• 12. odsłona Narodowego Czytania w roku 2023 to odkrywanie piękna pozytywistycznej powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”

      Jak co roku akcja została objęta patronatem przez parę prezydencką. Państwo Agata i Andrzej Duda czytali fragmenty w sobotę 9 września. W naszej szkole wydarzenie odbyło się 13 września. Polonistki panie Barbara Ćwięka i Małgorzata Tyniec przygotowały uczniów klas starszych do spotkania z legendą o Janie i Cecylii, z emo
     • 4 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie o godzinie 9.00 odbyła się Msza Święta, w czasie której prosiliśmy Matkę Bożą Wspomożenia Wiernych o łaski na najbliższe 10 miesięcy pracy. O 10.00 społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej , by wspólnie świętować inaugurację roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak serdecznie przywitała wszystkich zebranych gości na czele z gospodarzem gminy panem An
     • Poniżej znajduje się plik z listą przedszkolaków podzielonych na grupy. Zainteresowanych zapraszamy do lektury:

      przedszkole_lista_podzial_na_grupy.docx
     • Podsumowanie szkolnego konkursu „Droga krzyżowa w oczami dziecka”.
      • Podsumowanie szkolnego konkursu „Droga krzyżowa w oczami dziecka”.

       Konkurs skierowany był dla klas I – VIII naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 49 prac plastycznych. 21 z klas I- III oraz 28 z klas IV- VIII. Organizatorką konkursu była p. Marta Ryniewicz. Główny cel konkursu to zachęcenie dzieci i młodzieży do pogłębienia znajomości z życia Jezusa Chrystusa, oraz propagowanie wartości religijnych w świetle Biblii. Uczestnicy wykonali jedną stację drogi krzyżowej dowolną techniką. Komisja konkursowa w składzie: p. Barbara Ćwięka, p. Lucyna Maziarz, postanowiła przyznać dyplomy oraz nagrody wszystkim biorącym udział, doceniając ich chęci i zaangażowanie oraz wkład jaki włożyli wykonując plastycznie scenę stacji drogi krzyżowej Jezusa.

     • Artystyczne sukcesy na Wielkanoc
      • Artystyczne sukcesy na Wielkanoc

       Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w artystycznym konkursie na Pisankę Wielkanocną organizowanym przez Dom Kultury w Przecławiu. Na konkurs z naszej szkoły wpłynęło 35 prac. Szczęście uśmiechnęło się do Miry Nowak z kl. I oraz do Huberta Polek z klasy III. Uczniowie otrzymali wyróżnienia w konkursie. Wraz z rodzicami uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród ,które odbyło się w sobotę ,01 kwietnia w Domu Kultury w Przecławiu. Małym artystom składamy gratulacje i cieszymy się razem z nimi.

     • Posprzątamy na wiosnę, bo Kręci Nas Recykling
      • Posprzątamy na wiosnę, bo Kręci Nas Recykling

       W pierwszych 2 tygodniach wiosny posprzątamy naszą miejscowość w ramach udziału w ogólnopolskiej kampanii proekologicznej Kręci Nas Recykling.

       Akcja zainicjowana przez Oponeo.pl we współpracy z polskim ekologiem Dominikiem Dobrowolskim ma na celu organizację praktycznych akcji porządkowych, poszerzenie świadomości społecznej w kwestii recyklingu, oraz wyrobienie wspólnej odpowiedzialności za stan najbliższego środowiska. Organizatorzy kampanii prowadzą równolegle działania informacyjne nt prawidłowej utylizacji opon. Ponadto w bieżącej edycji planują posadzić 3000 drzew za zebrane zużyte opony.

     • Pod flagami, biało-czerwoną i żółto-białą
      • Pod flagami, biało-czerwoną i żółto-białą

       „Tu wszystko się zaczęło...” tak o swoim rodzinnym mieście mówił św. Jan Paweł II. Wśród tych wspomnień ważnym czasem były lata dzieciństwa i edukacji. W naszej miejscowości na świat przyszedł inny wielki Polak generał Władysław Sikorski. Warto zaznaczyć, że przez wiele lat to tu swoje życiowe i edukacyjne doświadczenia zdobywali młodzi ludzie z całej naszej gminy. Społeczność szkolna oraz wszyscy zainteresowani dobrem uczniów uznali, że patronem szkoły musi zostać postać nieskazitelna, która stanowić będzie dla pokoleń autorytet. Wybrano Papieża Polaka Jana Pawła II. Wraz z imieniem szkoła zyskała sztandar i pomnik ufundowany przez mieszkańców gminy.

