• Aktualności

     • Rozpoczęcie roku szkolnego
      • Rozpoczęcie roku szkolnego

      •  

       Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022r. o godz. 9.00 Msza Święta w Kościele MBWW w Tuszowie Narodowym, następnie przemarsz do sali gimnastycznej.

       Przedszkole od 1 września pracuje w pełnym wymiarze.

       Dojazdy 1 września: 8.40 Grochowe Chruściele, Grochowe Trześń, 8.45 Grochowe szkoła. Zapraszamy.

        

     • Zakończenie roku szkolnego
      • Zakończenie roku szkolnego

      • 24 czerwca 2022 roku podsumowaliśmy rok szkolny 2021/2022. Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Świętą dziękczynną. Absolwentów szkoły pożegnaliśmy w czwartkowe popołudnie. Podczas spotkań w szkole były podziękowania, wzruszenie i radość. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dr Barbara Wolny- Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie, Renata Paterak – Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy, Katarzyna Winiarz – Przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor szkoły powitała gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Po części artystycznej odbyło się wręczenie dyplomów za szczególne osiągnięcia naukowe, konkursy i frekwencję.

       Wśród wyróżnionych znaleźli się:

       Kl. IV

       Julia Świątek

       Zuzanna Tarapata

       Blanka Czerkies

       Krystian Kiełb

       Dominika Pszeniczna

       Klara Miłek

       Tymoteusz Drzymała

       Karolina Gunia

       Milena Łącz

       Karolina Nowak

       Karolina Popiołek

       Kl. V

       Michał Tyniec

       Szymon Maksoń

       Aleksander Kolin

       Zuzanna Urbańczyk

       Nadia Babula

       Jakub Krzysztoforski

       Kl. VI

       Aleksandra Kasprzak

       Michał Kasprzak

       Gabriela Król

       Michał Babula

       Kl. VII

       Sebastian Ochalik

       Paweł Radek

       Magdalena Pszeniczna

       Kl. VIII

       Oliwia Harpula

       Julia Gaj

       Monika Król

       Magdalena Wąsik

        

       Stuprocentowa frekwencja:

       Izabela Wróbel

       Liliana Czerkies

       Lena Lasek

       Blanka Czerkies

       Zuzanna Urbańczyk

       Emilia Kardyś

       Wiktor Pazdro

       Hubert Hejnas

       Ważnym punktem uroczystości były podziękowania za wszelką pomoc udzielną w czasie mijającego roku szkolnego. Szczególne wzruszenie towarzyszyło pożegnaniu pani Grażyny Kusek, nauczycielki odchodzącej na emeryturę. Pani Grażynka to zasłużony wieloletni pracownik szkół na terenie gminy Tuszów Narodowy. W tym czasie dała się poznać jako kompetentny dyrektor, mądry i wyrozumiały nauczyciel, wychowawca wskazujący wartości, a także koleżanka, ze zdaniem której liczyliśmy się w codziennej pracy. W każdej sferze swojej aktywności zawodowej prezentowała się jako osoba rzetelna, obowiązkowa, niezawodna, koleżeńska, serdeczna, skrupulatna, sumienna, czyli w pełni profesjonalistka, a nade wszystko wielka przyjaciółka młodzieży.

       Niechaj długie lata w zdrowiu pozwolą Pani Grażynce przeżyć wiele doskonałych chwil w gronie najbliższych, na rozwijaniu pasji, a radość z najdrobniejszych przyjemności rozjaśnia każdy dzień.

       Każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do podniesienia jakości pracy naszej szkoły składamy najserdeczniejsze podziękowania.

       Absolwentom życzymy sukcesów, samych mądrych wyborów, wszystkim udanych i zdrowych wakacji.

     • Ogólnopolski sukces małych finansistów
      • Ogólnopolski sukces małych finansistów

      • Klasa III a zdobyła II nagrodę w ogólnopolskim konkursie plastycznym Misja kieszonkowe. Na sukces zapracowała cała grupa, ponieważ zadanie konkursowe polegało na wykonaniu jednej wspólnej pracy nt, na co przeznaczę własne oszczędności, czy warto oszczędzać nawet drobne kwoty. Odpowiedzią były rysunki i hasła zebrane  w jedną wspólną kieszeń. Konkurs ogłoszony został przez BNP Paribas Bank Polska, który jest także fundatorem nagród.

     • Pasowanie na przedszkolaka
      • Pasowanie na przedszkolaka

      • 8 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się dwie uroczystości: Pasowanie na przedszkolaka oraz akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Bohaterami były dzieci z grupy 3 i 4- latków. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny: pięknie recytowały wiersze, tańczyły
       i śpiewały piosenki.

       33 dzieci zostało uroczyście włączonych do grona przedszkolaków poprzez złożenie ślubowania i pasowanie zaczarowaną kredką, którego dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Wieczerzak.

       Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplom oraz upominki.

       Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane piernikowe serca.

     • Mały Finansista
      • Mały Finansista

      • odsumowanie konkursu Mały Finansista zrealizowanego w ramach programu mFundacji, realizowanego w naszej szkole pod koordynacją Grażyny Zalewskiej-Vizauer.

       W ramach realizacji programu mFundacji „Mali finansiści ludźmi sukcesu w przyszłości” będącego innowacją dydaktyczną nasza szkoła zorganizowała gminny konkurs ph. „Mały finansista” dla wszystkich uczestników projektu ze szkół biorących w nim udział. Uczniowie zdobyli nagrody ufundowane przez fundację mBanku.

        

       Nagrody odebrali:

       1. Wiktoria Piechota z SP w Czajkowej
       2. Szymon Gołojuch z ZS w Maliniu
       3. Piotr Mikosz z ZSP w Tuszowie Narodowym

       Wyróżnieni:

       Patryk Książek z SP w Czajkowej

       Karol Dudzik z SP w Czajkowej

       Helena Kozłowska z Malinia

       Julia Maksoń z SP w Maliniu

       Jakub Kielek z ZSP w Tuszowie Narodowym

       Mikołaj Szymański z ZSP w Tuszowie Narodowym

     • Słowik wiosny
      • Słowik wiosny

      • 9 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyło się święto ekologiczno-artystyczne. Tradycyjnie gościliśmy artystów ze szkół naszej gminy na festiwalu piosenki „Słowik wiosny”. Wśród zaproszonych gości byli dr Barbara Wolny-Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie, Hubert Sobiczewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec, Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Małgorzata Janeczek – Prezes GS Tuszów Narodowy, Katarzyna Kasprzak – Prezes Stowarzyszenia Oświatowo-Wychowawczego „Ojcowizna” w Tuszowie Narodowym, zwycięzcy Regionalnego Konkursu Plastycznego ph. „Gdzie ukrywa się zdrowie”. 

       Bohaterami dnia byli uczestnicy festiwalu z terenu naszej gminy. W komisji konkursowej zasiedli: Karolina Janocha i Magdalena Maziarz – nauczycielki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu oraz Grzegorz Gazda reprezentujący Nadleśnictwo Mielec. Pan Grzegorz zgodnie z wieloletnim zwyczajem otworzył i zakończył festiwal symbolicznymi hejnałami na rogu myśliwskim. 

       Wyniki festiwalu:

       Nagrodzeni: Maja Jamrozy z ZSP w Tuszowie Narodowym, Nikola Rzeźnik z ZS w Jaślanach, Karina Konefał z SP w Borkach Nizińskich, Magdalena Bukowska z ZS w Maliniu, Wiktoria Piechota z SP w Czajkowej

       Wyróżnieni: Katarzyna Kukulska – SP w Borkach Nizińskich, Anglika Hyjek – Zs w Jaślanach, Liliana Czerkies – ZSP w Tuszowie Narodowym, Milena Arabasz – ZS w Maliniu 

       Podczas festiwalu wręczono także nagrody i wyróżnienia w Regionalnym Konkursie Plastycznym ph. „Gdzie ukrywa się zdrowie”.

       Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację konkursów, a szczególnie sponsorom, którymi byli: Gmina Tuszów Narodowy, Nadleśnictwo Mielec, GS Tuszów Narodowy.

     • Ogólnopolskie wyróżnienie za ekologię
      • Ogólnopolskie wyróżnienie za ekologię

      • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła  wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie  edukacyjnym Velvet. Piątka dla Natury za ekoprojekt grantowy Sosnowe arboretrum czystego powietrza. Doceniono nas za pomysłowość w promowaniu postaw proekologicznych wśród uczniów i za aktywność w kierunku zmian najbliższego otoczenia na lepsze. W ramach wyróżnienia otrzymaliśmy nagrodę rzeczową - paletę papieru toaletowego firmy Velvet o wartości 2000 zł.

     • Sandomierskie atrakcje
      • Sandomierskie atrakcje

      • 02 czerwca klasa I i III a wycieczkę po  Sandomierzu rozpoczęła od wędrówki podziemną trasą turystyczną, poznając legendy o super bohaterkach miasta-Królowej Jadwidze i Halinie Krępiance. Nie mniej emocjonujące było spotkanie z rycerzem w zbrojowni miasta. Będąc w rynku mali turyści wstąpili do nowo otwartej atrakcji turystycznej- Akademii Ziołowej Marcina z Urzędowa Czary na Pary. W każdym zakątku akademii były  coraz to ciekawsze dla zmysłów atrakcje. Miejsce warte wizyty dzieci i nie tylko. Dopełnieniem atrakcji był spacer po rynku i zakupy pamiątek w urokliwych kramach. W drodze powrotnej  uczniowie zwiedzili  park zamkowy  w Baranowie Sandomierskim i skorzystali z atrakcyjnego placu zabaw. Z wycieczki wrócili zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.

     • Występ pierwszaków dla przedszkolaków
      • Występ pierwszaków dla przedszkolaków

      • 1 czerwca grupa 12 uczniów z klasy I wystąpiła dla przedszkolaków  z przedstawieniem pt. „Wiosenna łąka i jej mieszkańcy”. Pierwszoklasiści przygotowali przedstawienie w ramach dodatkowych zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Dzięki odpowiednim strojom i rekwizytom przedszkolaki z łatwością rozpoznały zwierzątka, za które artyści byli przebrani. Po skończonym występie artyści otrzymali gromkie brawa od przedszkolnej publiczności.

     • Wszystkiego NAJlepszego!
      • Wszystkiego NAJlepszego!

      • Kochani, w dniu Waszego Święta pamiętajcie, że jesteście wspaniali, stanowicie największą radość i sens życia dla nas dorosłych. Bądźcie zawsze uśmiechnięci i szczęśliwi :) Przyjmijcie od nas najpiękniejsze życzenia.

      • Konkurs pieśni Maryjnej "Totus tuus"

      • 17 maja 2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs pieśni Maryjnej „Totus Tuus” zorganizowany przez p. Lucynę Maziarz i p. Martę Ryniewicz. Uczestnikami konkursowych zmagań byli uczniowie ze szkół podstawowych
       z terenu gminy Tuszów Narodowy. Przesłuchania odbyły się na świeżym powietrzu przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Każdy młody artysta prezentował piosenkę o tematyce Maryjnej, a występom przysłuchiwała się spora grupa uczniów. Wykonania konkursowe podlegały ocenie jury, w którym zasiadały nauczycielki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu – p. Joanna Chudy oraz p. Magdalena Maziarz. W konkursie nagrodzone zostały następujące osoby:

       KATEGORIA I

       NAGRODA: Zuzanna Pietryka – Zespół Szkół w Maliniu

       WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Piechota – Szkoła Podstawowa w Czajkowej

       KATEGORIA II

       NAGRODA: Julia Świątek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

       NAGRODA: Amelia Kluz - Szkoła Podstawowa w Czajkowej

       WYRÓŻNIENIE: Karolina Demko - Szkoła Podstawowa w Czajkowej

       KATEGORIA III

       NAGRODA: Patrycja Marmura – Zespół Szkół w Maliniu

       WYRÓŻNIENIE: Kornelia Sajek – Zespół Szkół w Maliniu

       Atmosfera konkursowa była niezwykła, pogoda dopisała, a publiczność oklaskiwała artystów gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok! Do zobaczenia!

       protokol_z_konkursu_Piesni_Maryjnej.doc​​​​​​​

     • Tradycyjne biegi uliczne
      • Tradycyjne biegi uliczne

      • 16 maja w Tuszowie Narodowym odbyły się tradycyjne biegi uliczne. Tym samym rozpoczęły się obchody 141. rocznicy urodzin gen. Władysława Sikorskiego , patrona szkoły, rodaka ziemi tuszowskiej. Rangę sportowych zmagań podniosła obecność wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, który w swoim wystąpieniu podkreślił rolę sportu w życiu człowieka, nawiązując do biblijnych słów: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Wójt gminy Andrzej Głaz, wręczając zwycięzcom medale i nagrody, zaznaczył, że najważniejszy jest udział i uczciwa rywalizacja. Wśród gości honorowych uczestniczących w zawodach byli również: Waldemar Maziarz- przewodniczący rady gminy Tuszów Narodowy, Piotr Hyjek – prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Tuszowie Narodowym, Paweł Luboch – radny gminny

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział i sportową rywalizację, pani higienistce za opiekę medyczną, a tuszowskiej policji za czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem zawodów.

       Nagrody i medale zostały ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy.

       Dziękujemy za umożliwienie organizacji biegów.

       Wyniki_w_poszczegolnych_kategoriach.docx​​​​​​​

     • Wyniki Rejonowego Konkursu Plastycznego "Gdzie ukrywa się zdrowie"
      • Wyniki Rejonowego Konkursu Plastycznego "Gdzie ukrywa się zdrowie"

      • Rozstrzygnięto Regionalny konkurs plastyczny o tematyce prozdrowotnej organizowany przez Szkołę Podstawową w Tuszowie Narodowym przy współpracy z LOP Zarząd Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie. Komisja powołana przez organizatora spośród 49 prac, jakie napłynęły na konkurs nagrodziła 3 prace oraz przyznała 6 wyróżnień. Przy wyborze jury kierowało się przede wszystkim samodzielnym wykonaniem, ciekawym ujęciem tematu, kreatywnością  artystyczną. Wszystkie prace spełniały wymogi formalne, prezentowały prawidłową interpretację tematu i wysoki poziom artystyczny.

       Nagrodzone prace:

       1.Julia Wołoszyn kl. II SP nr 2 w Kolbuszowej op. Lidia Wiktor

       2.Zuzanna Pietryka kl. III  ZS Malinie op. Renata Hyjek

       3.Zuzanna Maziarz kl. I SP w Tuszowie Narodowym op. Renata Kotula

       Wyróżnione prace:

       1.Julia Buda kl. III a ZS Chorzelów op. Bernadeta Torba

       2.Zuzanna Kamecka kl. Ic SP nr 11 Mielec op. Renata Gołąb

       3.Szymon Moryto kl. III SP Gawłuszowice op. Marta Szeliga

       4.Antoni Maziarz kl. III a SP Tuszów Narodowy op. G. Zalewska -Vizauer

       5.Bianka Wolak kl. I b SP nr 3 Mielec op. Bogumiła Witas

       Ponadto komisja przyznała wyróżnienie za pomysłowe ujęcie tematu dla Anny Sułek kl. Ic SP nr 3 Mielec  op. Angelika Borowska

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział i włożony wkład pracy. Serdecznie gratulujemy artystycznego sukcesu.  Dyplomy w formie on-line  za udział w konkursie prześlemy pocztą.

       Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 09 czerwca w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym.

     • Mój wymarzony dom
      • Mój wymarzony dom

      • Uczniowie klasy 3b w ramach zajęć technicznych budowali makiety tekturowych domów z jego pełnym wyposażeniem.

       Mieli oni za zadanie wcielić się w projektantów i architektów i zaprojektować dom jaki chcieliby mieć w przyszłości. Uczniowie wykazali się dużą fantazją i powstały bardzo ciekawe makiety.

        

       ,,Buduję sobie dom z cegły

       by był stabilny, jak me priorytety

       by w gruzach mury nie legły

       by nie pozostało "niestety".

       Cement to myśli. Bez nich nie istnieję.

       Spajają wszystko sumienia kleje...

       Bo w nich mocną pokładam nadzieję.

       Dom się nie zachwieje.”

     • Dzień bez plecaka
      • Dzień bez plecaka

      • "Dzień bez plecaka" to ogólnopolska inicjatywa, która pozwala uczniom popuścić wodze fantazji. Najczęściej organizowana jest wiosną. W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego „Dniem bez plecaka” została ogłoszona środa 13 kwietnia br.

       Zabawa jest prosta - trzeba przyjść do szkoły ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, jak książki, zeszyty czy przybory, ale zamiast tradycyjnego plecaka trzeba użyć... No właśnie, tutaj kreatywność może być ogromna! Jak pokazali uczniowie naszej szkoły za plecak równie dobrze może posłużyć sklepowy koszyk, dziecięcy wózek, worek na ziemniaki, taczki, ciężarówka czy opona.

       Zabawa przy prezentacji zastępczych "plecaków" była przednia.

     • Akcja wiosenne porządki wsi
      • Akcja wiosenne porządki wsi

      • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym zorganizowali wiosenne porządki wsi w ramach ogólnopolskiej akcji Kręci nas recykling. W dniach 05 IV-08 IV 2022 posprzątali Tuszów Narodowy. Poszczególne klasy sprzątały różne części miejscowości. Łącznie uczniowie zebrali trzynaście 120-litrowych worków śmieci. Wśród wyrzuconych śmieci młodzi ekolodzy znaleźli mały telewizor, 2,5 świeżo porzuconych opon, 1 oponę już zarośniętą trawą. Najwięcej ludzie wyrzucają butelek PET, foliowych opakowań po chipsach, ciastkach, słodyczach. W czołówce znalezisk były też puszki po napojach i butelki szklane. Akcję udało się przeprowadzić dzięki współpracy szkoły z wybitnym polskim ekologiem ,inicjatorem pomysłu Dominikiem Dobrowolskim oraz firmie Oponeo. Dzięki przekazanym  przez organizatora środkom finansowym zakupiono niezbędne rzeczy do przeprowadzenia akcji oraz nagrody dla aktywnych klas. Dzięki współpracy z Gminą Tuszów Narodowy i MPGK w Mielcu zebrane śmieci zostały we właściwy sposób zagospodarowane.