• Poniżej przedstawiamy listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola oraz klasy 1 w roku szkolnym 2024/2025

     Przedszkole

     Lista_zakwalifikowanych_do_przedszkola_2024-2025.docx
    • Dnia 20 marca 2024 r. w Zespole Szkół w Maliniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
    • 8 marca przedszkolaki z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszowie Narodowym. W trakcie spotkania goście opowiedzieli o swojej codziennej pracy, o tym, jak praca ta jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także r
    • 28 lutego w naszej szkole odbyła się zbiórka baterii, w ramach ogólnopolskiej akcji Ekowalentynki 2024. W tym roku został pobity rekord zbiórki w szkole prawie o 100 % wobec roku ubiegłego. Łącznie zebraliśmy aż 12 tys 573 sztuki baterii. Tym samym uwolniliśmy Ziemię od 200 kg śmieci, w tym toksycznych metali ciężkich. Rekordzistą zbiórki okazał się Wojciech Walczak z klasy III - aż 2400 sztuk baterii. W czołówce zbiórki znaleźli się również :Wer
    • 08 marca klasy I-III uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez ratownika medycznego -Pana Bogusława Chudy pracującego w Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
     • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole
      • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

       Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
       Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego aktywnie włączyła się w obchody kolejnej rocznicy Święta Niepodległości.

       10 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Podczas uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej Ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy V pod kierunkiem pań Małgorzaty Tyniec i Lucyny Maziarz.

     • Recykling daje owoce 2021
      • Recykling daje owoce 2021

       W Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyła się kolejna już edycja ogólnopolskiej akcji ekologicznej pt. Recykling daje owoce. We wrześniu 2021 społeczność szkoły została poinformowana o planowanej zbiórce baterii, drobnego sprzętu elektronicznego i sprzętu AGD. Ogólnopolską akcję w skali kraju zapoczątkował i kontynuuje ekolog Dominik Dobrowolski przy współpracy z ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. (ERP) .Uczniowie wraz z rodzicami aktywnie i chętnie uczestniczyli w zbiórce elektrośmieci dla dobra naszej planety i dla własnego zdrowia. Dlaczego?

      • Edukacja finansowa z fundacją Mbanku

       W roku szkolnym 2021/22 uczniowie klas III ze SP w Tuszowie Narodowym, Maliniu i Czajkowej uczestniczą w dodatkowych zajęciach z edukacji finansowej w ramach projektu Mali finansiści ludźmi sukcesu w przyszłości. Grantobiorcą projektu sfinansowanego przez fundację Mbanku jest Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym. Liderem działań projektowych jest SP w Tuszowie Narodowym. Zajęcia realizowane w formie warsztatowo-zabawowej wyposażą uczniów w podstawowe pojęcia i umiejętności związane z oszczędzaniem, gospodarowaniem pieniędzmi, walutą, budżetem itp. W ramach projektu uczniowie wezmą udział w 2 konkursach; plastycznym i matematycznym o tematyce oszczędnego gospodarowania budżetem i rozsądnego wydawania pieniędzy.

      • Lekcja w bibliotece

       W październiku uczniowie klasy III byli na zajęciach w Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym. Podczas pobytu poznali serię książek dla dzieci o wydarzeniach historycznych, zwłaszcza dotyczących II wojny światowej. Wysłuchane fragmenty książki pt. Zaklęcie na w... zaciekawiły trzecioklasistów życiem rówieśników w czasie wojny i co niektórzy wypożyczyli tę tematykę na jesienne wieczory. Inni wybrali coś do poczytania z kręgu swoich zainteresowań.

      • Pasowanie na ucznia

       12 października 2021r w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W obecności dyrekcji, rodziców, uczniów klas młodszych i ich wychowawców pierwszoklasiści wystąpili z częścią artystyczną. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i talenty pod kierunkiem wychowawczyni p. Renaty Kotuli i nauczyciela współorganizującego p. Katarzyny Muchy. Następnie, po złożeniu ślubowania, 26 pierwszaków zostało uroczyście pasowanych na ucznia przez p. dyrektor Małgorzatę Wieczerzak. Pan dyrektor Stanisław Pelic wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy, a przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Winiarz wraz z przedstawicielem trójki klasowej p. Mirellą Wieczerzak piękne upominki. Pierwszoklasiści otrzymali również drobne prezenty od swoich starszych kolegów z klas II i III. Ostatnimi punktami uroczystości było zasadzenie drzewka w ogrodzie szkolnym oraz poczęstunek przygotowany dla d

      • Spotkanie uczniów z policjantkami

       We wrześniu odbyło się spotkanie uczniów z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Prelekcje były wygłaszane w dwóch grupach wiekowych, kl. I-III – „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz kl. IV – VIII, które oprócz zagadnień dotyczących bezpiecznego poruszania się zostały zapoznane z informacjami dotyczącymi odpowiedzialności karnej nieletnich.

