• 11 czerwca 2024 na muszli koncertowej w Tuszowie Narodowym odbył się Finał Słowika Wiosny 2024. Patronat honorowy nad festiwalem objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz współfinansując imprezę muzyczną. Goszcząc na festiwalu pan wójt pogratulował artystom odwagi scenicznej i podziękował organizatorom oraz nadleśnictwu za kontynuację niezwykle wartościowej dla wychowania pięknej ekologicznej imprezy. Mecenat kulturowy objął Nadleśniczy Nad
    • 07 czerwca 2024r klasy uczestniczące w projekcie mFundacji pt. Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów zaprezentowali nabyte na zajęciach projektowych umiejętności. Podczas Szkolnej Giełdy Geometrycznej uczniowie klasy II i III popisywali się przed publicznością zaproszonych klas znajomością nazw brył oraz sprytnym wyszukiwaniem brył w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowali pomiary długości i szerokości geometrycznych figur w ogródku szkoln
    • Na korytarzu szkolnym w miesiącu marcu i kwietniu była do obejrzenia wystawa prac konkursowych Przedmiot praktycznie użyteczny. Prace wykonali chętni uczniowie uczestniczący w zajęciach projektowych Odkrywcy i twórcy geometrycznych kształtów. Projekt jest sfinansowany przez mFundację. Finałem wystawy było wręczenie przez panią dyrektor Małgorzatę Wieczerzak dyplomów i nagród autorom najciekawszych prac. Nagrody ufundowane również przez mFundac
    • 13 maja 2024r. w zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej i Papieskiej ph. „Totus tuus – Maryjo, cały Twój” pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.
     • Sukcesy w energii z lasu
      • Sukcesy w energii z lasu

       Uczniowie szkoły wyjątkowo aktywnie i twórczo wzięli udział w 5.edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. Energia z lasu. Poprzez działalność plastyczną artyści musieli ukazać las jako źródło zrównoważonej energii. Trudny temat, ale udało się doskonale. Etap pierwszy konkursu zorganizowała opiekunka szkolnego koła LOP-u Grażyna Zalewska- Vizauer. Uroczysty finał konkursu odbył się 27 listopada w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Kolbuszowa. W finale uczestniczyły 2 nasze uczennice Lena Pieróg z klasy II, która zdobyła II miejsce oraz Martyna Hyjek z klasy I-zdobywczyni III miejsca .Gratulujemy wojewódzkiego sukcesu obu artystkom!

     • Wielki sukces unihokeistek !!!
      • Wielki sukces unihokeistek !!!

       16 i 17 listopada w hali sportowej w Padwi Narodowej odbyły się finały powiatowe ID dziewcząt i chłopców w unihokeju. Drużyna dziewcząt po bardzo zaciętych pojedynkach wywalczyła I miejsce uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze i z rąk pana sędziego otrzymały puchar i dyplom. Drużyna chłopców zajęła VII miejsce.

     • Moje miejsce na Ziemi 2023
      • Moje miejsce na Ziemi 2023

       Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym realizują w bieżącym roku szkolnym program grantowy Fundacji Orlen Moje miejsce na Ziemi. W konkursowym projekcie, którego grantobiorcą jest Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna z Tuszowa Narodowego zdobyto środki finansowe w kwocie 15 tysięcy zł. Zostaną przeznaczone na wzbogacenie oferty wychowawczej w kierunku aktywnego i bezpiecznego spędzania przerw i czasu wolnego uczniów. W ramach programu odbędą się konkursy i warsztaty propagujące aktywne i zdrowe przerwy międzylekcyjne. Uczniowie, dzięki zakupionym plenerowym grom planszowym i szachom będą w wartościowy sposób wypoczywać, wspólnie spędzać czas wolny i poznawać reguły zabaw grupowych.

