• Aktualności

     • Ogólnopolski sukces Leny Pieróg z klasy I
      • Ogólnopolski sukces Leny Pieróg z klasy I

      • Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Konkurs zorganizowała Fundacja BGK J. K. Steczkowskiego. Kartka wykonana w myśl zasady zrównoważonego rozwoju z materiałów naturalnych przez uczennicę klasy I Lenę Pieróg znalazła się w ścisłej czołówce  zwycięzców konkursu. Jedno z 7 wyróżnień przyznano Lenie. Opiekunowie  konkursu Grażyna Zalewska-Vizauer i  Patrycja Pieróg. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wygranych.

     • Nasz udział w finale w Rzeszowie
      • Nasz udział w finale w Rzeszowie

      • Licznie reprezentowaliśmy naszą szkołę w Finale Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci .Finał odbywał się w Rzeszowie w dniach 13 i 14 XII 2022.Po otrzymaniu nominacji w regionie uczniowie Marcelina Bieniek, Mateusz Maksoń (klasa I) ,Marcelina Skórska (kl. II) oraz Blanka Czerkies (kl. V) wystąpili na scenie WDK w Rzeszowie. prezentując poezję z kręgu tematycznego Te, co skaczą i fruwają. Na rzeszowskiej scenie wszyscy mali artyści zaprezentowali się doskonale, ale szczęście uśmiechnęło się najmocniej do Marceliny. Uczennica klasy II zdobyła wyróżnienie w tymże konkursie w kategorii-recytacja. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Małgorzata Wieczerzak, Renata Kotula i  Grażyna Zalewska-Vizauer.Dzieci podczas pobytu w WDK w Rzeszowie uczestniczyły w emocjonujących warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę teatru Maska. Wyjazd uczniów z klasy I i II odbył się dzięki życzliwości i bardzo dużej pomocy Rodziców Mateusza z klasy I- państwa Adama i Renaty Maksoń, za co z całego serca dziękujemy. Przy okazji wyjazdu tata Mateusza zawiózł do Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie zebrane przez szkołę  dary w ramach  akcji Polakom na Ukrainie.

     • Nasze "Przygody z paragrafem"
      • Nasze "Przygody z paragrafem"

      • Dnia 6.12.2022 grupa uczniów  naszej szkoły pojechała do Warszawy, aby wziąć udział w projekcie „Przygody z Paragrafem”. Cykl zajęć odbył się w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości.

       W ramach projektu uczniowie wzięli udział w zajęciach ph. „Przygoda z kryminalistyką”, które obejmowały spotkanie z przedstawicielami Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Młodzież  miała okazję zobaczyć, jak wyglądają oględziny miejsca przestępstwa i spróbować samodzielnie rozwiązać zagadkę kryminalistyczną. Druga część spotkania dotyczyła tworzenia portretów pamięciowych. Zajęcia odbyły się w atmosferze współpracy i będą długo wspominane przez wszystkich uczestników warsztatów.

       Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie budynku Sejmu RP. W trakcie pobytu w tym ważnym miejscu uczniowie mogli zaspokoić ciekawość dotyczącą pracy parlamentarzystów oraz zdobyć wiele informacji o  tym, czym się na co dzień zajmują.  Koordynatorem projektu w szkole była Małgorzata Tyniec. Wyjazd był możliwy dzięki rodzicom uczniów i sponsorowi, którym był pan Jan Tarapata. Dziękujemy.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia
      • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      • 25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji:  każdy przedszkolak przyszedł ze swoim „milutkim przyjacielem”, poznaliśmy historię pluszowego misia,  odbyły się  także zabawy ruchowe, konkursy, zgadywanki, misiowe tańce oraz śpiewnie piosenek. Ten dzień pełen był uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.

     • Wizyta Świętego Mikołaja
      • Wizyta Świętego Mikołaja

      • Wizyta św. Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Św. Mikołaj nie zawiódł naszych przedszkolaków i  nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola i obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Każda grupa w ramach podziękowania wyrecytowała dla Mikołaja wierszyk i zaśpiewała piosenkę. Był to dzień pełen wrażeń i radości dla przedszkolaków. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok !

     • Spotkanie ze strażakami i ratownikiem medycznym
      • Spotkanie ze strażakami i ratownikiem medycznym

      • 1 grudnia 2022 uczniowie z kl. I-III wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowem I w składzie: p. Marek Ciemięga, p. Piotr Hejnas, p. Mateusz Tomecki, p. Mateusz Piechota i p. Kamil Rado. Uczniowie poznali pracę i wyposażenie strażaków oraz dowiedzieli się, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały specjalne ubranie strażackie, obuwie z metalową podeszwą, rękawice i kominiarki, hełmy, sprzęt ochrony dróg oddechowych i  sygnalizator bezruchu. Uczniowie oglądali, jak prawidłowo przenoszona jest na noszach poszkodowana osoba. Pokazy połączone były z ćwiczeniami praktycznymi; uczniowie wzywali pomoc,  badali puls, sprawdzali oddech i robili uciski klatki piersiowej.

       Dzień wcześniej 30 listopada 2022 uczniowie klasy III uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym – panem Bogusławem Chudym, podczas którego poznawali tajniki  tego zawodu. Podczas zajęć dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy i w jaki sposób wezwać karetkę pogotowia. Ratownik uczył również, jak prawidłowo zabandażować rękę lub głowę, a także przy pomocy fantoma prezentował prawidłowe wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

     • Wyjazd do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie
      • Wyjazd do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie

      • Dnia 2.12.2022 r. uczniowie klas V, VI i VII odwiedzili Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie.  Uczestnicy mieli okazję podziwiać tysiące wyjątkowych eksponatów oraz poznać od podstaw proces ich powstawania. Ogromną przyjemność sprawiło uczniom własnoręczne przyozdabianie bombek. Organizatorami wyjazdu były Małgorzata Forczek i Małgorzata Tyniec.

     • Ferie z Ekonomią
      • Ferie z Ekonomią

      • Nasza szkoła znalazła się w gronie 50 placówek z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

       Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.  

       W tracie zajęć prowadzonych w ferie zimowe, uczestnicy zdobędą wiedzę, m.in. z zakresu ekonomii i finansów, przyswoją podstawowe pojęcia ekonomiczne, dowiedzą się jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo i na czym polega patriotyzm gospodarczy. Młodzież ma również szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy. Zajęciom edukacyjnym towarzyszą gry i zabawy ekonomiczne, spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą, wizyta w placówce banku oraz warsztaty dotyczące pieniądza prowadzone przez pracowników Oddziałów Okręgowych Narodowego Banku Polskiego. To ciekawy i angażujący sposób na przyswojenie przez młodzież wiedzy w atrakcyjnej, praktycznej formie. Koordynatorem projektu w szkole jest Małgorzata Tyniec.

        

       ***

        

       Pomysłodawcą i organizatorem projektu „Ferie z ekonomią” jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

     • Te, co skaczą i fruwają. Nasze sukcesy
      • Te, co skaczą i fruwają. Nasze sukcesy

      • 28 XI 2022 w SCK w Mielcu odbyły się eliminacje rejonowe konkursu Literatura i dzieci. Te, co skaczą i fruwają to temat tegorocznej edycji. Jury spośród 60 konkursowych prezentacji wierszy i piosenek w kategorii -klas I-III  przyznało 5 nagród w kategorii recytacji, w tym 3 nagrody uczniom naszej szkoły: Marlenie Bieniek kl. I, Mateuszowi Maksoń kl. I (opiekun pani Grażyna Zalewska-Vizauer), Marcelinie Skórskiej kl. II (opiekun pani Renata Kotula). W kategorii klas IV-VI spośród 59 prezentacji nominacje w kategorii recytacji przyznano 5 uczestnikom, w tym Blance Czerkies kl. V (opiekun pani Małgorzata Wieczerzak). Uczniowie nagrodzeni będą reprezentować nasz region podczas etapu wojewódzkiego w Rzeszowie, który odbędzie się w dniach 13,14 XII 2022. Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki.