• 11 czerwca 2024 na muszli koncertowej w Tuszowie Narodowym odbył się Finał Słowika Wiosny 2024. Patronat honorowy nad festiwalem objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz współfinansując imprezę muzyczną. Goszcząc na festiwalu pan wójt pogratulował artystom odwagi scenicznej i podziękował organizatorom oraz nadleśnictwu za kontynuację niezwykle wartościowej dla wychowania pięknej ekologicznej imprezy. Mecenat kulturowy objął Nadleśniczy Nad
        • 07 czerwca 2024r klasy uczestniczące w projekcie mFundacji pt. Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów zaprezentowali nabyte na zajęciach projektowych umiejętności. Podczas Szkolnej Giełdy Geometrycznej uczniowie klasy II i III popisywali się przed publicznością zaproszonych klas znajomością nazw brył oraz sprytnym wyszukiwaniem brył w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowali pomiary długości i szerokości geometrycznych figur w ogródku szkoln
        • Na korytarzu szkolnym w miesiącu marcu i kwietniu była do obejrzenia wystawa prac konkursowych Przedmiot praktycznie użyteczny. Prace wykonali chętni uczniowie uczestniczący w zajęciach projektowych Odkrywcy i twórcy geometrycznych kształtów. Projekt jest sfinansowany przez mFundację. Finałem wystawy było wręczenie przez panią dyrektor Małgorzatę Wieczerzak dyplomów i nagród autorom najciekawszych prac. Nagrody ufundowane również przez mFundac
        • 13 maja 2024r. w zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej i Papieskiej ph. „Totus tuus – Maryjo, cały Twój” pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.
          • W świątecznym nastroju
            • W świątecznym nastroju

              W środę 21 grudnia 2022 odbyły się w naszej szkole jasełka, w których wystąpili uczniowie z klasy I, II i IV. Jasełka obejrzeli zebrani na sali gimnastycznej uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i zaproszeni nauczyciele - emeryci: pani Janina Bąk, pani Maria Krępa, pani Elżbieta Paśko, pani Grażyna Kusek, pani Danuta Ruła i pan Kazimierz Tarapata. Pani dyrektor powitała wszystkich zebranych i złożyła im świąteczne życzenia. Po występie małych artystów, przygotowanych przez panią Grażynę Zalewską – Vizauer i panią Renatę Kotulę wszyscy uczestnicy uroczystości zaśpiewali pod kierownictwem pani Lucyny Maziarz pastorałkę „Tylko jedna jest taka noc” i kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Dekoracje do występu przygotowała pani Teresa Staśto.

          • Świąteczne konkursy gminne. Podsumowanie
            • Świąteczne konkursy gminne. Podsumowanie

              19 XII 2022 w szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Rękodzielniczego pt. Piękne, bo naturalne.

              Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie uczniowie szkół z terenu gminy odebrali nagrody z rąk gości honorowych- Pana Huberta Sobiczewskiego- Nadleśniczego Nadleśnictwa Mielec, Pani Renaty Paterak- Sekretarza gminy Tuszów Narodowy, Pani Patrycji Bednarskiej- dyrektora Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym oraz Pani Małgorzaty Wieczerzak- dyrektora szkoły. Organizatorem konkursu była SP w Tuszowie Narodowym, współorganizatorem, a zarazem fundatorem nagród głównych- żywych choinek było Nadleśnictwo Mielec. Nagrody ufundowali również Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym ,oraz gmina Tuszów Narodowy. Wójt Gminy Pan Andrzej Głaz otoczył konkurs mecenatem kulturowym. Osoby zaangażowane w organizację imprezy-Grażyna Zalewska-Vizauer, Renata Kotula ,Katarzyna Szel

          • Ogólnopolski sukces Leny Pieróg z klasy I
            • Ogólnopolski sukces Leny Pieróg z klasy I

              Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Konkurs zorganizowała Fundacja BGK J. K. Steczkowskiego. Kartka wykonana w myśl zasady zrównoważonego rozwoju z materiałów naturalnych przez uczennicę klasy I Lenę Pieróg znalazła się w ścisłej czołówce zwycięzców konkursu. Jedno z 7 wyróżnień przyznano Lenie. Opiekunowie konkursu Grażyna Zalewska-Vizauer i Patrycja Pieróg. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wygranych.

          • Nasz udział w finale w Rzeszowie
            • Nasz udział w finale w Rzeszowie

              Licznie reprezentowaliśmy naszą szkołę w Finale Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci .Finał odbywał się w Rzeszowie w dniach 13 i 14 XII 2022.Po otrzymaniu nominacji w regionie uczniowie Marcelina Bieniek, Mateusz Maksoń (klasa I) ,Marcelina Skórska (kl. II) oraz Blanka Czerkies (kl. V) wystąpili na scenie WDK w Rzeszowie. prezentując poezję z kręgu tematycznego Te, co skaczą i fruwają. Na rzeszowskiej scenie wszyscy mali artyści zaprezentowali się doskonale, ale szczęście uśmiechnęło się najmocniej do Marceliny. Uczennica klasy II zdobyła wyróżnienie w tymże konkursie w kategorii-recytacja. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Małgorzata Wieczerzak, Renata Kotula i Grażyna Zalewska-Vizauer.Dzieci podczas pobytu w WDK w Rzeszowie uczestniczyły w emocjonujących warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę teatru Maska. Wyjazd uczniów z klasy I i II odbył się dzięki życzli

          • Nasze "Przygody z paragrafem"
            • Nasze "Przygody z paragrafem"

              Dnia 6.12.2022 grupa uczniów naszej szkoły pojechała do Warszawy, aby wziąć udział w projekcie „Przygody z Paragrafem”. Cykl zajęć odbył się w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości.

              W ramach projektu uczniowie wzięli udział w zajęciach ph. „Przygoda z kryminalistyką”, które obejmowały spotkanie z przedstawicielami Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Młodzież miała okazję zobaczyć, jak wyglądają oględziny miejsca przestępstwa i spróbować samodzielnie rozwiązać zagadkę kryminalistyczną. Druga część spotkania dotyczyła tworzenia portretów pamięciowych. Zajęcia odbyły się w atmosferze współpracy i będą długo wspominane przez wszystkich uczestników warsztatów.

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia
            • Światowy Dzień Pluszowego Misia

              25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji: każdy przedszkolak przyszedł ze swoim „milutkim przyjacielem”, poznaliśmy historię pluszowego misia, odbyły się także zabawy ruchowe, konkursy, zgadywanki, misiowe tańce oraz śpiewnie piosenek. Ten dzień pełen był uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.

          • Wizyta Świętego Mikołaja
            • Wizyta Świętego Mikołaja

              Wizyta św. Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Św. Mikołaj nie zawiódł naszych przedszkolaków i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola i obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Każda grupa w ramach podziękowania wyrecytowała dla Mikołaja wierszyk i zaśpiewała piosenkę. Był to dzień pełen wrażeń i radości dla przedszkolaków. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok !

          • Spotkanie ze strażakami i ratownikiem medycznym
            • Spotkanie ze strażakami i ratownikiem medycznym

              1 grudnia 2022 uczniowie z kl. I-III wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowem I w składzie: p. Marek Ciemięga, p. Piotr Hejnas, p. Mateusz Tomecki, p. Mateusz Piechota i p. Kamil Rado. Uczniowie poznali pracę i wyposażenie strażaków oraz dowiedzieli się, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały specjalne ubranie strażackie, obuwie z metalową podeszwą, rękawice i kominiarki, hełmy, sprzęt ochrony dróg oddechowych i sygnalizator bezruchu. Uczniowie oglądali, jak prawidłowo przenoszona jest na noszach poszkodowana osoba. Pokazy połączone były z ćwiczeniami praktycznymi; uczniowie wzywali pomoc, badali puls, sprawdzali oddech i robili uciski klatki piersiowej.

          • Ferie z Ekonomią
            • Ferie z Ekonomią

              Nasza szkoła znalazła się w gronie 50 placówek z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

              Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.

          • Te, co skaczą i fruwają. Nasze sukcesy
            • Te, co skaczą i fruwają. Nasze sukcesy

              28 XI 2022 w SCK w Mielcu odbyły się eliminacje rejonowe konkursu Literatura i dzieci. Te, co skaczą i fruwają to temat tegorocznej edycji. Jury spośród 60 konkursowych prezentacji wierszy i piosenek w kategorii -klas I-III przyznało 5 nagród w kategorii recytacji, w tym 3 nagrody uczniom naszej szkoły: Marlenie Bieniek kl. I, Mateuszowi Maksoń kl. I (opiekun pani Grażyna Zalewska-Vizauer), Marcelinie Skórskiej kl. II (opiekun pani Renata Kotula). W kategorii klas IV-VI spośród 59 prezentacji nominacje w kategorii recytacji przyznano 5 uczestnikom, w tym Blance Czerkies kl. V (opiekun pani Małgorzata Wieczerzak). Uczniowie nagrodzeni będą reprezentować nasz region podczas etapu wojewódzkiego w Rzeszowie, który odbędzie się w dniach 13,14 XII 2022. Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki.

          • Ogólnopolski konkurs "Do hymnu"
            • Ogólnopolski konkurs "Do hymnu"

              W czwartek 24 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się występ uczniów w ramach Ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu”. Uczniowie wspólnie w jednym głosie wykonali hymn narodowy i dwie pieśni hymniczne: „Rota” i „Marsz Pierwszej Brygady”. Występ uczniów przygotowany był pod kierunkiem nauczycieli Lucyny Maziarz i Barbary Ćwięki. Jest to ważny projekt w zakresie edukacji patriotycznej, nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i zainteresowanie historią Polski. Zmagania konkursowe obserwowała i nagrywała komisja konkursowa, której przewodniczył prof. dr hab. Grzegorz Oliwa - pracownik Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

          • Warsztaty malowania bombek
            • Warsztaty malowania bombek

              Dnia 23.11.2022 przedszkolaki oraz uczniowie klas I- IV wzięli udział w warsztatach malowania bombek, które odbyły się w naszej szkole.

              Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie przyozdobili bombki, które już w niedługim czasie będą mogły zawisnąć na choinkach.

              Organizacją warsztatów zajęła się Katarzyna Szeliga. Klasy III i IV wzięły udział w warsztatach w ramach projektu „Serce i rozum”.

          • BohaterON
            • BohaterON

              W listopadzie uczniowie klas VI i VIII naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

              Uczniowie klasy VI i VIII zapoznali się z materiałami dotyczącymi Powstania Warszawskiego. Na kolejnym etapie realizacji projektu przybliżyli sobie sylwetki Powstańców oraz przygotowali dla nich wirtualne kartki z wyrazami wdzięczności. Koordynatorem akcji w szkole była Małgorzata Tyniec.

          • Hymn naszych 'najmłodszych'
            • Hymn naszych 'najmłodszych'

              10 listopada nasze przedszkolaki przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu”. Wszystkie grupy przedszkolne zgromadziły się punktualnie o 11.11, aby wspólnie uczcić rocznicę odzyskanie niepodległości. Nasi mali patrioci ubrani na galowo z radością i wielkim zaangażowaniem odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

          • Obchody Święta Niepodległości
            • Obchody Święta Niepodległości

              „Wolności nie można tylko posiadać.

              Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć…”– Jan Paweł II

              Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się 8 listopada spotkaniem z panią Kingą Hałacińską, dziennikarką, wnuczką autora słów „Pierwszej Brygady”, Andrzeja Hałacińskiego, pułkownika wojska polskiego, poległego w Katyniu. Poznaliśmy losy Polaków, którzy musieli przejść ciężką drogę do niepodległości przez nieludzką ziemię, gdzie wielu zostało na wieczny spoczynek. Pamięć o nich jest naszą powinnością. Rozpoczęciem spotkania było przekazanie ognia niepodległości przed pomnikiem Papieża przez współorganizatorów spotkania Jednostkę Strzelecką 2.0.93 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. W uroczystości wzięli udział: Andrzej Zemmel – dowódca jednostki strzeleckiej, przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Orzeł Biały – Strzelec, Romuald Rzeszutek z grupy rekonstrukcji historyc

          • Dzień postaci z bajek
            • Dzień postaci z bajek

              Dnia 7 listopada 2022z okazji Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z Tuszowa wyruszyły w podróż do krainy bajek. W tym dniu spotkały się z Babą Jagą, która wyczarowała dla dzieci wiele zagadek i zadań. Przedszkolaki m.in. rozpoznawały bajki po rekwizycie i po przeczytaniu fragmentu książki, układały puzzle. Mogły zmienić się w Kopciuszka, który oddzielał fasolę od ziaren zboża. Na zakończenie odbył się pokaz mody postaci z bajek. Nad całością czuwała Królewna Śnieżka, która wraz z panią dyrektor Małgorzatą Wieczerzak wręczyła nagrody za udział w konkursie plastycznym: „Moja ulubiona postać z bajki”. Ten wyjątkowy dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.

          • Tydzień zdrowego soku
            • Tydzień zdrowego soku

              W ostatnim tygodniu października odbyła się szkolna akcja prozdrowotna, a zarazem ekologiczna pt. Tydzień zdrowego soku. W ramach akcji zorganizowano dzień jabłka, pomarańczy, cytryny, ulubionego owocu, ulubionego warzywa. W tym czasie uczniowie klas I-III poznawali wartości zdrowotne i smakowe ulubionych owoców i warzyw, które przynosili w danym dniu do szkoły. W klasach degustowali własnoręcznie wykonany w sokowirówce i wyciskarce sok z jabłek, buraków, marchewki, pomarańczy i cytryny. Podczas rozmów o wartościach domowego soku pojawił się również aspekt ekonomiczny, związany z oszczędnością, bowiem uczniowie przeliczali cenę owoców i ilość otrzymanego z nich soku, porównując z ceną 1 litra soku kupionego w sklepie. Akcja zakończyła się zgodnym wnioskiem klas, że sok domowy jest bardzo smaczny, tańszy od kupionego i oczywiście bardzo zdrowy.

      • Godziny dzwonków

        Sobota 27.07.2024
      • Librus Synergia
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Kalendarz

          brak danych
      • Biuletyn informacji publicznej