     • Lekcja muzyki
      • Lekcja muzyki

       We wtorek 14 listopada 2023 r. uczniowie klas I – III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym wraz z nauczycielami, uczestniczyli w lekcji umuzykalniającej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. Dzieci miały możliwość zobaczenia i wysłuchania brzmienia wielu instrumentów muzycznych. Ze szczególną uwagą wysłuchały utworów w wykonaniu orkiestry dętej. To była wspaniała uczta dla ucha. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z lekcji.

     • Niepodległa
      • Niepodległa

       Nasza społeczność szkolna aktywnie przeżywała Święto Niepodległości. 10 listopada głównym punktem programu było włączenie się do akcji Niepodległa do hymnu. Następnie poszczególne klasy wykonywały przygotowane pieśni patriotyczne, rywalizując w wewnątrzszkolnym konkursie wg regulaminu opracowanego prze organizatorki Barbarę Ćwiękę i Lucynę Maziarz.

     • Wycieczka do Pacanowa
      • Wycieczka do Pacanowa

       We wtorek 7 listopada 2023 r. uczniowie klasy I Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym wraz z nauczycielami Lucyną Maziarz i Katarzyną Szeligą, uczestniczyli w wycieczce do Pacanowa. To niezwykle urokliwe miejsce zaprosiło dzieci w ciekawą podróż po Świecie Bajek. Uczniowie mogli wyruszyć zaczarowanym pociągiem do krainy bajek. Mieli też możliwość obejrzenia filmu animowanego „Przygody Koziołka Matołka”. Na koniec uczestniczyli w warsztatach kuchni molekularnej, gdzie samodzielnie mogli zrobić kawior, pierogi z waty cukrowej, czy jajka sadzone z bitej śmietany. Wycieczka była ciekawa i dostarczyła dzieciom mnóstwa wrażeń.

     • Nasze sukcesy w Literaturze i Dzieci 2023
      • Nasze sukcesy w Literaturze i Dzieci 2023

       06 listopada w ŚDK w Mielcu odbyły się Powiatowe Eliminacje Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci. Hasłem tegorocznej edycji są Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki. Wśród 54 uczestników znalazło sie 7 uczniów naszej szkoły: Marlena Bieniek, Nikola Rączka, Oliwia Taraska, Marcelina Skórska, Blanka Czerkies, Julia Świątek i Antoni Maziarz. Nasi artyści wystąpili wspaniale zarówno w w kategorii recytacji jak i piosenki. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Marcelina Skórska (klasa III, recytacja) wyróżnienie zdobyły uczennice klasy II: Marlena Bieniek i Nikola Rączka. Gratulujemy wszystkim artystycznego występu.

     • Lekkoatletyczne sukcesy
      • Lekkoatletyczne sukcesy

       18 października na obiektach MOSiR w Mielcu odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych.

       Najmłodsze dziewczęta w składzie: Marlena Bieniek, Marcelina Skórska, Aleksandra Zboch, Natalia Kielek, Dorota Guła i Natalia Kuś wywalczyły II miejsce a zarazem awans do finału rejonowego. Chłopcy w tej kategorii wiekowej zajęli IV miejsce. Dziewczęta w kategorii klas V - VI zdobyły III miejsce.

     • Szczególne osiągnięcia dla przyrody
      • Szczególne osiągnięcia dla przyrody

       Podczas zjazdu delegatów okręgu podkarpackiego LOP, który odbył się w Rzeszowie nasza szkoła otrzymała zaszczytne wyróżnienie za zasługi dla edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Szczególny dyplom z rąk prezesa podkarpackiego LOP-u Huberta Sobiczewskiego odebrały dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak i opiekun LOP-u w szkole Grażyna Zalewska-Vizauer. To dla nas inspiracja do dalszych przedsięwzięć korzystnych dla środowiska przyrodniczego.

     • Uroczyste pasowanie na ucznia
      • Uroczyste pasowanie na ucznia

       13 października do grona uczniów naszej szkoły zostali uroczyście włączeni pierwszoklasiści. 21 żaków przygotowanych przez panią Lucynę Maziarz przy pomocy pani Katarzyny Szeligi złożyło ślubowanie na sztandar. Przedtem dzieci zaprezentowały swoją dojrzałość słowem, śpiewem, tańcem i odpowiedziami na pytania zadawane przez „dwór królewski”, w który wcielili się starsi koledzy. Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak dokonała uroczystego pasowania, a gość specjalny pan Andrzej Głaz – wójt gminy wręczył nowym uczniom dyplomy, złożył gratulacje dzieciom i rodzicom wraz z słodkim upominkiem. Życzeń było wiele, przekazali je drugo i trzecioklasiści, rodzice i nauczyciele. Dopełnieniem uroczystości zgodnie z tradycją szkoły stało się posadzenie drzewka, które już zawsze będzie symbolem tego wydarzenia.

     • Szkolny pokaz talentów
      • Szkolny pokaz talentów

       13 października w naszej szkole świętowaliśmy wszelkie formy umiejętności naszych uczniów. Odbył się Pierwszy Pokaz Talentów. Uczniowie zaskoczyli nas swoimi możliwościami. Jesteśmy dumni z tak uzdolnionej młodzieży. Każdy posiada jakiś dar. Ważne, aby go odkrył i dzięki temu się rozwijał. Mamy artystów, sportowców, przyrodników, którzy zaskakują wiedzą „tajemną”, programistów i miłośników skał czy stylistów.

     • Certyfikat „Serce i pomoc”
      • Certyfikat „Serce i pomoc”

       29 września w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów dla szkół uczestniczących w projekcie „Serce i pomoc”. Naszą szkołę reprezentowała dyrektor Małgorzata Wieczerzak, która odebrała z rąk pani kurator Małgorzaty Rauch certyfikat pierwszego stopnia. Dla naszej społeczności jest to duże wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy.

     • W dworku Marii Konopnickiej
      • W dworku Marii Konopnickiej

       15 września klasy II i III pojechały na wycieczkę krajoznawczą do Żarnowca koło Krosna. Głównym celem wyprawy była wizyta w klimatycznym XVIII- wiecznym dworku, w którym mieszkała i tworzyła Maria Konopnicka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przewodnika, poznając wnętrza i otoczenie dworku i lamusa. Następnym celem małych turystów był spacer do XIX- wiecznej Szkoły Ludowej w Żarnowcu. Siedzenie w starodawnych ławkach, oglądanie historycznych pomocy dydaktycznych wywołało niemałe zdziwienie i zaciekawienie. Najwięcej wrażeń dostarczyły opowieści pani przewodnik o dawnych karach stosowanych wobec nieposłusznych uczniów. Dzieci bardzo chętnie chciały uczestniczyć w wymierzaniu kary rózgą i klęczenia w kącie na worku grochu. Dopełnieniem atrakcji były warsztaty kaligraficzne, podczas których uczniowie pisali piórem i atramentem. Zakupy wartościowych pamiątek, obiad i czas wolny w urokliwy

     • Narodowe Czytanie 2023
      • Narodowe Czytanie 2023

       12. odsłona Narodowego Czytania w roku 2023 to odkrywanie piękna pozytywistycznej powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”

       Jak co roku akcja została objęta patronatem przez parę prezydencką. Państwo Agata i Andrzej Duda czytali fragmenty w sobotę 9 września. W naszej szkole wydarzenie odbyło się 13 września. Polonistki panie Barbara Ćwięka i Małgorzata Tyniec przygotowały uczniów klas starszych do spotkania z legendą o Janie i Cecylii, z emocjami towarzyszącymi powstaniu styczniowemu. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak oraz uczniowie Emilia Kardyś, Szymon Maksoń i Mikołaj Szymański zaprezentowali urywki powieści, a Bartłomiej Kasprzak opatrzył je fragmentem filmu, ścieżką dźwiękową oraz prezentacją multimedialną o autorce.

   • Godziny dzwonków

    Piątek 14.06.2024
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej