, pomarańczy, cytryny, ulubionego owocu, ulubionego warzywa. W tym czasie uczniowie klas I-III poznawali wartości zdrowotne i smakowe ulubionych owoców i warzyw, które przynosili w danym dniu do szkoły. W klasach degustowali własnoręcznie wykonany w sokowirówce i wyciskarce sok z jabłek, buraków, marchewki, pomarańczy i cytryny. Podczas rozmów o wartościach domowego soku pojawił się również aspekt ekonomiczny, związany z oszczędnością, bowiem uczniowie przeliczali cenę owoców i ilość otrzymanego z nich soku, porównując z ceną 1 litra soku kupionego w sklepie. Akcja zakończyła się zgodnym wnioskiem klas, że sok domowy jest bardzo smaczny, tańszy od kupionego i oczywiście bardzo zdrowy.

          • Gminny Konkurs Recytatorski „Śladami Marii Konopnickiej”
            • Gminny Konkurs Recytatorski „Śladami Marii Konopnickiej”

            • W związku  ustanowionym przez Sejm rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej , w piątek 28 października w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości słynnej poetki ph. „Śladami Marii Konopnickiej”. Organizacją konkursu zajęły  się: Lucyna Maziarz, Cynthia Krzysztoforska i Katarzyna Szeliga. Zgodnie z regulaminem uczniowie klas I-III prezentowali utwory poetyckie w następujących kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. W konkursie wzięło udział 22 uczestników ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy. Konkurs rozpoczęli główni bohaterowie baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi” – Koszałek Opałek i sierotka Marysia, którzy przybliżyli postać Marii Konopnickiej. Po tej dawce informacji rozpoczęły się zmagania konkursowe. Jury w składzie: pani Karolina Dulik – polonistka i pracownica Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym i pani Magdalena Maziarz – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

              Kategoria klas I

              Nagroda
               Marlena Bieniek  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym
              opiekun: Grażyna Zalewska – Vizauer

              Wyróżnienia:
              Mateusz Maksoń z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym opiekun: Grażyna Zalewska – Vizauer

              Nikola Rączka  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym opiekun: Grażyna Zalewska – Vizauer

              Amelia Kołek z Zespołu Szkół w Jaślanach
              opiekun: Maria Dedo

               Kategoria klas II

              Nagroda
              Dorota Guła z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Tuszowie Narodowym opiekun: Renata Kotula

              Wyróżnienia
              Zuzanna Sikora z Zespołu Szkół w Maliniu
              opiekun: Anna Jachowicz

              Zuzanna Trela  z Zespołu Szkół w Jaślanach
              opiekun: Jadwiga Kopacz

              Marcelina Skórska  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Tuszowie Narodowym
              opiekun: Renata Kotula

               

              Kategoria klas III

              Nagroda
              Maja Łanucha z Zespołu Szkół w Maliniu
              opiekun: Maria Jamróz

              Wyróżnienia
              Wiktoria Borajska  ze Szkoły Podstawowej w Czajkowej
              opiekun: Elżbieta Konefał

              Oliwia Chruściel  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym
              opiekun: Lucyna Maziarz

              Julia Pszczoła ze Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich
              opiekun: Elżbieta Cygan

               

              Spośród wszystkich uczestników konkursu ostała rozlosowana nagroda specjalna Koszałka Opałka. Nagrodę tę otrzymała Dorotka Guła z klasy II z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie oraz nauczycielom za przygotowanie. Sponsorem nagród była firma „Dobry Stolarz” z terenu gminy Tuszów Narodowy.

          • Ślubowali uroczyście
            • Ślubowali uroczyście

            • 13 X 2022 pierwszoklasiści zaprezentowali swoje dotychczasowe umiejętności edukacyjne i sceniczne  przed  zaproszonymi gośćmi, dyrekcją, nauczycielami, uczniami klasy II i III i rodzicami. Prezentacja odbyła się na okoliczność pasowania na ucznia. Wśród zaproszonych gości na uroczystości była pani Magdalena Różycka reprezentująca Nadleśnictwo Mielec oraz pani prezes GS Tuszów Narodowy. Uczniowie klasy I ślubowali uroczyście pracować i zachowywać się najlepiej, jak potrafią. Złożyli obietnicę szacunku drugiego człowieka, tradycji i przyrody. Po wyjątkowo ciekawej  prezentacji i złożonym ślubowaniu, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego ucznia SP w Tuszowie Narodowym. Prezenty od zaproszonych gości, rodziców i kolegów z klasy II i III dopełniły radością ten wyjątkowy dzień. Ostatnim punktem uroczystości było tradycyjne posadzenie sadzonek na placu szkolnym. Pod fachowym okiem leśnika - pani Magdaleny Różyckiej dzieci i rodzice wsadzili sosnę syberyjską oraz sadzonkę dęba, którą podarowało nadleśnictwo.

          • Warsztaty rytmiczne
            • Warsztaty rytmiczne

            • 7 października 2022 r.  w naszej szkole miało miejsce niezwykłe spotkanie. Odwiedził nas wybitny gwinejski muzyk i artysta Gaspard Conde ze swoim towarzyszem Lwem Bartkiem. Poprowadził on dla uczniów bardzo ciekawe warsztaty bębniarskie i opowiedział o kontynencie z którego pochodzi – Afryce. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, próbowały gry na bębnach afrykańskich typu djembe i dun dun. Uczniowie chętnie śpiewali i tańczyli razem z Gaspardem. To był wspaniale spędzony czas.

          • Wycieczka do Wieliczki
            • Wycieczka do Wieliczki

            • 4 października 2022r. uczniowie klasy III i IV wraz z wychowawcami Lucyną Maziarz, Barbarą Ćwięką, Cynthią Krzysztoforską i Katarzyną Szeligą wzięli udział w wycieczce szkolnej do Wieliczki. Wyruszyli trasą „Śladami Legend” i poznawali historię kopalni soli. Dzieci pokonały blisko 700  schodów i przeszły pod ziemią 2,5 km. Mimo zmęczenia humor dopisywał wszystkim, szczególnie podczas spotkania ze Skarbnikiem Kopalni. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

          • Pobyt na Ranczo Alpaka
            • Pobyt na Ranczo Alpaka

            • Malutki kangurek, miniaturowa krowa, różne odmiany kóz i owiec, wielbłądy, oczywiście  łagodne milutkie alpaki i wiele innych zwierzątek zobaczyły dzieci podczas pobytu na ranczo. Karmienie i spacer wśród zwierząt to jedna z wielu atrakcji. Udział w warsztatach rękodzielniczych samodzielnego wykonania alpaki, zabawy muzyczne z animatorem  i ognisko połączone z pieczeniem kiełbaski to główne atrakcje, jakie przeżyli uczniowie klasy I i II, będąc na wycieczce w Ranczo Alpaki w Woli Baranowskiej. Wrażenia i pozytywne emocje widoczne są zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia.

          • Otwarcie i poświęcenie kompleksu boisk
            • Otwarcie i poświęcenie kompleksu boisk

            • 19 września 2022 r. był dniem upamiętnienia wydarzeń historycznych, ważnych dla naszej ojczyzny. 1 września 1939 r. wybuchła II wojna światowa spowodowana napaścią Niemiec hitlerowskich na Polskę. 17 września nastąpiła agresja sowiecka na wschodnie tereny naszego kraju, czego skutkiem był tzw. IV rozbiór Polski. Uczestnicy uroczystości związanej z otwarciem i poświęceniem kompleksu sportowego przy szkole złożyli kwiaty przed pomnikiem generała Sikorskiego, męża stanu, który 28 września 1939 roku stanął na czele Rządu Jedności i Obrony Narodowej na Emigracji i równocześnie został powołany na Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych odbudowywanych na terenach sojuszniczej Francji, a później Wielkiej Brytanii. Z naszej strony jest to wyraz hołdu i wdzięczności dla generała – naszego rodaka oraz wszystkich żołnierzy, którzy w kampanii wrześniowej walczyli o wolną Polskę. Wydarzenia września 1939 r. zadecydowały o przyszłości Rzeczpospolitej na kolejnych 50 lat. Przez ten okres począwszy od zakończenia wojny w 1945 r. do pierwszych demokratycznych wyborów parlamentarnych nasza ojczyzna znajdowała się w strefie wpływów Związku Radzieckiego. Dziś jesteśmy szczęśliwi, że możemy cieszyć się wolnością, korzystać z licznych dóbr, do których należy nowo oddany kompleks sportowy sfinansowany przez Ministerstwo Sportu i gminę w kwotach po około 600 tys zł. (604 423 zł z Ministerstwa Sportu). Jego poświęcenia dokonał proboszcz tuszowskiej parafii ks. Wiesław Konior, który po modlitwie życzył wszystkim korzystającym z boisk zdrowia i sił do wysiłku fizycznego.

              W obecności Andrzeja Głaza, wójta gminy i wielkiego przyjaciela młodzieży, Sekretarz Renaty Paterak, dyrektorów szkół i instytucji, radnych na czele z przewodniczącym Waldemarem Maziarzem, sołtysów, rodziców i społeczności szkolnej można było jeszcze intensywniej przeżywać ważne wydarzenia o charakterze historyczno – sportowym. W swoim wystąpieniu wójt gminy zwrócił szczególną uwagę na rolę aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka. W stronę radnych i sołtysów skierował słowa podziękowania za wsparcie i dobre decyzje. Zaznaczył także, że rozbudowa boisk była możliwa dzięki życzliwości księdza proboszcza oraz zaangażowaniu europosła Tomasza Poręby i wiceministra sportu Jacka Osucha. Życzył młodzieży aktywności fizycznej.

              Po wystąpieniach młodzież zaprezentowała widowisko muzyczno – sportowe. Na koniec podziękowała za boiska i nowe koszulki sportowe, w których będzie reprezentować szkołę i gminę podczas różnych zawodów.

          • Narodowe czytanie
            • Narodowe czytanie

            • Jak co roku nasza społeczność przyłączyła się do inicjatywy „Narodowe Czytanie”. To coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Od początku trwania tego czytelniczego przedsięwzięcia patronuje jej para prezydencka, która każdego roku uczestniczy w prezentacji wybranych fragmentów tekstów.

              W naszej szkole akcja została przeprowadzona 6 września. Pani dyrektor wprowadziła zebranych w tematykę spotkania, przypomniała historię związana z narodowym czytaniem oraz ważną rolę, jaką w dziejach naszego narodu odegrały „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza- lektura tegorocznego spotkania. Następnie uczniowie przygotowani przez panie Barbarę Ćwiękę i Lucynę Maziarz zaprezentowali teksty: „Powrót taty”, „Panią Twardowską” i „Romantyczność”. Recytacjom towarzyszyły muzyczne wersje tekstów wraz z pokazem tanecznym.

              Wspólne czytanie zakończono zaproszeniem do udziału w akcji w kolejnym roku, kiedy to będą prezentowane fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
            • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

            • 1 września 2022 r. we wszystkich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. W zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym powitano nowy rok szkolny w szczególny sposób. Po Mszy Świętej w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Po oficjalnej części z udziałem pocztu sztandarowego zebranych powitała dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak, przypominając o podwójnej okazji spotkania: powitaniu nowego roku szkolnego oraz kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klasy V wraz z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do obu wydarzeń. Dyrekcja powitała wszystkich uczniów, a szczególnie ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów oraz nowych uczniów, którzy dołączyli do tuszowskiej społeczności. Następnie zaprezentowała kadrę i przypomniała podstawowe zasady organizacyjne. Zakończeniem pierwszego dnia w szkole było spotkanie z wychowawcami klas: I- p. Grażyna Zalewska-Vizauer, II – p. Renata Kotula, III – p. Lucyna Maziarz, IV- p. Barbara Ćwięka – Występek, V- p. Małgorzata Forczek, VI- p. Małgorzata Tyniec, VII- p. Stanisław Pelic, VIII – p. Monika Rzeźnik.

              Do dyspozycji uczniów został oddany nowy kompleks sportowy. Uroczyste otwarcie zostało zaplanowane na 19 września.

              Przedszkole od 1 września pracuje w pełnym wymiarze. Nie ma miejsc wolnych.

              Wszystkim wychowanko, uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz rodzicom życzymy zdrowia i jak najwięcej powodów do radości.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego
            • Rozpoczęcie roku szkolnego

            •  

              Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022r. o godz. 9.00 Msza Święta w Kościele MBWW w Tuszowie Narodowym, następnie przemarsz do sali gimnastycznej.

              Przedszkole od 1 września pracuje w pełnym wymiarze.

              Dojazdy 1 września: 8.40 Grochowe Chruściele, Grochowe Trześń, 8.45 Grochowe szkoła. Zapraszamy.

               

          • Zakończenie roku szkolnego
            • Zakończenie roku szkolnego

            • 24 czerwca 2022 roku podsumowaliśmy rok szkolny 2021/2022. Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Świętą dziękczynną. Absolwentów szkoły pożegnaliśmy w czwartkowe popołudnie. Podczas spotkań w szkole były podziękowania, wzruszenie i radość. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dr Barbara Wolny- Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie, Renata Paterak – Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy, Katarzyna Winiarz – Przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor szkoły powitała gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Po części artystycznej odbyło się wręczenie dyplomów za szczególne osiągnięcia naukowe, konkursy i frekwencję.

              Wśród wyróżnionych znaleźli się:

              Kl. IV

              Julia Świątek

              Zuzanna Tarapata

              Blanka Czerkies

              Krystian Kiełb

              Dominika Pszeniczna

              Klara Miłek

              Tymoteusz Drzymała

              Karolina Gunia

              Milena Łącz

              Karolina Nowak

              Karolina Popiołek

              Kl. V

              Michał Tyniec

              Szymon Maksoń

              Aleksander Kolin

              Zuzanna Urbańczyk

              Nadia Babula

              Jakub Krzysztoforski

              Kl. VI

              Aleksandra Kasprzak

              Michał Kasprzak

              Gabriela Król

              Michał Babula

              Kl. VII

              Sebastian Ochalik

              Paweł Radek

              Magdalena Pszeniczna

              Kl. VIII

              Oliwia Harpula

              Julia Gaj

              Monika Król

              Magdalena Wąsik

               

              Stuprocentowa frekwencja:

              Izabela Wróbel

              Liliana Czerkies

              Lena Lasek

              Blanka Czerkies

              Zuzanna Urbańczyk

              Emilia Kardyś

              Wiktor Pazdro

              Hubert Hejnas

              Ważnym punktem uroczystości były podziękowania za wszelką pomoc udzielną w czasie mijającego roku szkolnego. Szczególne wzruszenie towarzyszyło pożegnaniu pani Grażyny Kusek, nauczycielki odchodzącej na emeryturę. Pani Grażynka to zasłużony wieloletni pracownik szkół na terenie gminy Tuszów Narodowy. W tym czasie dała się poznać jako kompetentny dyrektor, mądry i wyrozumiały nauczyciel, wychowawca wskazujący wartości, a także koleżanka, ze zdaniem której liczyliśmy się w codziennej pracy. W każdej sferze swojej aktywności zawodowej prezentowała się jako osoba rzetelna, obowiązkowa, niezawodna, koleżeńska, serdeczna, skrupulatna, sumienna, czyli w pełni profesjonalistka, a nade wszystko wielka przyjaciółka młodzieży.

              Niechaj długie lata w zdrowiu pozwolą Pani Grażynce przeżyć wiele doskonałych chwil w gronie najbliższych, na rozwijaniu pasji, a radość z najdrobniejszych przyjemności rozjaśnia każdy dzień.

              Każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do podniesienia jakości pracy naszej szkoły składamy najserdeczniejsze podziękowania.

              Absolwentom życzymy sukcesów, samych mądrych wyborów, wszystkim udanych i zdrowych wakacji.

          • Ogólnopolski sukces małych finansistów
            • Ogólnopolski sukces małych finansistów

            • Klasa III a zdobyła II nagrodę w ogólnopolskim konkursie plastycznym Misja kieszonkowe. Na sukces zapracowała cała grupa, ponieważ zadanie konkursowe polegało na wykonaniu jednej wspólnej pracy nt, na co przeznaczę własne oszczędności, czy warto oszczędzać nawet drobne kwoty. Odpowiedzią były rysunki i hasła zebrane  w jedną wspólną kieszeń. Konkurs ogłoszony został przez BNP Paribas Bank Polska, który jest także fundatorem nagród.

          • Pasowanie na przedszkolaka
            • Pasowanie na przedszkolaka

            • 8 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się dwie uroczystości: Pasowanie na przedszkolaka oraz akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Bohaterami były dzieci z grupy 3 i 4- latków. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny: pięknie recytowały wiersze, tańczyły
              i śpiewały piosenki.

              33 dzieci zostało uroczyście włączonych do grona przedszkolaków poprzez złożenie ślubowania i pasowanie zaczarowaną kredką, którego dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Wieczerzak.

              Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplom oraz upominki.

              Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane piernikowe serca.

          • Mały Finansista
            • Mały Finansista

            • odsumowanie konkursu Mały Finansista zrealizowanego w ramach programu mFundacji, realizowanego w naszej szkole pod koordynacją Grażyny Zalewskiej-Vizauer.

              W ramach realizacji programu mFundacji „Mali finansiści ludźmi sukcesu w przyszłości” będącego innowacją dydaktyczną nasza szkoła zorganizowała gminny konkurs ph. „Mały finansista” dla wszystkich uczestników projektu ze szkół biorących w nim udział. Uczniowie zdobyli nagrody ufundowane przez fundację mBanku.

               

              Nagrody odebrali:

              1. Wiktoria Piechota z SP w Czajkowej
              2. Szymon Gołojuch z ZS w Maliniu
              3. Piotr Mikosz z ZSP w Tuszowie Narodowym

              Wyróżnieni:

              Patryk Książek z SP w Czajkowej

              Karol Dudzik z SP w Czajkowej

              Helena Kozłowska z Malinia

              Julia Maksoń z SP w Maliniu

              Jakub Kielek z ZSP w Tuszowie Narodowym

              Mikołaj Szymański z ZSP w Tuszowie Narodowym