      • Dzień Chłopaka

       W naszej szkole pamiętamy o wszystkich panach bez względu na wiek, a szczególnie w dniu ich święta. Z tej okazji 30 września samorząd szkolny zorganizował Dzień muszki i krawata. Chłopcy pięknie prezentowali się z tym eleganckim dodatkiem do garderoby. Były wersje na poważnie, uroczyście a także na wesoło. Gratulacjom i życzeniom nie było końca.

      • Muzyczny akcent tuszowski

       W Mielcu, przy Górze Cyranowskiej, u wejścia do Parku Leśnego powstaje Pomnik Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych. W sobotę 28 sierpnia odbył się tam Bieg Tropem Wilczym oraz koncert patriotyczny Norberta „Smoły” Smolińskiego. Solista zespołu Contra Mundum przygotował muzyczny program „Podróż przez historię Polski 1939-1989”. W koncercie wybrzmiał również akcent tuszowski, ponieważ u boku artysty wystąpiło dwoje uczniów naszej szkoły: Julia Świątek z klasy IV i Antoni Maziarz z klasy III. Wspólnie z artystą wykonali oni utwór „Już dopala się ogień biwaku”. Uczniów przygotowała nauczycielka muzyki Lucyna Maziarz. Artystom gratulujemy. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Stowarzyszenia „Prawda i pamięć”, które jest pomysłodawcą i organizatorem budowy pomnika upamiętniającego polskie antykomunistyczne podziemie. Odsłonięcie całości pomnika nastąpi 1 marca 2022r.

      • Narodowe czytanie

       Najstarsi uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie” organizowanej już dziesiąty raz pod patronatem prezydenta RP. Wydarzenie miało miejsce na szkolnym dziedzińcu 9 września. Spotkanie wzbogaciły swoją obecnością i prezentacją fragmentów książki panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym na czele z dyrektorką - Patrycją Krempą.

      • Szczepienia

       Przekazujemy Państwu pakiet informacyjny nt. szczepień przeciw SARS-CoV-2. Będzie możliwość zaszczepienia dzieci powyżej 12 roku życia oraz osób dorosłych 19 września 2021 r. podczas festynu w Domu Strażaka w Tuszowie Narodowym. Deklaracje znajdują się w dzienniku elektronicznym.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

       1 września społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2021/2022 w reżimie sanitarnym. Na początku odbyła się tradycyjnie Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Następnie klasy młodsze spotkały się z wychowawcami, a uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami wspominali wrzesień 1939 roku, oddając hołd walczącym za naszą wolność. Nie zabrakło także radosnych akcentów i nadziei na szczęśliwy rok i naukę stacjonarną. Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, zachęcając do wytężonej pracy, nie zniechęcania się porażkami i budowania swoich osobowości na miarę możliwości.

      • Dobry start - 300 dla ucznia

       Kierownik Inspektoratu ZUS w Mielcu informuje, że od 01 lipca b.r. rozpoczęła się realizacja programu Dobry Start 300+ dla ucznia. Wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie elektronicznie:

       • na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS: www.zus.pl
       • poprzez bankowość elektroniczną
       • na portalu em
      • Zajęcia z edukacji finansowej

       Grupa chętnych uczniów z klasy I po powrocie do nauki stacjonarnej uczestniczy w dodatkowych zajęciach z edukacji finansowej w ramach projektu Myślę, decyduję, działam. Projekt powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Na zajęciach uczniowie poprzez zabawę, aktywne metody, pracę zespołową poznają pojęcia związane z finansami i nabywają umiejętności gospodarowania i zarządzania pieniądzem. W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli m.in. w konkursie projektowym na plakat zachęcający do oszczędzania. Podczas wykonywania plakatu musieli wykazać się umiejętnością zgranej pracy zespołowej. Poszło im znakomicie. :)

   • Godziny dzwonków

    Poniedziałek 22.04.2024
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej