• Poniżej przedstawiamy listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola oraz klasy 1 w roku szkolnym 2024/2025

          Przedszkole

          Lista_zakwalifikowanych_do_przedszkola_2024-2025.docx
        • Dnia 20 marca 2024 r. w Zespole Szkół w Maliniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
        • 8 marca przedszkolaki z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszowie Narodowym. W trakcie spotkania goście opowiedzieli o swojej codziennej pracy, o tym, jak praca ta jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także r
        • 28 lutego w naszej szkole odbyła się zbiórka baterii, w ramach ogólnopolskiej akcji Ekowalentynki 2024. W tym roku został pobity rekord zbiórki w szkole prawie o 100 % wobec roku ubiegłego. Łącznie zebraliśmy aż 12 tys 573 sztuki baterii. Tym samym uwolniliśmy Ziemię od 200 kg śmieci, w tym toksycznych metali ciężkich. Rekordzistą zbiórki okazał się Wojciech Walczak z klasy III - aż 2400 sztuk baterii. W czołówce zbiórki znaleźli się również :Wer
        • 08 marca klasy I-III uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez ratownika medycznego -Pana Bogusława Chudy pracującego w Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
          • Finał konkursu rękodzielniczego Bożonarodzeniowe cudeńka natury
            • Finał konkursu rękodzielniczego Bożonarodzeniowe cudeńka natury

              19 grudnia 2023 w Nadleśnictwie Mielec odbyło się uroczyste podsumowanie rękodzielniczego konkursu pt. Bożonarodzeniowe cudeńka natury. W uroczystości udział wzięli nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami. Zadanie konkursowe skierowane było do uczniów klas I-III szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy oraz szkół zaprzyjaźnionych z nadleśnictwem. Uroczystość uświetnili swoją obecnością wójt Gminy Tuszów Narodowy- Andrzej Głaz, który objął mecenatem kulturowym konkurs, dyrektor ZSP w Tuszowie Narodowym - Małgorzata Wieczerzak - organizator konkursu, nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec - Hubert Sobiczewski, obejmując patronatem honorowym przedsięwzięcie. W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich artyści ze SP w Tuszowie Narodowym, śpiewając i grając utwory muzyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Nagrody główne w konkursie - żywe choinki ufundowane przez Nadleśnictwo

          • Sukces uczennicy - Aleksandry Kasprzak
            • Sukces uczennicy - Aleksandry Kasprzak

              15 grudnia Aleksandra Kasprzak (klasa 8) i Julia Świątek (klasa 6) uczennice Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim pod hasłem: „Śladami Wielkich Polaków – Wisława Szymborska”, którego finał odbył się w Jarosławiu. Aleksandra Kasprzak zdobyła I nagrodę w zakresie wiedzy o poetce i jej twórczości. Zwyciężczyni otrzymała statuetkę i liczne nagrody. Należy podkreślić, że do konkursów w trzech kategoriach: plastycznej, wiedzy o Wisławie Szymborskiej i recytacji utworów poetki do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się ok.243 uczniów szkół podstawowych kl. VI – VIII i ponadpodstawowych z całego Podkarpacia. Nasza szkoła przystąpiła do finału w dwóch kategoriach tj. plastycznej i wiedzy o wielkiej poetce. Zwyciężczyni otrzymała statuetkę i liczne nagrody. Wśród 140 prac plastycznych, które nadesłano na konkurs, doceniono rys

          • Jesienne wieczory z ciekawą książką
            • Jesienne wieczory z ciekawą książką

              Uczniowie klasy II byli w Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym na spotkaniu z ciekawymi nowościami książkowymi. Pani dyrektor biblioteki i pani bibliotekarka promowały czytanie książek w wolnym czasie. Duża grupa dzieci wyszła naprzeciw wyzwaniom czytelniczym, zgodnie mówiąc, że czytają książki w wolnym czasie, zwłaszcza teraz w długie wieczory. To wartościowe i budujące działanie w obecnych czasach. Uczniowie zaciekawieni wysłuchanymi fragmentami nowych książek chętnie wypożyczą je do czytania, jak tylko skończą lekturkę. Taką optymistyczną obietnicą spotkanie w bibliotece dobiegło końca.

          • Zabawy naszych babć i dziadków
            • Zabawy naszych babć i dziadków

              Listopadowe krótkie dni i długie wieczory zachęcają do spotkań i pogawędek. Właśnie takie miłe i refleksyjne spotkanie odbyło się w klasie II z dziadziusiem Oliwki Taraski. Gość wspominał zabawy z dzieciństwa i ciekawostki z dawnego życia szkolnego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jak chłopcy i dziewczynki bawiły się dawniej na przerwach i w czasie wolnym po lekcjach. Z niedowierzaniem słuchały o długich, samodzielnych powrotach ze szkoły, połączonych z zabawami w czasie drogi. Udało się nawet zabawić dzieciom w jedną ze wspominanych zabaw- tzw. węża. Ciekawe było to, jak dziadziuś mówił, że pomimo braku gotowych zabawek i sprzętów dzieci były szczęśliwe i bardzo pomysłowe. Radość ze spotkania dopełniły cukierki ,którymi gość poczęstował zaciekawionych słuchaczy. Dziękujemy za wszystko :). Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez szkołę projektu grantoweg

          • Sukcesy w energii z lasu
            • Sukcesy w energii z lasu

              Uczniowie szkoły wyjątkowo aktywnie i twórczo wzięli udział w 5.edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. Energia z lasu. Poprzez działalność plastyczną artyści musieli ukazać las jako źródło zrównoważonej energii. Trudny temat, ale udało się doskonale. Etap pierwszy konkursu zorganizowała opiekunka szkolnego koła LOP-u Grażyna Zalewska- Vizauer. Uroczysty finał konkursu odbył się 27 listopada w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Kolbuszowa. W finale uczestniczyły 2 nasze uczennice Lena Pieróg z klasy II, która zdobyła II miejsce oraz Martyna Hyjek z klasy I-zdobywczyni III miejsca .Gratulujemy wojewódzkiego sukcesu obu artystkom!

          • Wielki sukces unihokeistek !!!
            • Wielki sukces unihokeistek !!!

              16 i 17 listopada w hali sportowej w Padwi Narodowej odbyły się finały powiatowe ID dziewcząt i chłopców w unihokeju. Drużyna dziewcząt po bardzo zaciętych pojedynkach wywalczyła I miejsce uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze i z rąk pana sędziego otrzymały puchar i dyplom. Drużyna chłopców zajęła VII miejsce.

          • Moje miejsce na Ziemi 2023
            • Moje miejsce na Ziemi 2023

              Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym realizują w bieżącym roku szkolnym program grantowy Fundacji Orlen Moje miejsce na Ziemi. W konkursowym projekcie, którego grantobiorcą jest Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna z Tuszowa Narodowego zdobyto środki finansowe w kwocie 15 tysięcy zł. Zostaną przeznaczone na wzbogacenie oferty wychowawczej w kierunku aktywnego i bezpiecznego spędzania przerw i czasu wolnego uczniów. W ramach programu odbędą się konkursy i warsztaty propagujące aktywne i zdrowe przerwy międzylekcyjne. Uczniowie, dzięki zakupionym plenerowym grom planszowym i szachom będą w wartościowy sposób wypoczywać, wspólnie spędzać czas wolny i poznawać reguły zabaw grupowych.

          • Lekcja muzyki
            • Lekcja muzyki

              We wtorek 14 listopada 2023 r. uczniowie klas I – III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym wraz z nauczycielami, uczestniczyli w lekcji umuzykalniającej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. Dzieci miały możliwość zobaczenia i wysłuchania brzmienia wielu instrumentów muzycznych. Ze szczególną uwagą wysłuchały utworów w wykonaniu orkiestry dętej. To była wspaniała uczta dla ucha. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z lekcji.

          • Niepodległa
            • Niepodległa

              Nasza społeczność szkolna aktywnie przeżywała Święto Niepodległości. 10 listopada głównym punktem programu było włączenie się do akcji Niepodległa do hymnu. Następnie poszczególne klasy wykonywały przygotowane pieśni patriotyczne, rywalizując w wewnątrzszkolnym konkursie wg regulaminu opracowanego prze organizatorki Barbarę Ćwiękę i Lucynę Maziarz.

          • Wycieczka do Pacanowa
            • Wycieczka do Pacanowa

              We wtorek 7 listopada 2023 r. uczniowie klasy I Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym wraz z nauczycielami Lucyną Maziarz i Katarzyną Szeligą, uczestniczyli w wycieczce do Pacanowa. To niezwykle urokliwe miejsce zaprosiło dzieci w ciekawą podróż po Świecie Bajek. Uczniowie mogli wyruszyć zaczarowanym pociągiem do krainy bajek. Mieli też możliwość obejrzenia filmu animowanego „Przygody Koziołka Matołka”. Na koniec uczestniczyli w warsztatach kuchni molekularnej, gdzie samodzielnie mogli zrobić kawior, pierogi z waty cukrowej, czy jajka sadzone z bitej śmietany. Wycieczka była ciekawa i dostarczyła dzieciom mnóstwa wrażeń.

          • Nasze sukcesy w Literaturze i Dzieci 2023
            • Nasze sukcesy w Literaturze i Dzieci 2023

              06 listopada w ŚDK w Mielcu odbyły się Powiatowe Eliminacje Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci. Hasłem tegorocznej edycji są Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki. Wśród 54 uczestników znalazło sie 7 uczniów naszej szkoły: Marlena Bieniek, Nikola Rączka, Oliwia Taraska, Marcelina Skórska, Blanka Czerkies, Julia Świątek i Antoni Maziarz. Nasi artyści wystąpili wspaniale zarówno w w kategorii recytacji jak i piosenki. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Marcelina Skórska (klasa III, recytacja) wyróżnienie zdobyły uczennice klasy II: Marlena Bieniek i Nikola Rączka. Gratulujemy wszystkim artystycznego występu.

          • Lekkoatletyczne sukcesy
            • Lekkoatletyczne sukcesy

              18 października na obiektach MOSiR w Mielcu odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych.

              Najmłodsze dziewczęta w składzie: Marlena Bieniek, Marcelina Skórska, Aleksandra Zboch, Natalia Kielek, Dorota Guła i Natalia Kuś wywalczyły II miejsce a zarazem awans do finału rejonowego. Chłopcy w tej kategorii wiekowej zajęli IV miejsce. Dziewczęta w kategorii klas V - VI zdobyły III miejsce.

          • Szczególne osiągnięcia dla przyrody
            • Szczególne osiągnięcia dla przyrody

              Podczas zjazdu delegatów okręgu podkarpackiego LOP, który odbył się w Rzeszowie nasza szkoła otrzymała zaszczytne wyróżnienie za zasługi dla edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Szczególny dyplom z rąk prezesa podkarpackiego LOP-u Huberta Sobiczewskiego odebrały dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak i opiekun LOP-u w szkole Grażyna Zalewska-Vizauer. To dla nas inspiracja do dalszych przedsięwzięć korzystnych dla środowiska przyrodniczego.

      • Godziny dzwonków

        Sobota 20.04.2024
      • Librus Synergia
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Kalendarz

          brak danych
      • Biuletyn informacji publicznej