• Aktualności

          • Projekt mFundacji zakończony
            • Projekt mFundacji zakończony

            • Dzięki życzliwej wieloletniej współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem Oświatowo-Wychowawczym Ojcowizna  w Tuszowie Narodowym  z powodzeniem zakończył się projekt matematyczny Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów w edycji mFundacji  Praktyczny wymiar geometrii. Uczniowie klas II, III i VI nabywali praktyczne umiejętności geometryczne na dodatkowych warsztatach , które realizowane były w II półroczu. Wykonywali prace konkursowe, w których prezentowali bryły i figury geometryczne ukryte w przedmiotach codziennego użytku. Podczas finałowej Giełdy Geometrycznych Popisów, klasy biorące udział w projekcie prezentowały nabyte umiejętności praktyczne. Szkoła dzięki funduszom projektowym wzbogaciła się w nowe pomoce dydaktyczne do geometrii praktycznej.

          • Klasa 1 otrzymała certyfikat Wzorowych Matematyków
            • Klasa 1 otrzymała certyfikat Wzorowych Matematyków

            • Przez cały rok szkolny uczniowie klasy I wraz z nauczycielami Lucyną Maziarz i Katarzyną Szeligą w ramach programu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” poszukiwali „królowej nauk” w różnych miejscach: w szkole, w tańcu, na basenie, w bibliotece, w prognozie pogody, w klockach lego, w kartce świątecznej, na stacji kolejowej. Dzięki temu dzieci uczyły się wielu praktycznych umiejętności związanych z matematyką. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali imienne dyplomy, a klasa otrzymała certyfikat wzorowych matematyków.

          • „Czytamy rodzinne historie”
            • „Czytamy rodzinne historie”

            • W czerwcu uczniowie klasy 1 wzięli udział w programie Instytutu Książki i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  „Czytamy rodzinne historie”. Na podstawie książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”  którą otrzymali w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, dzieci  miały szansę lepiej zrozumieć historię swojej rodziny, podzielić się  pamięcią pokoleń, kształtować wartości i uwrażliwiać na to, co naprawdę ważne.

          • Finał Słowika Wiosny 2024
            • Finał Słowika Wiosny 2024

            • 11 czerwca 2024 na muszli koncertowej w Tuszowie Narodowym odbył się Finał Słowika Wiosny 2024. Patronat honorowy nad festiwalem objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz współfinansując imprezę muzyczną. Goszcząc na festiwalu pan wójt pogratulował artystom odwagi scenicznej i podziękował organizatorom oraz nadleśnictwu za kontynuację niezwykle wartościowej dla wychowania pięknej ekologicznej imprezy. Mecenat kulturowy objął Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec-Hubert Sobiczewski, fundując część nagród. Przedstawiciele nadleśnictwa obecni na festiwalu - Wojciech Cieślik oraz Leszek Magda po wysłuchaniu 7 utworów wykonanych przez osoby nagrodzone wybrali Słowika Wiosny 2024. Nagrodę główną zdobyła Marlena Bieniek SP Tuszów Narodowy - op. G. Zalewska-Vizauer

              Nagrody:

              Ada Bystrowska SP Chorzelów - op. Bernadeta Torba

              Oliwia Skowron SP Chorzelów - op.

              Lena klich SP Jaślany - op. Maria Dedo

              Marlena Bieniek SP Tuszów Narodowy - op. G. Zalewska-Vizauer

              Nikola  Rączka SP Tuszów Narodowy - op. G. Zalewska-Vizauer

              Marcelina  Skórska SP Tuszów Narodowy - op. Renata  Kotula

              Wyróżnienie specjalne-Nikola Niemczyk SP Tuszyma - op. Angelika  Pszeniczna

              Wyróżnienia:

              Michał  Wąsik SP Tuszów Narodowy - op. Lucyna Maziarz

              Julia Dudzik  SP Czajkowa - op. Elżbieta  Konefał

              Natalia Radłowska SP Jaślany

              Zuzanna Trela SP Jaślany

              Występom muzycznym  towarzyszyła akcja letniego czytania w plenerze. Uczniowie, goście, nauczyciele czytali fragmenty utworu M. Konopnickiej pt. Na jagody opisujące piękno czerwcowego lasu. Na zakończenie zabawy muzycznej była degustacja lodów przez uczestników i gości, jak na czerwiec przystało. Do zobaczenia za rok.

          • Geometryczne popisy
            • Geometryczne popisy

            • 07 czerwca 2024r klasy uczestniczące w projekcie mFundacji pt. Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów zaprezentowali nabyte na zajęciach projektowych umiejętności. Podczas Szkolnej Giełdy Geometrycznej uczniowie klasy II i III popisywali się przed publicznością zaproszonych klas znajomością nazw brył oraz sprytnym wyszukiwaniem brył w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowali pomiary długości i szerokości geometrycznych figur w ogródku szkolnym. Klasa VI w opracowanej prezentacji multimedialnej przekonała widzów, że geometria króluje w wielu, jak nie wszystkich obszarach naszego życia

          • Certyfikat "Każdy inny - wszyscy równi"
            • Certyfikat "Każdy inny - wszyscy równi"

            • Nasza szkoła otrzymała certyfikat udziału w Ogólnopolskim projekcie edukacyjno- społecznym „Każdy inny - wszyscy równi”. Całoroczne działania na terenie szkoły koordynowały panie: Katarzyna Szeliga, Karolina Smoleń i Patrycja Pieróg. Celem projektu było przybliżenie funkcjonowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, uwrażliwienie na potrzeby innych. Uczniowie biorąc udział w różnych działaniach uczyli się tolerancji i akceptacji.

          • Laureatka konkursu wojewódzkiego
            • Laureatka konkursu wojewódzkiego

            • Zofia Pieróg z klasy II została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym. Organizatorem konkursu był LOP oddział Podkarpacki oraz SP nr 2 w Rzeszowie. Opiekunkami konkursu były wychowawczyni Zosi - Grażyna Zalewska-Vizauer oraz  mama - Patrycja Pieróg. Gratulujemy serdecznie sukcesu małej artystce i opiekunom.

          • Konkurs Przedmiot praktycznie użyteczny
            • Konkurs Przedmiot praktycznie użyteczny

            • Na korytarzu szkolnym w miesiącu marcu i kwietniu była do obejrzenia wystawa prac konkursowych Przedmiot praktycznie użyteczny. Prace wykonali chętni uczniowie uczestniczący w zajęciach projektowych Odkrywcy i twórcy geometrycznych kształtów. Projekt jest sfinansowany przez mFundację. Finałem wystawy było wręczenie przez panią dyrektor Małgorzatę Wieczerzak dyplomów i nagród autorom najciekawszych prac. Nagrody ufundowane   również przez  mFundację otrzymały-Marlena Bieniek, Liliana Mróz, Lena Pieróg, Zofia Pieróg, Nikola Rączka z klasy II oraz Mia Chruściel i Weronika Mróz z klasy III. Gratulujemy zwycięzcom. Organizatorem  konkursu była Grażyna Zalewska -Vizauer.

          • „Totus tuus –  Maryjo, cały Twój”
            • „Totus tuus – Maryjo, cały Twój”

            • 13 maja 2024r. w zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej i Papieskiej ph. „Totus tuus – Maryjo, cały Twój” pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.

              Wyniki:

              protokol_z_konkursu.docx

          • Piknik wiosenny
            • Piknik wiosenny

            • 30 kwietnia na placu szkolnym odbył się wiosenny piknik z przedsiębiorczością, ekologią i oczywiście zabawą w roli główniej. W plenerowym wydarzeniu  udział wzięli uczniowie wszystkich klas i każdy znalazł coś dla siebie. Rozpoczęciem pikniku była prezentacja klas z wykonania zadania ekologicznego w związku niedawno obchodzonym Dniem Ziemi.  Wśród atrakcji  był kiermasz ciastek zorganizowany i prowadzony  przez  klasę  I, turniej  sportowy i ekologiczno-zręcznościowy, zakładanie rabatek kwiatowych w oponach, które otrzymały drugie życie, malowanie twarzy, warsztaty biżuterii ekologicznej, plener malarski na streczu bez użycia rąk. Do dyspozycji uczestników były również warcaby i szachy plenerowe. Dzięki doskonałej organizacji chętnych rodziców dla każdego ucznia była kiełbaska z grilla. Był też czas na  beztroskie leniuchowanie i pogaduszki  na kocach, jak na piknik przystało. W organizację zaangażowani byli wychowawcy klas, nauczyciele i chętni rodzice, którym serdecznie dziękujemy.

          • Rejonowy Certyfikat Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie dla naszego przedszkola
            • Rejonowy Certyfikat Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie dla naszego przedszkola

            • Miło nam poinformować, że 25 kwietnia 2024 r. nasza placówka została przyjęta do Rejonowej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Certyfikat z rąk Pani dr Barbary Wolny odebrała Pani Dyrektor Małgorzata Wieczerzak oraz koordynator ds. promocji zdrowia –  Pani Teresa Staśto.

              Działania naszego przedszkola od wielu lat koncentrują się na propagowaniu zdrowego stylu życia, tworzeniu warunków sprzyjających ochronie zdrowia i umożliwiających aktywne uczestnictwo całej społeczności przedszkolnej w działaniach na rzecz zdrowia. Przyznanie Rejonowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie jest dla nas wyróżnieniem i stanowi formalne uznanie dla wysiłków naszej placówki realizującej długofalowe i systematyczne działania w zakresie promocji zdrowia.

          • Sukces dziewczyn z pierwszej klasy
            • Sukces dziewczyn z pierwszej klasy

            • Dnia 24.04 klasa pierwsza wzięła udział w rozgrywkach „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” pod opieką Pana Jacka Cyganowskiego. Dziewczynki  w kategorii U8 dziewcząt zostały mistrzyniami Powiatu Mieleckiego.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Przekazanie książek sensorycznych
            • Przekazanie książek sensorycznych

            • W dniu 17 kwietnia przedszkolaki z oddziału przedszkolengo PROMYK przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Mielcu oraz przedszkolaki z Przedszkola Tetapeutycznego sw. Józefa w Mielcu otrzymały książeczki sensoryczne, które zostały wykonane w ramach międzyszkolnego konkursu. Dzieci były zadowolone z otrzymanych prezentów. Chętnie i z zainteresowaniem przeglądały książeczki i obiecały że będą z nich często korzystać. Razem ze swoimi Paniami podziękowały uczniom, którzy dla nich wykonali pomysłowe pomoce terapeutyczne.

          • Wizyta w teatrze
            • Wizyta w teatrze

            • 10 kwietnia klasy I-III pojechały do Teatru Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Sztuka powstała na podstawie książki pod tym samym tytułem. To niezwykle zabawne, pouczające i wartościowe widowisko wprowadziło małych widzów w świat wartości międzyludzkich, jak tolerancja, współczucie, empatia, umiejętność dokonywania mądrych wyborów. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to historia o odwadze do podjęcia ryzyka i wprowadzenia zmian w swoim życiu.

          • Konkurs pożarniczy
            • Konkurs pożarniczy

            • Dnia 20 marca 2024 r. w Zespole Szkół w Maliniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 

              W turnieju wzięło udział sześcioro uczniów reprezentujących Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym. 

              Michał Wąsik zajął I miejsce w pierwszej grupie wiekowej dla klas od I do IV. W starszej kategorii wiekowej Aleksander Kolin zajął I miejsce, a Szymon Maksoń II miejsce.

              Po zakończenie turnieju Wójt Gminy Tuszów Narodowy – Andrzej Głaz, Dyrektor Szkoły w Maliniu - Hiacynta Jamróz, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Tuszowie Narodowym - Piotr Hyjek, mł. kpt. w st. spocz. Kazimierz Nowak oraz przewodniczący konkursu mł. kpt. Krzysztof Więch - z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym.