• 12. odsłona Narodowego Czytania w roku 2023 to odkrywanie piękna pozytywistycznej powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”

      Jak co roku akcja została objęta patronatem przez parę prezydencką. Państwo Agata i Andrzej Duda czytali fragmenty w sobotę 9 września. W naszej szkole wydarzenie odbyło się 13 września. Polonistki panie Barbara Ćwięka i Małgorzata Tyniec przygotowały uczniów klas starszych do spotkania z legendą o Janie i Cecylii, z emo
     • 4 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie o godzinie 9.00 odbyła się Msza Święta, w czasie której prosiliśmy Matkę Bożą Wspomożenia Wiernych o łaski na najbliższe 10 miesięcy pracy. O 10.00 społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej , by wspólnie świętować inaugurację roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak serdecznie przywitała wszystkich zebranych gości na czele z gospodarzem gminy panem An
     • Poniżej znajduje się plik z listą przedszkolaków podzielonych na grupy. Zainteresowanych zapraszamy do lektury:

      przedszkole_lista_podzial_na_grupy.docx
     • Wyróżnienie dla Kuby w konkursie Mój las
      • Wyróżnienie dla Kuby w konkursie Mój las

       Uczniowie klas I-III wzięli udział w XXXV edycji ogólnopolskiego konkursu Mój las. Organizatorem etapu rejonowego był Zarząd Okręgu Podkarpackiego LOP. W tym roku, zgodnie z regulaminem uczniowie klas I-III interpretowali plastycznie leśną polanę. Uczniowie z artystycznym zapałem wykonali prace, które trafiły do etapu rejonowego. Komisja konkursowa w rejonie wyróżniła pracę Jakuba Babuli z klasy I (op. Renata Kotula). Gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów.

     • Adoracja dzieci przy żłóbku
      • Adoracja dzieci przy żłóbku

       30 stycznia uczniowie z kl. III i IV naszej szkoły adorowali małego Jezusa przy żłóbku. Adoracja miała miejsce w kościele Parafialnym pw. MBWW w Tuszowie Narodowym. Dzieci poprzez swoje słowa i piękny śpiew znanych kolęd i pastorałek uczciły Boże Dziecię. Wyraziły też troskę w modlitwie o ich rówieśników z krajów misyjnych.

     • Zabawa karnawałowa uczniów klasy I
      • Zabawa karnawałowa uczniów klasy I

       W czwartek 27 stycznia 2022 pierwszoklasiści uczestniczyli w klasowej zabawie karnawałowej. W pięknie udekorowanej sali dzieci rozpoczęły zabawę od zaprezentowania wspaniałych strojów karnawałowych. Następnie dzieci tańczyły i bawiły się przy hitach muzyki dziecięcej. Tańce były przeplatane licznymi konkursami, podczas których dzieci zdobywały drobne nagrody. Dzieci otrzymały również poczęstunek przygotowany przez rodziców.

     • Ania laureatką ogólnopolskiego konkursu o oszczędzaniu
      • Ania laureatką ogólnopolskiego konkursu o oszczędzaniu

       Anna Tyniec z klasy II została laureatką ogólnopolskiego konkursu pt. Jak gospodaruję swoim kieszonkowym. Konkurs miał formę opowieści graficznej o sposobach oszczędzania pieniędzy i dóbr materialnych.(opiekun konkursu - G. Zalewska - Vizauer). Chętni uczniowie klasy II, którzy uczęszczają na dodatkowe zajęcia z edukacji finansowej w ramach projektu zorganizowanego przez SKEF w Gdyni pt. Myślę, decyduję, działam wykonali prace różnymi technikami. 3 prace zostały wytypowane do etapu ogólnopolskiego. Komisja konkursowa w Gdyni nagrodziła pracę Ani. Gratulujemy artystce z klasy II i życzymy dalszych sukcesów szkolnych i pozaszkolnych.

     • Konkurs kaligraficzny pt. Skryba Świętego Mikołaja
      • Konkurs kaligraficzny pt. Skryba Świętego Mikołaja

       W grudniu klasa IIIa wraz z wychowawczynią ogłosiła konkurs na najładniejszy zeszyt wśród klas I-III. Trzecioklasiści własnoręcznie wykonali ogłoszenie o konkursie i upublicznili na szkolnym korytarzu. Na ogłoszenie odpowiedziało 18 uczniów, uznając, że to właśnie ich zeszyt do j. polskiego może stanąć do konkursu. Komisja konkursowa w składzie Pani Barbara Ćwięka, Pani Monika Rzeźnik oraz Pan Jakub Kotula, kierując się estetyką zeszytów, kształtem liter, ogólnym wrażeniem, przyznała:

     • I nagroda w Wojewódzkim Konkursie Energia z lasu
      • I nagroda w Wojewódzkim Konkursie Energia z lasu

       Uczniowie szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. Energia z lasu, którego organizatorem jest LOP Okręg Podkarpacki w Rzeszowie. Za najlepszą pracą w konkursie jury uznało rysunek wykonany kredką przez Antoniego Maziarza z klasy III a (op. G. Zalewska- Vizauer), przyznając uczniowi I nagrodę w województwie. Powód do zadowolenia miała też uczennica klasy VI -Daria Bąk, która otrzymała wyróżnienie w tym konkursie (op. Cynthia Krzysztoforska) Dopełnieniem sukcesu było wręczenie nagrody małemu artyście przez Pana Huberta Sobiczewskiego- prezesa LOP OP, który osobiście odwiedził naszą szkołę. Panu Hubertowi dziękujemy serdecznie za wizytę w szkole, a artystom gratulujemy sukcesu i wygranej.

     • Jasełka 2021
      • Jasełka 2021

       Uczniowie klasy I i III a z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowali występ artystyczny. Najważniejsze fakty dotyczące narodzin Bożej Dzieciny połączone z pięknymi pastorałkami i tradycyjnymi kolędami to główny wątek tegorocznych jasełek. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i nagranie projektu. Proszę także o przyjęcie życzeń zdrowia i wszelkiego dobra na czas Świąt Bożego Narodzenia, a w nowym 2022 roku samych pięknych chwil. W imieniu naszych artystów oraz własnym zapraszam wszystkich do obejrzenia występu pt. ,,Cud betlejemskiej nocy”.

     • Wizyta Świętego Mikołaja
      • Wizyta Świętego Mikołaja

       Zgodnie z tradycją 6 grudnia do naszej szkoły przybył św. Mikołaj. Entuzjastycznie witany zarówno przez przedszkolaków, uczniów i dorosłych. Szacowny Gość wysłuchał pięknych prezentacji, a następnie wręczył wszystkim upominki. Ten dzień długo będzie pamiętany.

     • Przedstawienie pt. Jesienne wędrowanie
      • Przedstawienie pt. Jesienne wędrowanie

       Uczniowie klasy III a przygotowali część artystyczną poświęconą pięknej i bogatej jesieni. Przedstawienie wystawili 25 listopada, na zakończenie przyrodniczej jesieni dla oddziału 0 i klas I-IV. Koledzy i koleżanki z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego z zaciekawieniem obejrzeli widowisko. Występ oprócz wysokich walorów scenicznych posiadał przekaz o pięknie polskiej jesieni, jej bogactwie, a także o wartościach zdrowotnych warzyw i owoców zbieranych jesienią z naszych pól i sadów.

     • Wyjazd do Straży Pożarnej
      • Wyjazd do Straży Pożarnej

       Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wyjeździe do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Poznawali miejsce pracy strażaków, mogli podziwiać samochody i sprzęty gaśnicze. Widzieli nie tylko akcję przygotowania pracowników straży do akcji, ale również sami próbowali swoich sił podczas polewania wodą z węża strażackiego. Wyjazd był dla dzieci wielką atrakcją. Bardzo jesteśmy wdzięczni za możliwość pobytu w siedzibie straży.

     • Na leśnych ścieżkach
      • Na leśnych ścieżkach

       W październiku uczniowie klasy II i IIIb wraz z wychowawcami wzięli udział w wyjeździe do Nadleśnictwa Mielec. Dzieci poznawały gatunki zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy, pospacerowały po leśnych ścieżkach, dowiadując się jakie gatunki drzew i krzewów rosną w mieleckich lasach. Na koniec upiekły smaczne kiełbaski. Dzieci świetnie się bawiły na leśnej polanie, pogoda dopisała, więc można było wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

     • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole
      • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

       Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
       Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego aktywnie włączyła się w obchody kolejnej rocznicy Święta Niepodległości.

       10 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Podczas uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej Ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy V pod kierunkiem pań Małgorzaty Tyniec i Lucyny Maziarz.

     • Recykling daje owoce 2021
      • Recykling daje owoce 2021

       W Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyła się kolejna już edycja ogólnopolskiej akcji ekologicznej pt. Recykling daje owoce. We wrześniu 2021 społeczność szkoły została poinformowana o planowanej zbiórce baterii, drobnego sprzętu elektronicznego i sprzętu AGD. Ogólnopolską akcję w skali kraju zapoczątkował i kontynuuje ekolog Dominik Dobrowolski przy współpracy z ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. (ERP) .Uczniowie wraz z rodzicami aktywnie i chętnie uczestniczyli w zbiórce elektrośmieci dla dobra naszej planety i dla własnego zdrowia. Dlaczego?

      • Edukacja finansowa z fundacją Mbanku

       W roku szkolnym 2021/22 uczniowie klas III ze SP w Tuszowie Narodowym, Maliniu i Czajkowej uczestniczą w dodatkowych zajęciach z edukacji finansowej w ramach projektu Mali finansiści ludźmi sukcesu w przyszłości. Grantobiorcą projektu sfinansowanego przez fundację Mbanku jest Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym. Liderem działań projektowych jest SP w Tuszowie Narodowym. Zajęcia realizowane w formie warsztatowo-zabawowej wyposażą uczniów w podstawowe pojęcia i umiejętności związane z oszczędzaniem, gospodarowaniem pieniędzmi, walutą, budżetem itp. W ramach projektu uczniowie wezmą udział w 2 konkursach; plastycznym i matematycznym o tematyce oszczędnego gospodarowania budżetem i rozsądnego wydawania pieniędzy.

      • Lekcja w bibliotece

       W październiku uczniowie klasy III byli na zajęciach w Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym. Podczas pobytu poznali serię książek dla dzieci o wydarzeniach historycznych, zwłaszcza dotyczących II wojny światowej. Wysłuchane fragmenty książki pt. Zaklęcie na w... zaciekawiły trzecioklasistów życiem rówieśników w czasie wojny i co niektórzy wypożyczyli tę tematykę na jesienne wieczory. Inni wybrali coś do poczytania z kręgu swoich zainteresowań.

      • Pasowanie na ucznia

       12 października 2021r w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W obecności dyrekcji, rodziców, uczniów klas młodszych i ich wychowawców pierwszoklasiści wystąpili z częścią artystyczną. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i talenty pod kierunkiem wychowawczyni p. Renaty Kotuli i nauczyciela współorganizującego p. Katarzyny Muchy. Następnie, po złożeniu ślubowania, 26 pierwszaków zostało uroczyście pasowanych na ucznia przez p. dyrektor Małgorzatę Wieczerzak. Pan dyrektor Stanisław Pelic wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy, a przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Winiarz wraz z przedstawicielem trójki klasowej p. Mirellą Wieczerzak piękne upominki. Pierwszoklasiści otrzymali również drobne prezenty od swoich starszych kolegów z klas II i III. Ostatnimi punktami uroczystości było zasadzenie drzewka w ogrodzie szkolnym oraz poczęstunek przygotowany dla d

   • Godziny dzwonków

    Sobota 23.09.2023
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej