• Aktualności

     • Zakończenie roku szkolnego
      • Zakończenie roku szkolnego

      • 24 czerwca 2022 roku podsumowaliśmy rok szkolny 2021/2022. Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Świętą dziękczynną. Absolwentów szkoły pożegnaliśmy w czwartkowe popołudnie. Podczas spotkań w szkole były podziękowania, wzruszenie i radość. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dr Barbara Wolny- Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie, Renata Paterak – Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy, Katarzyna Winiarz – Przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor szkoły powitała gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Po części artystycznej odbyło się wręczenie dyplomów za szczególne osiągnięcia naukowe, konkursy i frekwencję.

       Wśród wyróżnionych znaleźli się:

       Kl. IV

       Julia Świątek

       Zuzanna Tarapata

       Blanka Czerkies

       Krystian Kiełb

       Dominika Pszeniczna

       Klara Miłek

       Tymoteusz Drzymała

       Karolina Gunia

       Milena Łącz

       Karolina Nowak

       Karolina Popiołek

       Kl. V

       Michał Tyniec

       Szymon Maksoń

       Aleksander Kolin

       Zuzanna Urbańczyk

       Nadia Babula

       Jakub Krzysztoforski

       Kl. VI

       Aleksandra Kasprzak

       Michał Kasprzak

       Gabriela Król

       Michał Babula

       Kl. VII

       Sebastian Ochalik

       Paweł Radek

       Magdalena Pszeniczna

       Kl. VIII

       Oliwia Harpula

       Julia Gaj

       Monika Król

       Magdalena Wąsik

        

       Stuprocentowa frekwencja:

       Izabela Wróbel

       Liliana Czerkies

       Lena Lasek

       Blanka Czerkies

       Zuzanna Urbańczyk

       Emilia Kardyś

       Wiktor Pazdro

       Hubert Hejnas

       Ważnym punktem uroczystości były podziękowania za wszelką pomoc udzielną w czasie mijającego roku szkolnego. Szczególne wzruszenie towarzyszyło pożegnaniu pani Grażyny Kusek, nauczycielki odchodzącej na emeryturę. Pani Grażynka to zasłużony wieloletni pracownik szkół na terenie gminy Tuszów Narodowy. W tym czasie dała się poznać jako kompetentny dyrektor, mądry i wyrozumiały nauczyciel, wychowawca wskazujący wartości, a także koleżanka, ze zdaniem której liczyliśmy się w codziennej pracy. W każdej sferze swojej aktywności zawodowej prezentowała się jako osoba rzetelna, obowiązkowa, niezawodna, koleżeńska, serdeczna, skrupulatna, sumienna, czyli w pełni profesjonalistka, a nade wszystko wielka przyjaciółka młodzieży.

       Niechaj długie lata w zdrowiu pozwolą Pani Grażynce przeżyć wiele doskonałych chwil w gronie najbliższych, na rozwijaniu pasji, a radość z najdrobniejszych przyjemności rozjaśnia każdy dzień.

       Każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do podniesienia jakości pracy naszej szkoły składamy najserdeczniejsze podziękowania.

       Absolwentom życzymy sukcesów, samych mądrych wyborów, wszystkim udanych i zdrowych wakacji.

     • Ogólnopolski sukces małych finansistów
      • Ogólnopolski sukces małych finansistów

      • Klasa III a zdobyła II nagrodę w ogólnopolskim konkursie plastycznym Misja kieszonkowe. Na sukces zapracowała cała grupa, ponieważ zadanie konkursowe polegało na wykonaniu jednej wspólnej pracy nt, na co przeznaczę własne oszczędności, czy warto oszczędzać nawet drobne kwoty. Odpowiedzią były rysunki i hasła zebrane  w jedną wspólną kieszeń. Konkurs ogłoszony został przez BNP Paribas Bank Polska, który jest także fundatorem nagród.

     • Pasowanie na przedszkolaka
      • Pasowanie na przedszkolaka

      • 8 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się dwie uroczystości: Pasowanie na przedszkolaka oraz akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Bohaterami były dzieci z grupy 3 i 4- latków. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny: pięknie recytowały wiersze, tańczyły
       i śpiewały piosenki.

       33 dzieci zostało uroczyście włączonych do grona przedszkolaków poprzez złożenie ślubowania i pasowanie zaczarowaną kredką, którego dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Wieczerzak.

       Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplom oraz upominki.

       Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane piernikowe serca.

     • Mały Finansista
      • Mały Finansista

      • odsumowanie konkursu Mały Finansista zrealizowanego w ramach programu mFundacji, realizowanego w naszej szkole pod koordynacją Grażyny Zalewskiej-Vizauer.

       W ramach realizacji programu mFundacji „Mali finansiści ludźmi sukcesu w przyszłości” będącego innowacją dydaktyczną nasza szkoła zorganizowała gminny konkurs ph. „Mały finansista” dla wszystkich uczestników projektu ze szkół biorących w nim udział. Uczniowie zdobyli nagrody ufundowane przez fundację mBanku.

        

       Nagrody odebrali:

       1. Wiktoria Piechota z SP w Czajkowej
       2. Szymon Gołojuch z ZS w Maliniu
       3. Piotr Mikosz z ZSP w Tuszowie Narodowym

       Wyróżnieni:

       Patryk Książek z SP w Czajkowej

       Karol Dudzik z SP w Czajkowej

       Helena Kozłowska z Malinia

       Julia Maksoń z SP w Maliniu

       Jakub Kielek z ZSP w Tuszowie Narodowym

       Mikołaj Szymański z ZSP w Tuszowie Narodowym

     • Słowik wiosny
      • Słowik wiosny

      • 9 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyło się święto ekologiczno-artystyczne. Tradycyjnie gościliśmy artystów ze szkół naszej gminy na festiwalu piosenki „Słowik wiosny”. Wśród zaproszonych gości byli dr Barbara Wolny-Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie, Hubert Sobiczewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec, Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Małgorzata Janeczek – Prezes GS Tuszów Narodowy, Katarzyna Kasprzak – Prezes Stowarzyszenia Oświatowo-Wychowawczego „Ojcowizna” w Tuszowie Narodowym, zwycięzcy Regionalnego Konkursu Plastycznego ph. „Gdzie ukrywa się zdrowie”. 

       Bohaterami dnia byli uczestnicy festiwalu z terenu naszej gminy. W komisji konkursowej zasiedli: Karolina Janocha i Magdalena Maziarz – nauczycielki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu oraz Grzegorz Gazda reprezentujący Nadleśnictwo Mielec. Pan Grzegorz zgodnie z wieloletnim zwyczajem otworzył i zakończył festiwal symbolicznymi hejnałami na rogu myśliwskim. 

       Wyniki festiwalu:

       Nagrodzeni: Maja Jamrozy z ZSP w Tuszowie Narodowym, Nikola Rzeźnik z ZS w Jaślanach, Karina Konefał z SP w Borkach Nizińskich, Magdalena Bukowska z ZS w Maliniu, Wiktoria Piechota z SP w Czajkowej

       Wyróżnieni: Katarzyna Kukulska – SP w Borkach Nizińskich, Anglika Hyjek – Zs w Jaślanach, Liliana Czerkies – ZSP w Tuszowie Narodowym, Milena Arabasz – ZS w Maliniu 

       Podczas festiwalu wręczono także nagrody i wyróżnienia w Regionalnym Konkursie Plastycznym ph. „Gdzie ukrywa się zdrowie”.

       Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację konkursów, a szczególnie sponsorom, którymi byli: Gmina Tuszów Narodowy, Nadleśnictwo Mielec, GS Tuszów Narodowy.

     • Ogólnopolskie wyróżnienie za ekologię
      • Ogólnopolskie wyróżnienie za ekologię

      • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła  wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie  edukacyjnym Velvet. Piątka dla Natury za ekoprojekt grantowy Sosnowe arboretrum czystego powietrza. Doceniono nas za pomysłowość w promowaniu postaw proekologicznych wśród uczniów i za aktywność w kierunku zmian najbliższego otoczenia na lepsze. W ramach wyróżnienia otrzymaliśmy nagrodę rzeczową - paletę papieru toaletowego firmy Velvet o wartości 2000 zł.

     • Sandomierskie atrakcje
      • Sandomierskie atrakcje

      • 02 czerwca klasa I i III a wycieczkę po  Sandomierzu rozpoczęła od wędrówki podziemną trasą turystyczną, poznając legendy o super bohaterkach miasta-Królowej Jadwidze i Halinie Krępiance. Nie mniej emocjonujące było spotkanie z rycerzem w zbrojowni miasta. Będąc w rynku mali turyści wstąpili do nowo otwartej atrakcji turystycznej- Akademii Ziołowej Marcina z Urzędowa Czary na Pary. W każdym zakątku akademii były  coraz to ciekawsze dla zmysłów atrakcje. Miejsce warte wizyty dzieci i nie tylko. Dopełnieniem atrakcji był spacer po rynku i zakupy pamiątek w urokliwych kramach. W drodze powrotnej  uczniowie zwiedzili  park zamkowy  w Baranowie Sandomierskim i skorzystali z atrakcyjnego placu zabaw. Z wycieczki wrócili zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.

     • Występ pierwszaków dla przedszkolaków
      • Występ pierwszaków dla przedszkolaków

      • 1 czerwca grupa 12 uczniów z klasy I wystąpiła dla przedszkolaków  z przedstawieniem pt. „Wiosenna łąka i jej mieszkańcy”. Pierwszoklasiści przygotowali przedstawienie w ramach dodatkowych zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Dzięki odpowiednim strojom i rekwizytom przedszkolaki z łatwością rozpoznały zwierzątka, za które artyści byli przebrani. Po skończonym występie artyści otrzymali gromkie brawa od przedszkolnej publiczności.

     • Wszystkiego NAJlepszego!
      • Wszystkiego NAJlepszego!

      • Kochani, w dniu Waszego Święta pamiętajcie, że jesteście wspaniali, stanowicie największą radość i sens życia dla nas dorosłych. Bądźcie zawsze uśmiechnięci i szczęśliwi :) Przyjmijcie od nas najpiękniejsze życzenia.

      • Konkurs pieśni Maryjnej "Totus tuus"

      • 17 maja 2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs pieśni Maryjnej „Totus Tuus” zorganizowany przez p. Lucynę Maziarz i p. Martę Ryniewicz. Uczestnikami konkursowych zmagań byli uczniowie ze szkół podstawowych
       z terenu gminy Tuszów Narodowy. Przesłuchania odbyły się na świeżym powietrzu przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Każdy młody artysta prezentował piosenkę o tematyce Maryjnej, a występom przysłuchiwała się spora grupa uczniów. Wykonania konkursowe podlegały ocenie jury, w którym zasiadały nauczycielki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu – p. Joanna Chudy oraz p. Magdalena Maziarz. W konkursie nagrodzone zostały następujące osoby:

       KATEGORIA I

       NAGRODA: Zuzanna Pietryka – Zespół Szkół w Maliniu

       WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Piechota – Szkoła Podstawowa w Czajkowej

       KATEGORIA II

       NAGRODA: Julia Świątek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

       NAGRODA: Amelia Kluz - Szkoła Podstawowa w Czajkowej

       WYRÓŻNIENIE: Karolina Demko - Szkoła Podstawowa w Czajkowej

       KATEGORIA III

       NAGRODA: Patrycja Marmura – Zespół Szkół w Maliniu

       WYRÓŻNIENIE: Kornelia Sajek – Zespół Szkół w Maliniu

       Atmosfera konkursowa była niezwykła, pogoda dopisała, a publiczność oklaskiwała artystów gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok! Do zobaczenia!

       protokol_z_konkursu_Piesni_Maryjnej.doc​​​​​​​