• Aktualności

            • Rozpoczynamy program "Moje miejsce na Ziemi"

            • W szkole rozpoczęła się realizacja zadań programu pt. Uczniowie inicjatorami zdrowego trybu życia wśród mieszkańców wsi. Program nagrodziła fundacja Orlen w ogólnopolskim konkursie grantowym Moje miejsce na Ziemi. Uczniowie klasy Ia dzięki pomocy mamy Maćka i babci Piotra rozpoczęli trzymiesięczną akcję edukacyjną pt. Zdrowie w szklance soku. W miesiącach zimowych klasy I-III będą produkować i degustować 100% soki w swoich klasach, dzięki zakupom drobnego sprzętu AGD ze środków programu. Uczniowie poznają wartości smakowe oraz odżywcze i zdrowotne prawdziwych soków wyciskanych bezpośrednio przed spożyciem.

            • Fundacja Orlen nagrodziła tuszowską podstawówkę

            • Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym otrzymała nagrodę w ogólnopolskim konkursie Moje miejsce na Ziemi organizowanym przez fundację Orlen. Szkoła została doceniona przez kapitułę konkursu za innowacyjne rozwiązania w kierunku rozwoju lokalnej społeczności, za propozycje działań prozdrowotnych integrujących uczniów z środowiskiem lokalnym. Dzięki otrzymanym środkom finansowym odbędą się liczne warsztaty prozdrowotne z fachowcami ,m.in. z lekarzem, rehabilitantem, dietetykiem. Zorganizowane zostaną konkursy i akcje w kierunku wzrostu świadomości prozdrowotnej mieszkańców i uczniów. Projekt potrwa do czerwca 2020 roku.

            • Podsumowanie działań wolontariuszy misyjnych

            • W związku z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym ogłoszonym przez Papieża Franciszka, którym był październik, w naszej szkole podjęto szereg działań misyjnych przez uczniów należących do „Szkolnego Koła Misyjnego”. Jednym z wydarzeń było spotkanie z  misjonarzem ks. Zbigniewem Kwietniem, pochodzącego z naszej gminy, który opowiadał o życiu mieszkańców i trudnej pracy misyjnej w Argentynie.

              Wolontariusze SKM czynnie włączyli się w pomoc misjom i misjonarzom, którzy na terenie szkoły przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. Zostały one przekazane na konto PDMD – Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. Poza tym wolontariusze misyjni przeprowadzili akcję „Telefon na misje” oraz „Każdy znaczek wspiera misje”. Znaczna ilość zebranych zużytych i niepotrzebnych  telefonów komórkowych oraz znaczków została wysłana do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Ponadto grupa misyjna przeprowadziła akcję „Misja opatrunek dla Zambii”. Zebrana pomoc, tj. bandaże, plastry, gaza, rękawiczki jednorazowe, nici chirurgiczne została przekazana dla szpitala im. kard. Kozłowieckiego w Lusace i Misyjnego szpitala w Katondwe w Zambii.

              Aby wspierać misje nie tylko materialnie , ale również duchowo, cała szkoła zebrała się wspólnie na modlitwę w dniu 18 października, aby odmówić cząstkę różańca włączając się     w akcję „Milion Dzieci modli się na różańcu” w intencji jedności i pokoju. Ponadto uczniowie z kl. VI, VII i VIII przygotowujący się do sakramentu bierzmowania,  prowadzili różaniec w kościele parafialnym w Tuszowie Narodowym w dn. 29 października włączając intencje misyjne.

              Wszystkim wolontariuszom misyjnym, darczyńcom (uczniom) oraz Rodzicom składamy szczególne wyrazy wdzięczności za wszelką pomoc.

              Opiekunem Koła Misyjnego, które rozszerza również swoją działalność przy parafii, jest P. Marta Ryniewicz. Przyjacielem Koła jest P. Barbara Ćwięka-Występek, która służy radą i wszelką pomocą.

            • Święto Niepodległości w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym

            • Wychowankowie, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym uroczyście uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości. 8 listopada społeczność szkoły zebrała się na akademii, by upamiętnić bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków. Słowem i pieśnią wspominano tych, dzięki którym nasza ojczyzna w roku 1918, po 123 latach niewoli, wróciła na mapę Europy. Przypomniano także obchody sprzed roku. To wtedy na szkolnym placu odsłonięto i poświęcono obelisk upamiętniający powstańców z Tuszowa Narodowego. Jesteśmy winni pamięć tym, którzy odeszli. W ten sposób kształtuje się nasza tożsamość i więź z małą ojczyzną. W trakcie akademii zgodnie ze szkolną tradycją ślubowanie na sztandar złożyli uczniowie, którzy w tym roku szkolnym dołączyli do pocztu sztandarowego. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wspólne odśpiewanie 4 zwrotek hymnu państwowego. Tym samym nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję: „Szkoła do hymnu”. Wszyscy chóralnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.