     • Bieg "Wilczym tropem"
      • Bieg "Wilczym tropem"

       5 marca podczas biegu „Wilczym tropem” w Mielcu naszą szkołę reprezentowała kilkunastoosobowa sportowa ekipa. Uczniowie, rodzice i dyrekcja szkoły pobiegli, by upamiętnić Żołnierzy Wyklętych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i udział naszej młodzieży w tym ważnym wydarzeniu. „Cześć i chwała Bohaterom”

     • Rekordowy finał Ekowalentynek 2023
      • Rekordowy finał Ekowalentynek 2023

       W lutym po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej zbiórki baterii w ramach akcji Ekowalentynki 2023. Akcja odbyła się dzięki wieloletniej współpracy koordynatora zbiórki w lokalnym środowisku Grażyny Zalewskiej - Vizauer z pomysłodawcą akcji w kraju- Dominikiem Dobrowolskim; polskim ekologiem, podróżnikiem, organizatorem wielu przyjaznych środowisku przedsięwzięć w kraju i w Europie. Został pobity rekord zbiórki w szkole. Łącznie zebraliśmy aż 6563 sztuki baterii, co sprawiło ,że 132 kg mniej śmieci będzie na Ziemi. Mistrzami zbiórki zostali: Igor Wieczerzak kl. II- 720 sztuk, Nikola Hejnas kl.V-520 sztuk, Jakub Świątek i Weronika Winiarz kl. II-po 500 sztuk, Oliwia Bąk kl.I-445 sztuk, Pola Pszeniczna kl.II-345 sztuk, Oliwia Taraska kl.I-300 sztuk. Wyróżnieni w akcji, to uczniowie, którzy zgromadzili powyżej 100 sztuk baterii: Zuzanna Maziarz kl. II, Walczak Wojciech kl.

     • Zabawa choinkowa
      • Zabawa choinkowa

       W czwartek 09.02. 2023 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Od godziny 12.000 bawiły się przedszkolaki, następnie od 15.00 dzieci z klas I-III, a od 17.00 uczniowie z klas IV-VIII. Tańce i ciekawe zabawy prowadził wodzirej z Agencji Eventowej Alternatywa w Mielcu . Uczniowie szkoły podstawowej wrócili to tradycji sprzed pandemii i zarówno grupa młodsza , jak i starsi uczniowie bal rozpoczęli od zatańczenia poloneza. Poczęstunek dla dzieci przygotowali rodzice z trójek klasowych.

     • Ferie z ekonomią
      • Ferie z ekonomią

       Od 16 do 20 stycznia w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach projektu ,,Ferie z ekonomią", którego organizatorem była Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W sumie uczestniczyło w nich dziewiętnaścioro uczniów z klas od VI do VIII.

       Każdego dnia odbywały się ciekawe zajęcia w formie gier i zabaw edukacyjnych dotyczących ekonomii, bankowości oraz roli banku centralnego.

     • Dotacja na zieloną matematykę
      • Dotacja na zieloną matematykę

       W II półroczu uczniowie klas I-III ZSP w Tuszowie Narodowym będą uczestniczyć w dodatkowych warsztatach matematyczno-ekologicznych realizowanych w ramach projektu Oszczędzam, bo przeliczam. Projekt autorstwa wychowawczyni klasy I Grażyny Zalewskiej-Vizauer otrzymał dofinansowanie z dotacji Matematyka na zielono pochodzącej ze środków Fundacji mBanku. Wraz z dofinansowaniem fundacja przekazała darowiznę rzeczową w postaci 75 książek pt. Matematyka na zielono dla każdego uczestnika warsztatów. Grantobiorcą projektu jest Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym. Projekt jest odpowiedzią na współczesne problemy związane z brakiem naturalnych surowców, wysokimi cenami surowców i produktów oraz koniecznością ich oszczędzania. Założeniem jest, aby na bazie praktycznych umiejętności matematycznych kształtować postawy proekologiczne, aby uczniowie dostrzegli związek l

     • Synapsik MEN
      • Synapsik MEN

       Uczniowie naszej szkoły rozwijają zwoje zdolności, uczestnicząc w licznych konkursach. W edycji jesiennej Synapsik MEN dzieci z klasy II i III zmagali się z zadaniami z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i z języka angielskiego. Wszyscy otrzymali dyplomy i drobne nagrody. Dobry wynik uzyskało czworo uczniów – Anna Tyniec, Marcelina Skórska, Zofia Szcześniak, Marcin Malec. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Lucyny Maziarz

     • Wizyta seniorów w szkole
      • Wizyta seniorów w szkole

       Na zaproszenie pani dyrektor Małgorzaty Wieczerzak 02 lutego 2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym gościli seniorzy wraz z opiekunami z Dziennego Domu Pomocy w Dębiakach. Specjalnie dla seniorów zorganizowane zostało spotkanie kolędowe na zakończenie okresu bożonarodzeniowego. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Andrzej Głaz oraz przewodniczący Rady Gminy Waldemar Maziarz. Pani dyrektor witając gości, wyraziła szczere zadowolenie z przybycia gości. Podkreśliła ogromne znaczenie spotkań wielopokoleniowych dla wychowania dzieci i młodzieży w poszanowaniu, tolerancji i życzliwości społecznej. Wójt wyraził ogromną wdzięczność za zorganizowanie spotkania dla seniorów, a gościom za przybycie i za spotkanie, które jest doskonałą lekcją dla najmłodszego pokolenia. Podkreślił, że sam wyjątkowo szanuje kontakty z seniorami, bo bardzo dużo uczy się od starszego pokolenia. Goście obejrzeli przedst

     • Zwycięski grant w tuszowskim przedszkolu
      • Zwycięski grant w tuszowskim przedszkolu

       Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym znalazło się w gronie zwycięzców ogólnopolskiego programu grantowego dla przedszkoli Rosnę z matematyką. Organizatorem konkursu oraz fundatorem grantu jest Fundacja mBanku. Projekt z zakresu edukacji matematycznej realizowany będzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, w oddziałach przedszkolnych w grupie 5 i 6 latków w Tuszowie Narodowym. W ramach działań projektowych dzieci poprzez zabawę, własne doświadczenie będą wprowadzane małymi kroczkami w otaczający świat matematyki. Dodatkowe zajęcia realizowane będą od 01 lutego 2023 do 30 kwietnia 2023 roku.

     • Wyróżnienie dla Alana z klasy I
      • Wyróżnienie dla Alana z klasy I

       Uczeń klasy I Alan Streb zdobył wyróżnienie w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. Mój las (opiekun G. Zalewska - Vizauer) Organizatorem konkursu był LOP - Zarząd Okręgu Podkarpackiego. Z naszej szkoły na konkurs wpłynęły aż 42 prace uczniów z klas I-III. W tym roku tematem pracy była Moja wycieczka do lasu. Prace zostały wykonane w ramach przynależności uczniów do szkolnego koła LOP. Gratulujemy Alanowi artystycznego sukcesu i życzymy następnych.:)

     • W świątecznym nastroju
      • W świątecznym nastroju

       W środę 21 grudnia 2022 odbyły się w naszej szkole jasełka, w których wystąpili uczniowie z klasy I, II i IV. Jasełka obejrzeli zebrani na sali gimnastycznej uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i zaproszeni nauczyciele - emeryci: pani Janina Bąk, pani Maria Krępa, pani Elżbieta Paśko, pani Grażyna Kusek, pani Danuta Ruła i pan Kazimierz Tarapata. Pani dyrektor powitała wszystkich zebranych i złożyła im świąteczne życzenia. Po występie małych artystów, przygotowanych przez panią Grażynę Zalewską – Vizauer i panią Renatę Kotulę wszyscy uczestnicy uroczystości zaśpiewali pod kierownictwem pani Lucyny Maziarz pastorałkę „Tylko jedna jest taka noc” i kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Dekoracje do występu przygotowała pani Teresa Staśto.

     • Świąteczne konkursy gminne. Podsumowanie
      • Świąteczne konkursy gminne. Podsumowanie

       19 XII 2022 w szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Rękodzielniczego pt. Piękne, bo naturalne.

       Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie uczniowie szkół z terenu gminy odebrali nagrody z rąk gości honorowych- Pana Huberta Sobiczewskiego- Nadleśniczego Nadleśnictwa Mielec, Pani Renaty Paterak- Sekretarza gminy Tuszów Narodowy, Pani Patrycji Bednarskiej- dyrektora Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym oraz Pani Małgorzaty Wieczerzak- dyrektora szkoły. Organizatorem konkursu była SP w Tuszowie Narodowym, współorganizatorem, a zarazem fundatorem nagród głównych- żywych choinek było Nadleśnictwo Mielec. Nagrody ufundowali również Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym ,oraz gmina Tuszów Narodowy. Wójt Gminy Pan Andrzej Głaz otoczył konkurs mecenatem kulturowym. Osoby zaangażowane w organizację imprezy-Grażyna Zalewska-Vizauer, Renata Kotula ,Katarzyna Szel

   • Godziny dzwonków

    Sobota 23.09.2023
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej