• 11 czerwca 2024 na muszli koncertowej w Tuszowie Narodowym odbył się Finał Słowika Wiosny 2024. Patronat honorowy nad festiwalem objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz współfinansując imprezę muzyczną. Goszcząc na festiwalu pan wójt pogratulował artystom odwagi scenicznej i podziękował organizatorom oraz nadleśnictwu za kontynuację niezwykle wartościowej dla wychowania pięknej ekologicznej imprezy. Mecenat kulturowy objął Nadleśniczy Nad
    • 07 czerwca 2024r klasy uczestniczące w projekcie mFundacji pt. Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów zaprezentowali nabyte na zajęciach projektowych umiejętności. Podczas Szkolnej Giełdy Geometrycznej uczniowie klasy II i III popisywali się przed publicznością zaproszonych klas znajomością nazw brył oraz sprytnym wyszukiwaniem brył w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowali pomiary długości i szerokości geometrycznych figur w ogródku szkoln
    • Na korytarzu szkolnym w miesiącu marcu i kwietniu była do obejrzenia wystawa prac konkursowych Przedmiot praktycznie użyteczny. Prace wykonali chętni uczniowie uczestniczący w zajęciach projektowych Odkrywcy i twórcy geometrycznych kształtów. Projekt jest sfinansowany przez mFundację. Finałem wystawy było wręczenie przez panią dyrektor Małgorzatę Wieczerzak dyplomów i nagród autorom najciekawszych prac. Nagrody ufundowane również przez mFundac
    • 13 maja 2024r. w zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej i Papieskiej ph. „Totus tuus – Maryjo, cały Twój” pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.
     • Zajęcia z ratownikiem medycznym
      • Zajęcia z ratownikiem medycznym

       08 marca klasy I-III uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez ratownika medycznego -Pana Bogusława Chudy pracującego w Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

       Dzieci usłyszały o najistotniejszych zasadach postępowania w sytuacjach zagrażających życiu. Prawidłowo układały kolegę na wypadek, kiedy osoba jest nieprzytomna w oczekiwaniu na karetkę. Ćwiczeniowo ratowały osobę zadławioną. Poznały środki ostrożności ,jakie należy zastosować podczas ataku osoby chorej na epilepsję. Pan Bogusław odpowiedział również, co dalej ze stłuczoną ręką, czy nogą. Dzieci wyniosły po warsztatach bardzo cenne umiejętności, mogące uratować komuś życie. Dziękujemy Panu Bogusiowi za poświęcony prywatny czas i wartościowe warsztaty.

     • Szukamy przedwiośnia
      • Szukamy przedwiośnia

       Na taki temat odbyło się spotkanie klasy II z edukatorem z Nadleśnictwa Mielec- panią Magdaleną Różycką. Gość opowiadał dzieciom, które rośliny jako pierwsze pojawiają się po zimie, które zwierzęta budzą się z zimowego snu. Dzieci z ciekawością słuchały ciekawostek o świecie przyrodniczym w pierwszych dniach marca. Dziękujemy Pani Madzi za przeprowadzenie ciekawych zajęć i za inspirację do uważnego obserwowania przedwiośnia w lesie i wokół nas

     • Gościnny Tuszów Narodowy
      • Gościnny Tuszów Narodowy

       5 marca to kolejny dzień rozgrywek siatkarskich w naszej szkole. Tym razem do zawodów przystąpili chłopcy w kategorii IMS ze szkół w Borowej, Gawłuszowic i Tuszowa Narodowego.

       Wyniki spotkań :

       1. Borowa – Gawłuszowice 2:0
       2. Borowa – Tuszów Nar. 2:0
       3. Gawłuszowice – Tuszów Nar. 0:2

       I miejsce – SP Borowa – awans do finału powiatowego

     • W fabryce czekolady
      • W fabryce czekolady

       01 marca klasy II i III pojechały na wycieczkę do Fabryki Czekolady w Rzeszowie. Była to wyjątkowa słodka edukacja plenerowa. Uczniowie będąc w pijalni czekolady w stylu starej fabryki, poznali etapy produkcji czekolady, poczynając od ziarna kakaowca w dalekiej wschodniej Afryce, a kończąc na manufakturze Mirosława Pelczara na podkarpaciu. Hitem pobytu była własnoręcznie wykonana czekolada przez każdego uczestnika i zapakowana w spersonalizowane plastycznie opakowanie. Dużo radości wywołało robienie czekoladowych zakupów na zakończenie pobytu.

     • Projekt Praktyczny wymiar geometrii
      • Projekt Praktyczny wymiar geometrii

       W II półroczu w szkole realizowany jest projekt matematyczny, który otrzymał dofinansowanie od mfundacji. W ramach projektu Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów, uczniowie klasy II,III i VI będą uczestniczyć w dodatkowych warsztatach geometrii praktycznej. Poprzez aktywność własną, doświadczenie, zabawę i praktyczne działanie młodsi uczniowie odkryją otaczający świat figur, natomiast starsi dowiodą, że to figury i bryły geometryczne tworzą w głównej mierze otaczający świat. Warsztatom towarzyszył będzie praktyczny konkurs konstrukcyjny oraz szkolne popisy. Szkoła wzbogaci się w nowe pomoce ułatwiające przyjazną edukację geometrii. Projekt realizowany jest dzięki długoletniej, życzliwej współpracy szkoły z Towarzystwem Ojcowizna w Tuszowie Narodowym.

     • Zbiórka baterii
      • Zbiórka baterii

       28 lutego w naszej szkole odbędzie się zbiórka baterii. Zbiórka organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji Ekowalentynki 2024.Każdy kto ma zebrane baterie ,przynosi je do szkoły w tym dniu. Dla aktywnych ekologów przewidziane są drobne nagrody niespodzianki.Zapraszamy

       Akcja organizowana jest wspólnie z REMONDIS Electrorecycling Polska , Electro-System Organizacja Odzysku , Europejska Platforma Recyklingu - firmami, które są liderami w Polsce i Europie w zakresie zbiórki, odzysku i recyklingu zużytych baterii, oraz naszym przyjacielem, ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, z którym od lat wspólnie działamy na rzecz ochrony środowiska.

     • Dzień Babci i Dziadka
      • Dzień Babci i Dziadka

       26 stycznia w naszym przedszkolu miało miejsce szczególne wydarzenie. Dzieci z czterech grup wystąpiły przed najważniejszą publicznością: swoimi Babciami i Dziadziusiami, świętując w ten sposób ich dzień. Zebrani spędzili ten czas w serdecznej i pełnej życzliwości atmosferze.

       Wszystkim Babciom i Dziadziom życzymy zdrowia i nieustających powodów do radości w każdym dniu.

     • Podsumowanie półrocza
      • Podsumowanie półrocza

       Podczas spotkania z rodzicami podsumowującego pierwsze półrocze uczniowie starszych klas wystawili na szkolnej scenie „Jasełka”. Przedstawienie z moralnym przesłaniem było okazją do prezentacji talentów i wspólnych przemyśleń.

       W klasyfikacji półrocznej najwyższe wyniki osiągnęli:

       Kl. IV

       Anna Tyniec, Natalia Kuś, Zofia Szcześniak, Milena Witek,

     • Pasowanie na czytelnika
      • Pasowanie na czytelnika

       19 stycznia 2024r. uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelnika. Bibliotekarz szkolny – pani Małgorzata Tyniec dokonała przyjęcia dzieci do biblioteki. Nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie szanowania książek i respektowania zasad panujących w bibliotece. Uroczystość pasowania połączona była z kampanią Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Książki ph. „Mała książka – wielki człowiek”, która namawia do czytania i promuje czytelnictwo. Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie pozycję Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”. Całe wydarzenie poprzedziła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I, przy współudziale kolegów i koleżanek z klasy V, pod kierownictwem nauczycieli Lucyny Maziarz i Katarzyny Szeligi.

     • Tytuł ambasadora programu „Misja Kieszonkowe”
      • Tytuł ambasadora programu „Misja Kieszonkowe”

       Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł ambasadora programu „Misja Kieszonkowe”.

       Jest to dowód naszego zaangażowania w przekazywanie uczniom wartościowej wiedzy z zakresu finansów. Akcja , którą realizowała w ubiegłym roku szkolnym klasa III wraz z wychowawcą Lucyną Maziarz, przyczyniła się do tego sukcesu szkoły.

       Zachęcamy wszystkich Nauczycieli oraz Rodziców do skorzystania z materiałów dostępnych na stronie www.misjakieszonkowe.pl i budowania wśród dzieci cennych nawyków i samodzielności finansowej.

       Już dziś zainwestujmy w edukację finansową dzieci, która zaprocentuje w ich dorosłym życiu!

     • Tradycyjny "Opłatek"
      • Tradycyjny "Opłatek"

       21 grudnia społeczność szkoły spotkała się na tradycyjnym „Opłatku”. Gośćmi honorowymi byli nasi emerytowani Nauczyciele. Uczniowie pod opieką pań Marty Ryniewicz i Barbary Ćwięki przygotowali Misterium bożonarodzeniowe, którym wprowadzili zebranych w atmosferę Świąt. Były wzajemne życzenia, wspólne kolędowanie i spotkanie opłatkowe. W piątek odbyły się klasowe wigilie. Ten piękny, magiczny czas pozwolił nam się zatrzymać na chwilę i skupić na drugim człowieku.

     • Finał konkursu rękodzielniczego Bożonarodzeniowe cudeńka natury
      • Finał konkursu rękodzielniczego Bożonarodzeniowe cudeńka natury

       19 grudnia 2023 w Nadleśnictwie Mielec odbyło się uroczyste podsumowanie rękodzielniczego konkursu pt. Bożonarodzeniowe cudeńka natury. W uroczystości udział wzięli nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami. Zadanie konkursowe skierowane było do uczniów klas I-III szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy oraz szkół zaprzyjaźnionych z nadleśnictwem. Uroczystość uświetnili swoją obecnością wójt Gminy Tuszów Narodowy- Andrzej Głaz, który objął mecenatem kulturowym konkurs, dyrektor ZSP w Tuszowie Narodowym - Małgorzata Wieczerzak - organizator konkursu, nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec - Hubert Sobiczewski, obejmując patronatem honorowym przedsięwzięcie. W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich artyści ze SP w Tuszowie Narodowym, śpiewając i grając utwory muzyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Nagrody główne w konkursie - żywe choinki ufundowane przez Nadleśnictwo

     • Sukces uczennicy - Aleksandry Kasprzak
      • Sukces uczennicy - Aleksandry Kasprzak

       15 grudnia Aleksandra Kasprzak (klasa 8) i Julia Świątek (klasa 6) uczennice Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim pod hasłem: „Śladami Wielkich Polaków – Wisława Szymborska”, którego finał odbył się w Jarosławiu. Aleksandra Kasprzak zdobyła I nagrodę w zakresie wiedzy o poetce i jej twórczości. Zwyciężczyni otrzymała statuetkę i liczne nagrody. Należy podkreślić, że do konkursów w trzech kategoriach: plastycznej, wiedzy o Wisławie Szymborskiej i recytacji utworów poetki do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się ok.243 uczniów szkół podstawowych kl. VI – VIII i ponadpodstawowych z całego Podkarpacia. Nasza szkoła przystąpiła do finału w dwóch kategoriach tj. plastycznej i wiedzy o wielkiej poetce. Zwyciężczyni otrzymała statuetkę i liczne nagrody. Wśród 140 prac plastycznych, które nadesłano na konkurs, doceniono rys

     • Jesienne wieczory z ciekawą książką
      • Jesienne wieczory z ciekawą książką

       Uczniowie klasy II byli w Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym na spotkaniu z ciekawymi nowościami książkowymi. Pani dyrektor biblioteki i pani bibliotekarka promowały czytanie książek w wolnym czasie. Duża grupa dzieci wyszła naprzeciw wyzwaniom czytelniczym, zgodnie mówiąc, że czytają książki w wolnym czasie, zwłaszcza teraz w długie wieczory. To wartościowe i budujące działanie w obecnych czasach. Uczniowie zaciekawieni wysłuchanymi fragmentami nowych książek chętnie wypożyczą je do czytania, jak tylko skończą lekturkę. Taką optymistyczną obietnicą spotkanie w bibliotece dobiegło końca.

     • Zabawy naszych babć i dziadków
      • Zabawy naszych babć i dziadków

       Listopadowe krótkie dni i długie wieczory zachęcają do spotkań i pogawędek. Właśnie takie miłe i refleksyjne spotkanie odbyło się w klasie II z dziadziusiem Oliwki Taraski. Gość wspominał zabawy z dzieciństwa i ciekawostki z dawnego życia szkolnego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jak chłopcy i dziewczynki bawiły się dawniej na przerwach i w czasie wolnym po lekcjach. Z niedowierzaniem słuchały o długich, samodzielnych powrotach ze szkoły, połączonych z zabawami w czasie drogi. Udało się nawet zabawić dzieciom w jedną ze wspominanych zabaw- tzw. węża. Ciekawe było to, jak dziadziuś mówił, że pomimo braku gotowych zabawek i sprzętów dzieci były szczęśliwe i bardzo pomysłowe. Radość ze spotkania dopełniły cukierki ,którymi gość poczęstował zaciekawionych słuchaczy. Dziękujemy za wszystko :). Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez szkołę projektu grantoweg

   • Godziny dzwonków

    Piątek 14.06.2024
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej