• 11 czerwca 2024 na muszli koncertowej w Tuszowie Narodowym odbył się Finał Słowika Wiosny 2024. Patronat honorowy nad festiwalem objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz współfinansując imprezę muzyczną. Goszcząc na festiwalu pan wójt pogratulował artystom odwagi scenicznej i podziękował organizatorom oraz nadleśnictwu za kontynuację niezwykle wartościowej dla wychowania pięknej ekologicznej imprezy. Mecenat kulturowy objął Nadleśniczy Nad
    • 07 czerwca 2024r klasy uczestniczące w projekcie mFundacji pt. Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów zaprezentowali nabyte na zajęciach projektowych umiejętności. Podczas Szkolnej Giełdy Geometrycznej uczniowie klasy II i III popisywali się przed publicznością zaproszonych klas znajomością nazw brył oraz sprytnym wyszukiwaniem brył w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowali pomiary długości i szerokości geometrycznych figur w ogródku szkoln
    • Na korytarzu szkolnym w miesiącu marcu i kwietniu była do obejrzenia wystawa prac konkursowych Przedmiot praktycznie użyteczny. Prace wykonali chętni uczniowie uczestniczący w zajęciach projektowych Odkrywcy i twórcy geometrycznych kształtów. Projekt jest sfinansowany przez mFundację. Finałem wystawy było wręczenie przez panią dyrektor Małgorzatę Wieczerzak dyplomów i nagród autorom najciekawszych prac. Nagrody ufundowane również przez mFundac
    • 13 maja 2024r. w zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej i Papieskiej ph. „Totus tuus – Maryjo, cały Twój” pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.
     • Nasz udział w finale w Rzeszowie
      • Nasz udział w finale w Rzeszowie

       Licznie reprezentowaliśmy naszą szkołę w Finale Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci .Finał odbywał się w Rzeszowie w dniach 13 i 14 XII 2022.Po otrzymaniu nominacji w regionie uczniowie Marcelina Bieniek, Mateusz Maksoń (klasa I) ,Marcelina Skórska (kl. II) oraz Blanka Czerkies (kl. V) wystąpili na scenie WDK w Rzeszowie. prezentując poezję z kręgu tematycznego Te, co skaczą i fruwają. Na rzeszowskiej scenie wszyscy mali artyści zaprezentowali się doskonale, ale szczęście uśmiechnęło się najmocniej do Marceliny. Uczennica klasy II zdobyła wyróżnienie w tymże konkursie w kategorii-recytacja. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Małgorzata Wieczerzak, Renata Kotula i Grażyna Zalewska-Vizauer.Dzieci podczas pobytu w WDK w Rzeszowie uczestniczyły w emocjonujących warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę teatru Maska. Wyjazd uczniów z klasy I i II odbył się dzięki życzli

     • Nasze "Przygody z paragrafem"
      • Nasze "Przygody z paragrafem"

       Dnia 6.12.2022 grupa uczniów naszej szkoły pojechała do Warszawy, aby wziąć udział w projekcie „Przygody z Paragrafem”. Cykl zajęć odbył się w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości.

       W ramach projektu uczniowie wzięli udział w zajęciach ph. „Przygoda z kryminalistyką”, które obejmowały spotkanie z przedstawicielami Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Młodzież miała okazję zobaczyć, jak wyglądają oględziny miejsca przestępstwa i spróbować samodzielnie rozwiązać zagadkę kryminalistyczną. Druga część spotkania dotyczyła tworzenia portretów pamięciowych. Zajęcia odbyły się w atmosferze współpracy i będą długo wspominane przez wszystkich uczestników warsztatów.

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia
      • Światowy Dzień Pluszowego Misia

       25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji: każdy przedszkolak przyszedł ze swoim „milutkim przyjacielem”, poznaliśmy historię pluszowego misia, odbyły się także zabawy ruchowe, konkursy, zgadywanki, misiowe tańce oraz śpiewnie piosenek. Ten dzień pełen był uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.

     • Wizyta Świętego Mikołaja
      • Wizyta Świętego Mikołaja

       Wizyta św. Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Św. Mikołaj nie zawiódł naszych przedszkolaków i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola i obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Każda grupa w ramach podziękowania wyrecytowała dla Mikołaja wierszyk i zaśpiewała piosenkę. Był to dzień pełen wrażeń i radości dla przedszkolaków. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok !

     • Spotkanie ze strażakami i ratownikiem medycznym
      • Spotkanie ze strażakami i ratownikiem medycznym

       1 grudnia 2022 uczniowie z kl. I-III wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowem I w składzie: p. Marek Ciemięga, p. Piotr Hejnas, p. Mateusz Tomecki, p. Mateusz Piechota i p. Kamil Rado. Uczniowie poznali pracę i wyposażenie strażaków oraz dowiedzieli się, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały specjalne ubranie strażackie, obuwie z metalową podeszwą, rękawice i kominiarki, hełmy, sprzęt ochrony dróg oddechowych i sygnalizator bezruchu. Uczniowie oglądali, jak prawidłowo przenoszona jest na noszach poszkodowana osoba. Pokazy połączone były z ćwiczeniami praktycznymi; uczniowie wzywali pomoc, badali puls, sprawdzali oddech i robili uciski klatki piersiowej.

     • Ferie z Ekonomią
      • Ferie z Ekonomią

       Nasza szkoła znalazła się w gronie 50 placówek z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

       Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.

     • Te, co skaczą i fruwają. Nasze sukcesy
      • Te, co skaczą i fruwają. Nasze sukcesy

       28 XI 2022 w SCK w Mielcu odbyły się eliminacje rejonowe konkursu Literatura i dzieci. Te, co skaczą i fruwają to temat tegorocznej edycji. Jury spośród 60 konkursowych prezentacji wierszy i piosenek w kategorii -klas I-III przyznało 5 nagród w kategorii recytacji, w tym 3 nagrody uczniom naszej szkoły: Marlenie Bieniek kl. I, Mateuszowi Maksoń kl. I (opiekun pani Grażyna Zalewska-Vizauer), Marcelinie Skórskiej kl. II (opiekun pani Renata Kotula). W kategorii klas IV-VI spośród 59 prezentacji nominacje w kategorii recytacji przyznano 5 uczestnikom, w tym Blance Czerkies kl. V (opiekun pani Małgorzata Wieczerzak). Uczniowie nagrodzeni będą reprezentować nasz region podczas etapu wojewódzkiego w Rzeszowie, który odbędzie się w dniach 13,14 XII 2022. Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki.

     • Ogólnopolski konkurs "Do hymnu"
      • Ogólnopolski konkurs "Do hymnu"

       W czwartek 24 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się występ uczniów w ramach Ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu”. Uczniowie wspólnie w jednym głosie wykonali hymn narodowy i dwie pieśni hymniczne: „Rota” i „Marsz Pierwszej Brygady”. Występ uczniów przygotowany był pod kierunkiem nauczycieli Lucyny Maziarz i Barbary Ćwięki. Jest to ważny projekt w zakresie edukacji patriotycznej, nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i zainteresowanie historią Polski. Zmagania konkursowe obserwowała i nagrywała komisja konkursowa, której przewodniczył prof. dr hab. Grzegorz Oliwa - pracownik Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

     • Warsztaty malowania bombek
      • Warsztaty malowania bombek

       Dnia 23.11.2022 przedszkolaki oraz uczniowie klas I- IV wzięli udział w warsztatach malowania bombek, które odbyły się w naszej szkole.

       Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie przyozdobili bombki, które już w niedługim czasie będą mogły zawisnąć na choinkach.

       Organizacją warsztatów zajęła się Katarzyna Szeliga. Klasy III i IV wzięły udział w warsztatach w ramach projektu „Serce i rozum”.

     • BohaterON
      • BohaterON

       W listopadzie uczniowie klas VI i VIII naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

       Uczniowie klasy VI i VIII zapoznali się z materiałami dotyczącymi Powstania Warszawskiego. Na kolejnym etapie realizacji projektu przybliżyli sobie sylwetki Powstańców oraz przygotowali dla nich wirtualne kartki z wyrazami wdzięczności. Koordynatorem akcji w szkole była Małgorzata Tyniec.

     • Hymn naszych 'najmłodszych'
      • Hymn naszych 'najmłodszych'

       10 listopada nasze przedszkolaki przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu”. Wszystkie grupy przedszkolne zgromadziły się punktualnie o 11.11, aby wspólnie uczcić rocznicę odzyskanie niepodległości. Nasi mali patrioci ubrani na galowo z radością i wielkim zaangażowaniem odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

     • Obchody Święta Niepodległości
      • Obchody Święta Niepodległości

       „Wolności nie można tylko posiadać.

       Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć…”– Jan Paweł II

       Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się 8 listopada spotkaniem z panią Kingą Hałacińską, dziennikarką, wnuczką autora słów „Pierwszej Brygady”, Andrzeja Hałacińskiego, pułkownika wojska polskiego, poległego w Katyniu. Poznaliśmy losy Polaków, którzy musieli przejść ciężką drogę do niepodległości przez nieludzką ziemię, gdzie wielu zostało na wieczny spoczynek. Pamięć o nich jest naszą powinnością. Rozpoczęciem spotkania było przekazanie ognia niepodległości przed pomnikiem Papieża przez współorganizatorów spotkania Jednostkę Strzelecką 2.0.93 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. W uroczystości wzięli udział: Andrzej Zemmel – dowódca jednostki strzeleckiej, przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Orzeł Biały – Strzelec, Romuald Rzeszutek z grupy rekonstrukcji historyc

     • Dzień postaci z bajek
      • Dzień postaci z bajek

       Dnia 7 listopada 2022z okazji Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z Tuszowa wyruszyły w podróż do krainy bajek. W tym dniu spotkały się z Babą Jagą, która wyczarowała dla dzieci wiele zagadek i zadań. Przedszkolaki m.in. rozpoznawały bajki po rekwizycie i po przeczytaniu fragmentu książki, układały puzzle. Mogły zmienić się w Kopciuszka, który oddzielał fasolę od ziaren zboża. Na zakończenie odbył się pokaz mody postaci z bajek. Nad całością czuwała Królewna Śnieżka, która wraz z panią dyrektor Małgorzatą Wieczerzak wręczyła nagrody za udział w konkursie plastycznym: „Moja ulubiona postać z bajki”. Ten wyjątkowy dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.

     • Tydzień zdrowego soku
      • Tydzień zdrowego soku

       W ostatnim tygodniu października odbyła się szkolna akcja prozdrowotna, a zarazem ekologiczna pt. Tydzień zdrowego soku. W ramach akcji zorganizowano dzień jabłka, pomarańczy, cytryny, ulubionego owocu, ulubionego warzywa. W tym czasie uczniowie klas I-III poznawali wartości zdrowotne i smakowe ulubionych owoców i warzyw, które przynosili w danym dniu do szkoły. W klasach degustowali własnoręcznie wykonany w sokowirówce i wyciskarce sok z jabłek, buraków, marchewki, pomarańczy i cytryny. Podczas rozmów o wartościach domowego soku pojawił się również aspekt ekonomiczny, związany z oszczędnością, bowiem uczniowie przeliczali cenę owoców i ilość otrzymanego z nich soku, porównując z ceną 1 litra soku kupionego w sklepie. Akcja zakończyła się zgodnym wnioskiem klas, że sok domowy jest bardzo smaczny, tańszy od kupionego i oczywiście bardzo zdrowy.

     • Gminny Konkurs Recytatorski „Śladami Marii Konopnickiej”
      • Gminny Konkurs Recytatorski „Śladami Marii Konopnickiej”

       W związku ustanowionym przez Sejm rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej , w piątek 28 października w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości słynnej poetki ph. „Śladami Marii Konopnickiej”. Organizacją konkursu zajęły się: Lucyna Maziarz, Cynthia Krzysztoforska i Katarzyna Szeliga. Zgodnie z regulaminem uczniowie klas I-III prezentowali utwory poetyckie w następujących kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. W konkursie wzięło udział 22 uczestników ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy. Konkurs rozpoczęli główni bohaterowie baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi” – Koszałek Opałek i sierotka Marysia, którzy przybliżyli postać Marii Konopnickiej. Po tej dawce informacji rozpoczęły się zmagania konkursowe. Jury w składzie: pani Karolina Dulik – polonistka i pracownica Gminnej Biblioteki Publicz

     • Ślubowali uroczyście
      • Ślubowali uroczyście

       13 X 2022 pierwszoklasiści zaprezentowali swoje dotychczasowe umiejętności edukacyjne i sceniczne przed zaproszonymi gośćmi, dyrekcją, nauczycielami, uczniami klasy II i III i rodzicami. Prezentacja odbyła się na okoliczność pasowania na ucznia. Wśród zaproszonych gości na uroczystości była pani Magdalena Różycka reprezentująca Nadleśnictwo Mielec oraz pani prezes GS Tuszów Narodowy. Uczniowie klasy I ślubowali uroczyście pracować i zachowywać się najlepiej, jak potrafią. Złożyli obietnicę szacunku drugiego człowieka, tradycji i przyrody. Po wyjątkowo ciekawej prezentacji i złożonym ślubowaniu, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego ucznia SP w Tuszowie Narodowym. Prezenty od zaproszonych gości, rodziców i kolegów z klasy II i III dopełniły radością ten wyjątkowy dzień. Ostatnim punktem uroczystości było tradycyjne posadzenie sadzonek na placu szkolnym. Pod fachow

     • Warsztaty rytmiczne
      • Warsztaty rytmiczne

       7 października 2022 r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe spotkanie. Odwiedził nas wybitny gwinejski muzyk i artysta Gaspard Conde ze swoim towarzyszem Lwem Bartkiem. Poprowadził on dla uczniów bardzo ciekawe warsztaty bębniarskie i opowiedział o kontynencie z którego pochodzi – Afryce. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, próbowały gry na bębnach afrykańskich typu djembe i dun dun. Uczniowie chętnie śpiewali i tańczyli razem z Gaspardem. To był wspaniale spędzony czas.

   • Godziny dzwonków

    Piątek 14.06.2024
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej