• Aktualności

     • Dotacja na zieloną matematykę
      • Dotacja na zieloną matematykę

      • W II półroczu uczniowie klas I-III ZSP w Tuszowie Narodowym będą uczestniczyć w dodatkowych warsztatach matematyczno-ekologicznych realizowanych w ramach  projektu Oszczędzam, bo przeliczam. Projekt autorstwa wychowawczyni klasy I Grażyny Zalewskiej-Vizauer otrzymał dofinansowanie z dotacji Matematyka na zielono pochodzącej ze środków Fundacji mBanku. Wraz z dofinansowaniem fundacja przekazała darowiznę rzeczową w postaci 75 książek pt. Matematyka na zielono dla każdego uczestnika warsztatów. Grantobiorcą projektu jest Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym. Projekt jest odpowiedzią na współczesne problemy związane z brakiem naturalnych surowców, wysokimi cenami surowców i produktów oraz koniecznością ich oszczędzania. Założeniem jest, aby na bazie praktycznych umiejętności matematycznych  kształtować postawy proekologiczne, aby uczniowie dostrzegli związek liczenia z oszczędzaniem pieniędzy, papieru, ciepła, wody, energii, czy zdrowego, domowego odżywiania. Warsztatom stacjonarnym i plenerowym będą towarzyszyć konkursy, matematyczno-ekologiczne popisy i wystawy zdjęć.

     • Synapsik MEN
      • Synapsik MEN

      • Uczniowie naszej szkoły rozwijają zwoje zdolności, uczestnicząc w licznych konkursach. W edycji jesiennej Synapsik MEN dzieci z klasy II i III zmagali się z zadaniami z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i z języka angielskiego. Wszyscy otrzymali dyplomy i drobne nagrody. Dobry wynik uzyskało czworo uczniów – Anna Tyniec, Marcelina Skórska, Zofia Szcześniak, Marcin Malec. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Lucyny Maziarz

     • Wizyta seniorów w szkole
      • Wizyta seniorów w szkole

      • Na zaproszenie pani dyrektor Małgorzaty   Wieczerzak 02 lutego 2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym gościli seniorzy wraz z opiekunami z Dziennego Domu Pomocy w Dębiakach. Specjalnie dla seniorów zorganizowane zostało spotkanie kolędowe na zakończenie okresu bożonarodzeniowego. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Andrzej Głaz oraz przewodniczący Rady Gminy Waldemar Maziarz. Pani dyrektor witając gości, wyraziła szczere zadowolenie z przybycia gości. Podkreśliła ogromne znaczenie spotkań wielopokoleniowych dla wychowania dzieci i młodzieży w poszanowaniu, tolerancji i życzliwości społecznej. Wójt wyraził ogromną wdzięczność za zorganizowanie spotkania dla seniorów, a gościom za przybycie i za spotkanie, które jest doskonałą lekcją  dla najmłodszego pokolenia. Podkreślił, że sam wyjątkowo szanuje kontakty z seniorami, bo bardzo dużo uczy się od starszego pokolenia. Goście obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z oddziału zerowego  oraz występ pt. Jest taki dzień w wykonaniu klasy I i II. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd oraz pamiątkowym zdjęciem.

     • Zwycięski grant w tuszowskim przedszkolu
      • Zwycięski grant w tuszowskim przedszkolu

      • Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym znalazło się w gronie zwycięzców  ogólnopolskiego programu grantowego dla przedszkoli Rosnę z matematyką.  Organizatorem konkursu oraz fundatorem  grantu jest Fundacja mBanku. Projekt z zakresu edukacji matematycznej realizowany będzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, w oddziałach przedszkolnych w grupie 5 i 6 latków w Tuszowie Narodowym. W ramach działań projektowych dzieci poprzez zabawę, własne doświadczenie będą wprowadzane małymi kroczkami w otaczający świat matematyki. Dodatkowe zajęcia realizowane będą  od 01 lutego 2023 do 30 kwietnia 2023 roku.