• 11 czerwca 2024 na muszli koncertowej w Tuszowie Narodowym odbył się Finał Słowika Wiosny 2024. Patronat honorowy nad festiwalem objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz współfinansując imprezę muzyczną. Goszcząc na festiwalu pan wójt pogratulował artystom odwagi scenicznej i podziękował organizatorom oraz nadleśnictwu za kontynuację niezwykle wartościowej dla wychowania pięknej ekologicznej imprezy. Mecenat kulturowy objął Nadleśniczy Nad
    • 07 czerwca 2024r klasy uczestniczące w projekcie mFundacji pt. Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów zaprezentowali nabyte na zajęciach projektowych umiejętności. Podczas Szkolnej Giełdy Geometrycznej uczniowie klasy II i III popisywali się przed publicznością zaproszonych klas znajomością nazw brył oraz sprytnym wyszukiwaniem brył w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowali pomiary długości i szerokości geometrycznych figur w ogródku szkoln
    • Na korytarzu szkolnym w miesiącu marcu i kwietniu była do obejrzenia wystawa prac konkursowych Przedmiot praktycznie użyteczny. Prace wykonali chętni uczniowie uczestniczący w zajęciach projektowych Odkrywcy i twórcy geometrycznych kształtów. Projekt jest sfinansowany przez mFundację. Finałem wystawy było wręczenie przez panią dyrektor Małgorzatę Wieczerzak dyplomów i nagród autorom najciekawszych prac. Nagrody ufundowane również przez mFundac
    • 13 maja 2024r. w zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej i Papieskiej ph. „Totus tuus – Maryjo, cały Twój” pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.
      • Dzień mamy :)

       Dzień Matki to wyjątkowa data dla każdego z nas. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz że każdej Mamie należy się ogromna wdzięczność i szacunek za jej bezwarunkową miłość.

       W tym wyjątkowym dniu wszystkim Mamom życzymy dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swoich pociech.

       Dziękuję Ci Kochana Mamo za to, że mnie bardzo kochasz.
       Twój uśmiech otwarłaś dla mnie, zamknęłaś w sercu każdy smutek.
       Dziś moje serce mówi: dziękuję Mamo za Twą miłość.
       Ona pozostanie jak światło na całe moje życie.

      • Wyniki konkursu pieśni maryjnej „Totus tuus”

       Maj to piękny miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nasza Szkoła, pragnąc oddać cześć Maryi, zorganizowała konkurs pieśni maryjnej „Totus tuus”. Celem konkursu było propagowanie twórczości maryjnej i szerzenie kultu Matki Bożej oraz poszukiwanie wzorów i wartości istotnych w życiu młodego człowieka. Ze względu na pandemię koronawirusa, zmagania konkursowe odbywały się w formie online. Członkowie jury, oceniając prezentacje uczniów brali pod uwagę zgodność utworu z tematyką, estetykę prezentacji oraz muzykalność uczestnika. W tegorocznym konkursie wzięło udział 9 uczestników z terenu Gminy Tuszów Narodowy. Jury w składzie: Magdalena Maziarz – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu, Lucyna Maziarz – nauczyciel muzyki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym i Marta Ryniewicz – katechetka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym postanowiło przyznać następujące

      • Słowik Wiosny 2021. Wyniki!

       Tegoroczną edycję tradycyjnej imprezy muzycznej o treściach ekologicznych Zespól Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym zorganizował w formie on-line ze względu na pandemię. Honorowy Patronat nad festiwalem objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy. W konkursie uczestniczyło 17 uczniów klas I-III z terenu Gminy Tuszów Narodowy. Przy ocenie nadesłanych prezentacji konkursowych członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami: zgodność wybranej piosenki z tematyką konkursu, estetyka prezentacji oraz muzykalność uczestnika. Komisja po wysłuchaniu utworów zgodnie stwierdziła, że motto tegorocznej edycji: „W Gminie Tuszów Narodowy każdej wiosny słowiki śpiewają najpiękniej” jest jak najbardziej zasadne, bo wszyscy pięknie zaśpiewali. Jury w składzie: Magdalena Maziarz, Joanna Maziarz, Sławomir Kusek postanowiło przyznać:

      • Witaj Majowa Jutrzenko

       „Witaj Majowa Jutrzenko

       Świeć naszej polskiej krainie…”

       R. Suchodolski

       Przed nami piękne majowe święta. Szczególnie ważne dla Polaków są obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W tym roku wspominamy 230. rocznicę tego wielkiego wydarzenia.

       W związku z tym w szkole odbyły się lekcje o Ojczyźnie, jej przeszłości i teraźniejszości w formie zdalnej, a wśród najmłodszych – stacjonarnej. Z kolei przedszkolaki przypominały sobie nasze symbole narodowe, wykonywały kotyliony i chorągiewki. W ciągu ostatniego tygodnia kwietnia tematem przewodnim działań dydaktyczno-wychowawczych było „Biało-czerwone serce ”. Kadry z efektów tej pracy znajdują się na zdjęciach. Życzymy wszystkim dobrego świętowania.

      • Słowik Wiosny 2021

       ,,W Gminie Tuszów Narodowy każdej wiosny słowiki śpiewają najpiękniej'' - motto tegorocznej edycji

       Niech dzieci swoją beztroską radością wprowadzą wiosnę do naszych serc.

       Zapraszamy uczniów klas I-III z terenu Gminy Tuszów Narodowy do udziału w festiwalu piosenki przyrodniczej o tytuł Słowika Wiosny 2021.W tym roku festiwal odbędzie się w formie on-line. Wystarczy nagrać samodzielnie wykonaną piosenkę o tematyce przyrodniczej lub wiosennej.

      • Wesołych Świąt :)

       Ogarnięci tą wielką tajemnicą, życzymy wiele radości i dobra. Niech Ten, który powstał z grobu, wzmocni wiarę, rozpali miłość, niech stanie się źródłem pokoju, zrozumienia i szacunku.

       Zdrowych, Wesołych i ciepłych Świąt Wielkanocnych życzą Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy

       Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym

      • Wyniki rekrutacji: Przedszkole i klasa 1

       W zakładce przedszkole, dział rekrutacja znajduje się lista zakwalifikowanych dzieci do przedszkola

       bezpośredni link: https://www.zsptuszownarodowy.pl/a/rekrutacja

       W zakładce Dokumenty szkolne, dział - Rekrutacja, znajduję się lista uczniów zakwalifikowanych do klasy 1

       bezpośredni link:

       https://www.zsptuszownarodowy.pl/a/dokumenty-szkolne?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQzJnN1YnBhZ2U9Mg%3D%3D

      • Przerwa na II śniadanie

       W klasach młodszych wychowawcy coraz więcej uwagi poświęcają roli II śniadania. Została ustalona przerwa na wspólne spożywanie II śniadania w swoich klasach. Celem działania jest wyrobienie nawyku systematycznego przynoszenia do szkoły, wspólnego zjedzenia zdrowego urozmaiconego śniadania. Ważną rolę w tej akcji odgrywa znalezienie czasu na posiłek, wspólna rozmowa, atmosfera, kultura w jakiej uczniowie jedzą śniadanie. Najważniejsze jest, aby było ono zdrowe i urozmaicone. W związku z tym akcji towarzyszy długofalowy konkurs w klasach pod hasłem II śniadanie na 6. Uczniowie bardzo lubią rywalizować i dlatego smakowita kolorowa kanapka kolegi motywuje ich do przyniesienia równie atrakcyjnego zestawu śniadaniowego w kolejnym dniu. Najważniejsze, aby dzieci nie były głodne w szkole i zdrowo się odżywiały.

      • Ekowalentynki 2021

       Uczniowie klas I-III nauczyciele i pracownicy szkoły w Tuszowie Narodowym aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję proekologiczną Ekowalentynki 2021. W ramach akcji zebrano 106 kg baterii, czyli tyle niebezpiecznych śmieci będzie mniej w środowisku, w którym żyjemy. Łącznie zebrano 5890 sztuk baterii. Rekordzistą okazał się uczeń klasy III b Bartosz Sołtys, który przyniósł aż 651 sztuk. Ideą akcji jest zbiórka baterii i elektroodpadów, a następnie ich recykling z miłości i szacunku do Ziemi. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji w kraju jest wybitny podróżnik, ekolog Dominik Dobrowolski, z którym szkoła współpracuje od lat. Dystrybucją opakowań i zebranych baterii oraz dalszym ich ekologicznym losem zajmują się firmy współpracujące REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., ELECTRO-SYSTEM Organizacja Odzysku SEiE S.A. Nagrody-owoce ufundowali organizatorzy akcji krajowej.

      • Ogólnopolski sukces ekologiczny

       Uczeń klasy II a Maciej Pietryka zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Lipa świętego Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej Drzewem Europy 2021.(nauczyciel przygotowujący Grażyna Zalewska-Vizauer). Organizatorem konkursu była LOP Okręg Podkarpacki. Gratulujemy małemu artyście i życzymy twórczych inspiracji w kolejnych konkursach.

      • Ekowalentynki 2021

       Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami?

       Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon; które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska! Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł!

   • Godziny dzwonków

    Poniedziałek 22.07.2024
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej