• 11 czerwca 2024 na muszli koncertowej w Tuszowie Narodowym odbył się Finał Słowika Wiosny 2024. Patronat honorowy nad festiwalem objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz współfinansując imprezę muzyczną. Goszcząc na festiwalu pan wójt pogratulował artystom odwagi scenicznej i podziękował organizatorom oraz nadleśnictwu za kontynuację niezwykle wartościowej dla wychowania pięknej ekologicznej imprezy. Mecenat kulturowy objął Nadleśniczy Nad
    • 07 czerwca 2024r klasy uczestniczące w projekcie mFundacji pt. Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów zaprezentowali nabyte na zajęciach projektowych umiejętności. Podczas Szkolnej Giełdy Geometrycznej uczniowie klasy II i III popisywali się przed publicznością zaproszonych klas znajomością nazw brył oraz sprytnym wyszukiwaniem brył w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowali pomiary długości i szerokości geometrycznych figur w ogródku szkoln
    • Na korytarzu szkolnym w miesiącu marcu i kwietniu była do obejrzenia wystawa prac konkursowych Przedmiot praktycznie użyteczny. Prace wykonali chętni uczniowie uczestniczący w zajęciach projektowych Odkrywcy i twórcy geometrycznych kształtów. Projekt jest sfinansowany przez mFundację. Finałem wystawy było wręczenie przez panią dyrektor Małgorzatę Wieczerzak dyplomów i nagród autorom najciekawszych prac. Nagrody ufundowane również przez mFundac
    • 13 maja 2024r. w zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej i Papieskiej ph. „Totus tuus – Maryjo, cały Twój” pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.
     • Wycieczka do Wieliczki
      • Wycieczka do Wieliczki

       4 października 2022r. uczniowie klasy III i IV wraz z wychowawcami Lucyną Maziarz, Barbarą Ćwięką, Cynthią Krzysztoforską i Katarzyną Szeligą wzięli udział w wycieczce szkolnej do Wieliczki. Wyruszyli trasą „Śladami Legend” i poznawali historię kopalni soli. Dzieci pokonały blisko 700 schodów i przeszły pod ziemią 2,5 km. Mimo zmęczenia humor dopisywał wszystkim, szczególnie podczas spotkania ze Skarbnikiem Kopalni. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

     • Pobyt na Ranczo Alpaka
      • Pobyt na Ranczo Alpaka

       Malutki kangurek, miniaturowa krowa, różne odmiany kóz i owiec, wielbłądy, oczywiście łagodne milutkie alpaki i wiele innych zwierzątek zobaczyły dzieci podczas pobytu na ranczo. Karmienie i spacer wśród zwierząt to jedna z wielu atrakcji. Udział w warsztatach rękodzielniczych samodzielnego wykonania alpaki, zabawy muzyczne z animatorem i ognisko połączone z pieczeniem kiełbaski to główne atrakcje, jakie przeżyli uczniowie klasy I i II, będąc na wycieczce w Ranczo Alpaki w Woli Baranowskiej. Wrażenia i pozytywne emocje widoczne są zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia.

     • Otwarcie i poświęcenie kompleksu boisk
      • Otwarcie i poświęcenie kompleksu boisk

       19 września 2022 r. był dniem upamiętnienia wydarzeń historycznych, ważnych dla naszej ojczyzny. 1 września 1939 r. wybuchła II wojna światowa spowodowana napaścią Niemiec hitlerowskich na Polskę. 17 września nastąpiła agresja sowiecka na wschodnie tereny naszego kraju, czego skutkiem był tzw. IV rozbiór Polski. Uczestnicy uroczystości związanej z otwarciem i poświęceniem kompleksu sportowego przy szkole złożyli kwiaty przed pomnikiem generała Sikorskiego, męża stanu, który 28 września 1939 roku stanął na czele Rządu Jedności i Obrony Narodowej na Emigracji i równocześnie został powołany na Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych odbudowywanych na terenach sojuszniczej Francji, a później Wielkiej Brytanii. Z naszej strony jest to wyraz hołdu i wdzięczności dla generała – naszego rodaka oraz wszystkich żołnierzy, którzy w kampanii wrześniowej walczyli o wolną Polskę. Wydarzenia września 1

     • Narodowe czytanie
      • Narodowe czytanie

       Jak co roku nasza społeczność przyłączyła się do inicjatywy „Narodowe Czytanie”. To coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Od początku trwania tego czytelniczego przedsięwzięcia patronuje jej para prezydencka, która każdego roku uczestniczy w prezentacji wybranych fragmentów tekstów.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

       1 września 2022 r. we wszystkich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. W zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym powitano nowy rok szkolny w szczególny sposób. Po Mszy Świętej w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Po oficjalnej części z udziałem pocztu sztandarowego zebranych powitała dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak, przypominając o podwójnej okazji spotkania: powitaniu nowego roku szkolnego oraz kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klasy V wraz z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do obu wydarzeń. Dyrekcja powitała wszystkich uczniów, a szczególnie ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów oraz nowych uczniów, którzy dołączyli do tuszowskiej społeczności. Następnie zap

     • Rozpoczęcie roku szkolnego
      • Rozpoczęcie roku szkolnego

       Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022r. o godz. 9.00 Msza Święta w Kościele MBWW w Tuszowie Narodowym, następnie przemarsz do sali gimnastycznej.

       Przedszkole od 1 września pracuje w pełnym wymiarze.

       Dojazdy 1 września: 8.40 Grochowe Chruściele, Grochowe Trześń, 8.45 Grochowe szkoła. Zapraszamy.

     • Zakończenie roku szkolnego
      • Zakończenie roku szkolnego

       24 czerwca 2022 roku podsumowaliśmy rok szkolny 2021/2022. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą dziękczynną. Absolwentów szkoły pożegnaliśmy w czwartkowe popołudnie. Podczas spotkań w szkole były podziękowania, wzruszenie i radość. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dr Barbara Wolny- Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie, Renata Paterak – Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy, Katarzyna Winiarz – Przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor szkoły powitała gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Po części artystycznej odbyło się wręczenie dyplomów za szczególne osiągnięcia naukowe, konkursy i frekwencję.

     • Ogólnopolski sukces małych finansistów
      • Ogólnopolski sukces małych finansistów

       Klasa III a zdobyła II nagrodę w ogólnopolskim konkursie plastycznym Misja kieszonkowe. Na sukces zapracowała cała grupa, ponieważ zadanie konkursowe polegało na wykonaniu jednej wspólnej pracy nt, na co przeznaczę własne oszczędności, czy warto oszczędzać nawet drobne kwoty. Odpowiedzią były rysunki i hasła zebrane w jedną wspólną kieszeń. Konkurs ogłoszony został przez BNP Paribas Bank Polska, który jest także fundatorem nagród.

     • Pasowanie na przedszkolaka
      • Pasowanie na przedszkolaka

       8 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się dwie uroczystości: Pasowanie na przedszkolaka oraz akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Bohaterami były dzieci z grupy 3 i 4- latków. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny: pięknie recytowały wiersze, tańczyły
       i śpiewały piosenki.

       33 dzieci zostało uroczyście włączonych do grona przedszkolaków poprzez złożenie ślubowania i pasowanie zaczarowaną kredką, którego dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Wieczerzak.

     • Mały Finansista
      • Mały Finansista

       odsumowanie konkursu Mały Finansista zrealizowanego w ramach programu mFundacji, realizowanego w naszej szkole pod koordynacją Grażyny Zalewskiej-Vizauer.

       W ramach realizacji programu mFundacji „Mali finansiści ludźmi sukcesu w przyszłości” będącego innowacją dydaktyczną nasza szkoła zorganizowała gminny konkurs ph. „Mały finansista” dla wszystkich uczestników projektu ze szkół biorących w nim udział. Uczniowie zdobyli nagrody ufundowane przez fundację mBanku.

     • Słowik wiosny
      • Słowik wiosny

       9 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyło się święto ekologiczno-artystyczne. Tradycyjnie gościliśmy artystów ze szkół naszej gminy na festiwalu piosenki „Słowik wiosny”. Wśród zaproszonych gości byli dr Barbara Wolny-Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie, Hubert Sobiczewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec, Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Małgorzata Janeczek – Prezes GS Tuszów Narodowy, Katarzyna Kasprzak – Prezes Stowarzyszenia Oświatowo-Wychowawczego „Ojcowizna” w Tuszowie Narodowym, zwycięzcy Regionalnego Konkursu Plastycznego ph. „Gdzie ukrywa się zdrowie”.

     • Ogólnopolskie wyróżnienie za ekologię
      • Ogólnopolskie wyróżnienie za ekologię

       Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym Velvet. Piątka dla Natury za ekoprojekt grantowy Sosnowe arboretrum czystego powietrza. Doceniono nas za pomysłowość w promowaniu postaw proekologicznych wśród uczniów i za aktywność w kierunku zmian najbliższego otoczenia na lepsze. W ramach wyróżnienia otrzymaliśmy nagrodę rzeczową - paletę papieru toaletowego firmy Velvet o wartości 2000 zł.

     • Sandomierskie atrakcje
      • Sandomierskie atrakcje

       02 czerwca klasa I i III a wycieczkę po Sandomierzu rozpoczęła od wędrówki podziemną trasą turystyczną, poznając legendy o super bohaterkach miasta-Królowej Jadwidze i Halinie Krępiance. Nie mniej emocjonujące było spotkanie z rycerzem w zbrojowni miasta. Będąc w rynku mali turyści wstąpili do nowo otwartej atrakcji turystycznej- Akademii Ziołowej Marcina z Urzędowa Czary na Pary. W każdym zakątku akademii były coraz to ciekawsze dla zmysłów atrakcje. Miejsce warte wizyty dzieci i nie tylko. Dopełnieniem atrakcji był spacer po rynku i zakupy pamiątek w urokliwych kramach. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili park zamkowy w Baranowie Sandomierskim i skorzystali z atrakcyjnego placu zabaw. Z wycieczki wrócili zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.

     • Występ pierwszaków dla przedszkolaków
      • Występ pierwszaków dla przedszkolaków

       1 czerwca grupa 12 uczniów z klasy I wystąpiła dla przedszkolaków z przedstawieniem pt. „Wiosenna łąka i jej mieszkańcy”. Pierwszoklasiści przygotowali przedstawienie w ramach dodatkowych zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Dzięki odpowiednim strojom i rekwizytom przedszkolaki z łatwością rozpoznały zwierzątka, za które artyści byli przebrani. Po skończonym występie artyści otrzymali gromkie brawa od przedszkolnej publiczności.

   • Godziny dzwonków

    Piątek 14.06.2024
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej