• 12. odsłona Narodowego Czytania w roku 2023 to odkrywanie piękna pozytywistycznej powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”

      Jak co roku akcja została objęta patronatem przez parę prezydencką. Państwo Agata i Andrzej Duda czytali fragmenty w sobotę 9 września. W naszej szkole wydarzenie odbyło się 13 września. Polonistki panie Barbara Ćwięka i Małgorzata Tyniec przygotowały uczniów klas starszych do spotkania z legendą o Janie i Cecylii, z emo
     • 4 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie o godzinie 9.00 odbyła się Msza Święta, w czasie której prosiliśmy Matkę Bożą Wspomożenia Wiernych o łaski na najbliższe 10 miesięcy pracy. O 10.00 społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej , by wspólnie świętować inaugurację roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak serdecznie przywitała wszystkich zebranych gości na czele z gospodarzem gminy panem An
     • Poniżej znajduje się plik z listą przedszkolaków podzielonych na grupy. Zainteresowanych zapraszamy do lektury:

      przedszkole_lista_podzial_na_grupy.docx
      • Konkurs pieśni Maryjnej "Totus tuus"

       17 maja 2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs pieśni Maryjnej „Totus Tuus” zorganizowany przez p. Lucynę Maziarz i p. Martę Ryniewicz. Uczestnikami konkursowych zmagań byli uczniowie ze szkół podstawowych
       z terenu gminy Tuszów Narodowy. Przesłuchania odbyły się na świeżym powietrzu przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Każdy młody artysta prezentował piosenkę o tematyce Maryjnej, a występom przysłuchiwała się spora grupa uczniów. Wykonania konkursowe podlegały ocenie jury, w którym zasiadały nauczycielki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu – p. Joanna Chudy oraz p. Magdalena Maziarz. W konkursie nagrodzone zostały następujące osoby:

     • Tradycyjne biegi uliczne
      • Tradycyjne biegi uliczne

       16 maja w Tuszowie Narodowym odbyły się tradycyjne biegi uliczne. Tym samym rozpoczęły się obchody 141. rocznicy urodzin gen. Władysława Sikorskiego , patrona szkoły, rodaka ziemi tuszowskiej. Rangę sportowych zmagań podniosła obecność wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, który w swoim wystąpieniu podkreślił rolę sportu w życiu człowieka, nawiązując do biblijnych słów: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Wójt gminy Andrzej Głaz, wręczając zwycięzcom medale i nagrody, zaznaczył, że najważniejszy jest udział i uczciwa rywalizacja. Wśród gości honorowych uczestniczących w zawodach byli również: Waldemar Maziarz- przewodniczący rady gminy Tuszów Narodowy, Piotr Hyjek – prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Tuszowie Narodowym, Paweł Luboch – radny gminny

     • Mój wymarzony dom
      • Mój wymarzony dom

       Uczniowie klasy 3b w ramach zajęć technicznych budowali makiety tekturowych domów z jego pełnym wyposażeniem.

       Mieli oni za zadanie wcielić się w projektantów i architektów i zaprojektować dom jaki chcieliby mieć w przyszłości. Uczniowie wykazali się dużą fantazją i powstały bardzo ciekawe makiety.

     • Dzień bez plecaka
      • Dzień bez plecaka

       "Dzień bez plecaka" to ogólnopolska inicjatywa, która pozwala uczniom popuścić wodze fantazji. Najczęściej organizowana jest wiosną. W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego „Dniem bez plecaka” została ogłoszona środa 13 kwietnia br.

       Zabawa jest prosta - trzeba przyjść do szkoły ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, jak książki, zeszyty czy przybory, ale zamiast tradycyjnego plecaka trzeba użyć... No właśnie, tutaj kreatywność może być ogromna! Jak pokazali uczniowie naszej szkoły za plecak równie dobrze może posłużyć sklepowy koszyk, dziecięcy wózek, worek na ziemniaki, taczki, ciężarówka czy opona.

     • Akcja wiosenne porządki wsi
      • Akcja wiosenne porządki wsi

       Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym zorganizowali wiosenne porządki wsi w ramach ogólnopolskiej akcji Kręci nas recykling. W dniach 05 IV-08 IV 2022 posprzątali Tuszów Narodowy. Poszczególne klasy sprzątały różne części miejscowości. Łącznie uczniowie zebrali trzynaście 120-litrowych worków śmieci. Wśród wyrzuconych śmieci młodzi ekolodzy znaleźli mały telewizor, 2,5 świeżo porzuconych opon, 1 oponę już zarośniętą trawą. Najwięcej ludzie wyrzucają butelek PET, foliowych opakowań po chipsach, ciastkach, słodyczach. W czołówce znalezisk były też puszki po napojach i butelki szklane. Akcję udało się przeprowadzić dzięki współpracy szkoły z wybitnym polskim ekologiem ,inicjatorem pomysłu Dominikiem Dobrowolskim oraz firmie Oponeo. Dzięki przekazanym przez organizatora środkom finansowym zakupiono niezbędne rzeczy do przeprowadzenia akcji oraz nagrody dla aktywnych klas. Dzięki

     • LAPBOOKOWY ZAWRÓT GŁOWY
      • LAPBOOKOWY ZAWRÓT GŁOWY

       Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia. Lapbbook pozwala również na zbieranie informacji i nieskończone rozszerzanie jego zawartości. Podczas tworzenia lapbooków uczniowie uczą się mimochodem takich umiejętności jak: czytanie, pisanie, ortografia, układanie zdań, czytanie ze zrozumieniem, planowanie, zarządzanie projektem, projektowanie graficzne, selekcja informacji i wiele innych.

     • Kręci nas recykling
      • Kręci nas recykling

       Tej wiosny nasza szkoła włączy się do ogólnopolskiej akcji Kręci nas Recykling. Przedsięwzięcie odbędzie się dzięki długoletniej współpracy szkoły z wybitnym ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim. W ramach akcji uczniowie posprzątają wspólne i dostępne dla nas wszystkich zakątki Tuszowa Narodowego. Wiosenne porządki wsi przeprowadzimy w dniach 05 kwietnia-07 kwietnia 2022. Koordynatorem akcji w szkole jest Pani Grażyna Zalewska -Vizauer.

     • Moje sposoby na oszczędzanie
      • Moje sposoby na oszczędzanie

       Pod takim tytułem został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczestników projektu Mali finansiści ludźmi sukcesu w przyszłości dotowanego przez Fundację mBanku. Uczniowie klas III SP w Czajkowej, w Maliniu i w Tuszowie Narodowym graficznie zaprezentowali własne umiejętności oszczędzania w codziennym życiu. Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody: Bartosz Krupa SP Malinie, Wiktoria Piechota SP Czajkowa, Piotr Mikosz SP Tuszów Narodowy oraz 3 wyróżnienia Sebastian Babula SP Czajkowa oraz Milena Sałamaga i Gabriela Pluta SP Malinie. Gratulujemy zwycięzcom niezwykle trafnych pomysłów graficznych na oszczędzanie. Nagrody sfinansowała Fundacja mBanku. Grantobiorcą projektu jest Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym, natomiast organizatorem konkursu Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym -lider projektu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną dyplomy i upominki zo

     • Ekowalentynki 2022
      • Ekowalentynki 2022

       Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym w lutym po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej zbiórki baterii pod nazwą Ekowalentynki. Akcja odbyła się dzięki wieloletniej współpracy placówki z koordynatorem i pomysłodawcą zbiórki w kraju Dominikiem Dobrowolskim-ekologiem, podróżnikiem, organizatorem wielu ekologicznych przedsięwzięć w kraju i w Europie. Ze względu na nauczanie zdalne klas V-VIII w zbiórce baterii uczestniczyły klasy I-IV oraz zerówka. Łącznie zebrano 1325 sztuk baterii. Mistrzami zbiórki zostali: Mikołaj Sołtys kl. I (231 sztuk), Alan Gaj oddział 0 (215 sztuk), Lila Mróz oddział 0 (98 sztuk). Na pochwałę zasługuje zerówka, która wyjątkowo aktywnie włączyła się w zbiórkę i łącznie zebrała najwięcej baterii- 675. Brawo dla młodych ekologów, którzy dbają o Ziemię od najmłodszych lat. Słodycze i owoce otrzymaliśmy od koordynatora krajowego, za co serdecznie dziękujemy.

     • Pomóżmy obywatelom Ukrainy
      • Pomóżmy obywatelom Ukrainy

       UWAGA! Od 28 lutego prowadzona jest zbiórka najpotrzebniejszych (nowych) rzeczy dla obywateli Ukrainy. Poniżej zamieszczamy listę artykułów, które będą przyjmowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym i Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem w godzinach 11:00-16:30.

       Jeżeli są jakieś osoby chętne do pomocy przy segregowaniu darów, prosimy o kontakt z GBP w Tuszowie Narodowym w godzinach pracy biblioteki (pn 11:00-19:00, wt-pt 9:00-17:00)- pod numerem telefonu17 583 99 67, osobiście lub za pośrednictwem stron na Facebooku.

     • Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie
      • Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

       Na podstawie rekomendacji udzielonej przez Centralną Kapitułę Krajowego Certyfikatu Szkół Promujących Zdrowie działającej przy Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyznał naszej szkole prestiżowe wyróżnienie - Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Przed wybuchem pandemii Certyfikat był wręczany przedstawicielom szkół podczas uroczystej gali w Ministerstwie.

     • Program 5 dla natury
      • Program 5 dla natury

       W trosce o nasze zdrowie, czystą Ziemię realizujemy program ekologiczny Velvet 5 dla natury. Dzięki akcji uczniowie już na etapie edukacji wczesnoszkolnej, poszerzają swoją wiedzę na temat ekologii, która w przyszłości zaowocuje dobrymi nawykami działającymi na korzyść naszego środowiska, zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”. W ramach programu uczniowie poznają najważniejsze zasady dotyczące: troski o drzewa, oszczędzania wody, segregowania odpadów, redukcji zużycia plastiku, redukcji źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz gazów cieplarnianych.

   • Godziny dzwonków

    Piątek 22.09.2023
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej