• 12. odsłona Narodowego Czytania w roku 2023 to odkrywanie piękna pozytywistycznej powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”

      Jak co roku akcja została objęta patronatem przez parę prezydencką. Państwo Agata i Andrzej Duda czytali fragmenty w sobotę 9 września. W naszej szkole wydarzenie odbyło się 13 września. Polonistki panie Barbara Ćwięka i Małgorzata Tyniec przygotowały uczniów klas starszych do spotkania z legendą o Janie i Cecylii, z emo
     • 4 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie o godzinie 9.00 odbyła się Msza Święta, w czasie której prosiliśmy Matkę Bożą Wspomożenia Wiernych o łaski na najbliższe 10 miesięcy pracy. O 10.00 społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej , by wspólnie świętować inaugurację roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak serdecznie przywitała wszystkich zebranych gości na czele z gospodarzem gminy panem An
     • Poniżej znajduje się plik z listą przedszkolaków podzielonych na grupy. Zainteresowanych zapraszamy do lektury:

      przedszkole_lista_podzial_na_grupy.docx
      • Spotkanie uczniów z policjantkami

       We wrześniu odbyło się spotkanie uczniów z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Prelekcje były wygłaszane w dwóch grupach wiekowych, kl. I-III – „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz kl. IV – VIII, które oprócz zagadnień dotyczących bezpiecznego poruszania się zostały zapoznane z informacjami dotyczącymi odpowiedzialności karnej nieletnich.

      • Dzień Chłopaka

       W naszej szkole pamiętamy o wszystkich panach bez względu na wiek, a szczególnie w dniu ich święta. Z tej okazji 30 września samorząd szkolny zorganizował Dzień muszki i krawata. Chłopcy pięknie prezentowali się z tym eleganckim dodatkiem do garderoby. Były wersje na poważnie, uroczyście a także na wesoło. Gratulacjom i życzeniom nie było końca.

      • Muzyczny akcent tuszowski

       W Mielcu, przy Górze Cyranowskiej, u wejścia do Parku Leśnego powstaje Pomnik Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych. W sobotę 28 sierpnia odbył się tam Bieg Tropem Wilczym oraz koncert patriotyczny Norberta „Smoły” Smolińskiego. Solista zespołu Contra Mundum przygotował muzyczny program „Podróż przez historię Polski 1939-1989”. W koncercie wybrzmiał również akcent tuszowski, ponieważ u boku artysty wystąpiło dwoje uczniów naszej szkoły: Julia Świątek z klasy IV i Antoni Maziarz z klasy III. Wspólnie z artystą wykonali oni utwór „Już dopala się ogień biwaku”. Uczniów przygotowała nauczycielka muzyki Lucyna Maziarz. Artystom gratulujemy. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Stowarzyszenia „Prawda i pamięć”, które jest pomysłodawcą i organizatorem budowy pomnika upamiętniającego polskie antykomunistyczne podziemie. Odsłonięcie całości pomnika nastąpi 1 marca 2022r.

      • Narodowe czytanie

       Najstarsi uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie” organizowanej już dziesiąty raz pod patronatem prezydenta RP. Wydarzenie miało miejsce na szkolnym dziedzińcu 9 września. Spotkanie wzbogaciły swoją obecnością i prezentacją fragmentów książki panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym na czele z dyrektorką - Patrycją Krempą.

      • Szczepienia

       Przekazujemy Państwu pakiet informacyjny nt. szczepień przeciw SARS-CoV-2. Będzie możliwość zaszczepienia dzieci powyżej 12 roku życia oraz osób dorosłych 19 września 2021 r. podczas festynu w Domu Strażaka w Tuszowie Narodowym. Deklaracje znajdują się w dzienniku elektronicznym.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

       1 września społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2021/2022 w reżimie sanitarnym. Na początku odbyła się tradycyjnie Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Następnie klasy młodsze spotkały się z wychowawcami, a uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami wspominali wrzesień 1939 roku, oddając hołd walczącym za naszą wolność. Nie zabrakło także radosnych akcentów i nadziei na szczęśliwy rok i naukę stacjonarną. Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, zachęcając do wytężonej pracy, nie zniechęcania się porażkami i budowania swoich osobowości na miarę możliwości.

      • Dobry start - 300 dla ucznia

       Kierownik Inspektoratu ZUS w Mielcu informuje, że od 01 lipca b.r. rozpoczęła się realizacja programu Dobry Start 300+ dla ucznia. Wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie elektronicznie:

       • na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS: www.zus.pl
       • poprzez bankowość elektroniczną
       • na portalu em
      • Zajęcia z edukacji finansowej

       Grupa chętnych uczniów z klasy I po powrocie do nauki stacjonarnej uczestniczy w dodatkowych zajęciach z edukacji finansowej w ramach projektu Myślę, decyduję, działam. Projekt powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Na zajęciach uczniowie poprzez zabawę, aktywne metody, pracę zespołową poznają pojęcia związane z finansami i nabywają umiejętności gospodarowania i zarządzania pieniądzem. W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli m.in. w konkursie projektowym na plakat zachęcający do oszczędzania. Podczas wykonywania plakatu musieli wykazać się umiejętnością zgranej pracy zespołowej. Poszło im znakomicie. :)

      • Wszystkiego Najlepszego :)

       Kochani ! Najmłodsi, trochę Starsi i wszystkie Dzieci ukryte w sercach!

       Jutro wyjątkowy dzień dla wszystkich Dzieci Świata. Z tej okazji życzymy Wam nieustającej radości, nieprzemijającej pomysłowości w poznawaniu świata, dobrego zdrówka, dzięki któremu to wszystko będzie możliwe.

       Bądźcie zawsze szczęśliwi! I jak najdłużej zachowajcie młodzieńcze serca!

      • Dzień mamy :)

       Dzień Matki to wyjątkowa data dla każdego z nas. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się ogromna wdzięczność i szacunek za jej bezwarunkową miłość.

       W tym wyjątkowym dniu wszystkim Mamom życzymy dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swoich pociech.

       Dziękuję Ci Kochana Mamo za to, że mnie bardzo kochasz.
       Twój uśmiech otwarłaś dla mnie, zamknęłaś w sercu każdy smutek.
       Dziś moje serce mówi: dziękuję Mamo za Twą miłość.
       Ona pozostanie jak światło na całe moje życie.

      • Wyniki konkursu pieśni maryjnej „Totus tuus”

       Maj to piękny miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nasza Szkoła, pragnąc oddać cześć Maryi, zorganizowała konkurs pieśni maryjnej „Totus tuus”. Celem konkursu było propagowanie twórczości maryjnej i szerzenie kultu Matki Bożej oraz poszukiwanie wzorów i wartości istotnych w życiu młodego człowieka. Ze względu na pandemię koronawirusa, zmagania konkursowe odbywały się w formie online. Członkowie jury, oceniając prezentacje uczniów brali pod uwagę zgodność utworu z tematyką, estetykę prezentacji oraz muzykalność uczestnika. W tegorocznym konkursie wzięło udział 9 uczestników z terenu Gminy Tuszów Narodowy. Jury w składzie: Magdalena Maziarz – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu, Lucyna Maziarz – nauczyciel muzyki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym i Marta Ryniewicz – katechetka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym postanowiło przyznać następujące

   • Godziny dzwonków

    Sobota 23.09.2023
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej