• Aktualności

     • Finał Słowika Wiosny 2024
      • Finał Słowika Wiosny 2024

      • 11 czerwca 2024 na muszli koncertowej w Tuszowie Narodowym odbył się Finał Słowika Wiosny 2024. Patronat honorowy nad festiwalem objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz współfinansując imprezę muzyczną. Goszcząc na festiwalu pan wójt pogratulował artystom odwagi scenicznej i podziękował organizatorom oraz nadleśnictwu za kontynuację niezwykle wartościowej dla wychowania pięknej ekologicznej imprezy. Mecenat kulturowy objął Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec-Hubert Sobiczewski, fundując część nagród. Przedstawiciele nadleśnictwa obecni na festiwalu - Wojciech Cieślik oraz Leszek Magda po wysłuchaniu 7 utworów wykonanych przez osoby nagrodzone wybrali Słowika Wiosny 2024. Nagrodę główną zdobyła Marlena Bieniek SP Tuszów Narodowy - op. G. Zalewska-Vizauer

       Nagrody:

       Ada Bystrowska SP Chorzelów - op. Bernadeta Torba

       Oliwia Skowron SP Chorzelów - op.

       Lena klich SP Jaślany - op. Maria Dedo

       Marlena Bieniek SP Tuszów Narodowy - op. G. Zalewska-Vizauer

       Nikola  Rączka SP Tuszów Narodowy - op. G. Zalewska-Vizauer

       Marcelina  Skórska SP Tuszów Narodowy - op. Renata  Kotula

       Wyróżnienie specjalne-Nikola Niemczyk SP Tuszyma - op. Angelika  Pszeniczna

       Wyróżnienia:

       Michał  Wąsik SP Tuszów Narodowy - op. Lucyna Maziarz

       Julia Dudzik  SP Czajkowa - op. Elżbieta  Konefał

       Natalia Radłowska SP Jaślany

       Zuzanna Trela SP Jaślany

       Występom muzycznym  towarzyszyła akcja letniego czytania w plenerze. Uczniowie, goście, nauczyciele czytali fragmenty utworu M. Konopnickiej pt. Na jagody opisujące piękno czerwcowego lasu. Na zakończenie zabawy muzycznej była degustacja lodów przez uczestników i gości, jak na czerwiec przystało. Do zobaczenia za rok.

     • Geometryczne popisy
      • Geometryczne popisy

      • 07 czerwca 2024r klasy uczestniczące w projekcie mFundacji pt. Poszukiwacze i twórcy geometrycznych kształtów zaprezentowali nabyte na zajęciach projektowych umiejętności. Podczas Szkolnej Giełdy Geometrycznej uczniowie klasy II i III popisywali się przed publicznością zaproszonych klas znajomością nazw brył oraz sprytnym wyszukiwaniem brył w najbliższym otoczeniu. Zaprezentowali pomiary długości i szerokości geometrycznych figur w ogródku szkolnym. Klasa VI w opracowanej prezentacji multimedialnej przekonała widzów, że geometria króluje w wielu, jak nie wszystkich obszarach naszego życia

     • Certyfikat "Każdy inny - wszyscy równi"
      • Certyfikat "Każdy inny - wszyscy równi"

      • Nasza szkoła otrzymała certyfikat udziału w Ogólnopolskim projekcie edukacyjno- społecznym „Każdy inny - wszyscy równi”. Całoroczne działania na terenie szkoły koordynowały panie: Katarzyna Szeliga, Karolina Smoleń i Patrycja Pieróg. Celem projektu było przybliżenie funkcjonowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, uwrażliwienie na potrzeby innych. Uczniowie biorąc udział w różnych działaniach uczyli się tolerancji i akceptacji.

     • Laureatka konkursu wojewódzkiego
      • Laureatka konkursu wojewódzkiego

      • Zofia Pieróg z klasy II została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym. Organizatorem konkursu był LOP oddział Podkarpacki oraz SP nr 2 w Rzeszowie. Opiekunkami konkursu były wychowawczyni Zosi - Grażyna Zalewska-Vizauer oraz  mama - Patrycja Pieróg. Gratulujemy serdecznie sukcesu małej artystce i opiekunom.

     • Konkurs Przedmiot praktycznie użyteczny
      • Konkurs Przedmiot praktycznie użyteczny

      • Na korytarzu szkolnym w miesiącu marcu i kwietniu była do obejrzenia wystawa prac konkursowych Przedmiot praktycznie użyteczny. Prace wykonali chętni uczniowie uczestniczący w zajęciach projektowych Odkrywcy i twórcy geometrycznych kształtów. Projekt jest sfinansowany przez mFundację. Finałem wystawy było wręczenie przez panią dyrektor Małgorzatę Wieczerzak dyplomów i nagród autorom najciekawszych prac. Nagrody ufundowane   również przez  mFundację otrzymały-Marlena Bieniek, Liliana Mróz, Lena Pieróg, Zofia Pieróg, Nikola Rączka z klasy II oraz Mia Chruściel i Weronika Mróz z klasy III. Gratulujemy zwycięzcom. Organizatorem  konkursu była Grażyna Zalewska -Vizauer.

     • „Totus tuus – Maryjo, cały Twój”
      • „Totus tuus – Maryjo, cały Twój”

      • 13 maja 2024r. w zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym odbył się Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej i Papieskiej ph. „Totus tuus – Maryjo, cały Twój” pod patronatem Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.

       Wyniki:

       protokol_z_konkursu.docx

     • Piknik wiosenny
      • Piknik wiosenny

      • 30 kwietnia na placu szkolnym odbył się wiosenny piknik z przedsiębiorczością, ekologią i oczywiście zabawą w roli główniej. W plenerowym wydarzeniu  udział wzięli uczniowie wszystkich klas i każdy znalazł coś dla siebie. Rozpoczęciem pikniku była prezentacja klas z wykonania zadania ekologicznego w związku niedawno obchodzonym Dniem Ziemi.  Wśród atrakcji  był kiermasz ciastek zorganizowany i prowadzony  przez  klasę  I, turniej  sportowy i ekologiczno-zręcznościowy, zakładanie rabatek kwiatowych w oponach, które otrzymały drugie życie, malowanie twarzy, warsztaty biżuterii ekologicznej, plener malarski na streczu bez użycia rąk. Do dyspozycji uczestników były również warcaby i szachy plenerowe. Dzięki doskonałej organizacji chętnych rodziców dla każdego ucznia była kiełbaska z grilla. Był też czas na  beztroskie leniuchowanie i pogaduszki  na kocach, jak na piknik przystało. W organizację zaangażowani byli wychowawcy klas, nauczyciele i chętni rodzice, którym serdecznie dziękujemy.

     • Rejonowy Certyfikat Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie dla naszego przedszkola
      • Rejonowy Certyfikat Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie dla naszego przedszkola

      • Miło nam poinformować, że 25 kwietnia 2024 r. nasza placówka została przyjęta do Rejonowej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Certyfikat z rąk Pani dr Barbary Wolny odebrała Pani Dyrektor Małgorzata Wieczerzak oraz koordynator ds. promocji zdrowia –  Pani Teresa Staśto.

       Działania naszego przedszkola od wielu lat koncentrują się na propagowaniu zdrowego stylu życia, tworzeniu warunków sprzyjających ochronie zdrowia i umożliwiających aktywne uczestnictwo całej społeczności przedszkolnej w działaniach na rzecz zdrowia. Przyznanie Rejonowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie jest dla nas wyróżnieniem i stanowi formalne uznanie dla wysiłków naszej placówki realizującej długofalowe i systematyczne działania w zakresie promocji zdrowia.

     • Sukces dziewczyn z pierwszej klasy
      • Sukces dziewczyn z pierwszej klasy

      • Dnia 24.04 klasa pierwsza wzięła udział w rozgrywkach „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” pod opieką Pana Jacka Cyganowskiego. Dziewczynki  w kategorii U8 dziewcząt zostały mistrzyniami Powiatu Mieleckiego.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Przekazanie książek sensorycznych
      • Przekazanie książek sensorycznych

      • W dniu 17 kwietnia przedszkolaki z oddziału przedszkolengo PROMYK przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Mielcu oraz przedszkolaki z Przedszkola Tetapeutycznego sw. Józefa w Mielcu otrzymały książeczki sensoryczne, które zostały wykonane w ramach międzyszkolnego konkursu. Dzieci były zadowolone z otrzymanych prezentów. Chętnie i z zainteresowaniem przeglądały książeczki i obiecały że będą z nich często korzystać. Razem ze swoimi Paniami podziękowały uczniom, którzy dla nich wykonali pomysłowe pomoce terapeutyczne.

     • Wizyta w teatrze
      • Wizyta w teatrze

      • 10 kwietnia klasy I-III pojechały do Teatru Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Sztuka powstała na podstawie książki pod tym samym tytułem. To niezwykle zabawne, pouczające i wartościowe widowisko wprowadziło małych widzów w świat wartości międzyludzkich, jak tolerancja, współczucie, empatia, umiejętność dokonywania mądrych wyborów. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to historia o odwadze do podjęcia ryzyka i wprowadzenia zmian w swoim życiu.

     • Konkurs pożarniczy
      • Konkurs pożarniczy

      • Dnia 20 marca 2024 r. w Zespole Szkół w Maliniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 

       W turnieju wzięło udział sześcioro uczniów reprezentujących Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym. 

       Michał Wąsik zajął I miejsce w pierwszej grupie wiekowej dla klas od I do IV. W starszej kategorii wiekowej Aleksander Kolin zajął I miejsce, a Szymon Maksoń II miejsce.

       Po zakończenie turnieju Wójt Gminy Tuszów Narodowy – Andrzej Głaz, Dyrektor Szkoły w Maliniu - Hiacynta Jamróz, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Tuszowie Narodowym - Piotr Hyjek, mł. kpt. w st. spocz. Kazimierz Nowak oraz przewodniczący konkursu mł. kpt. Krzysztof Więch - z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym.

     • Wyniki międzyszkolnego konkursu „Książeczka sensoryczna”
      • Wyniki międzyszkolnego konkursu „Książeczka sensoryczna”

      • W dniu 14.03.2024 r. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym zostały ogłoszone wyniki międzyszkolnego konkursu „Książeczka sensoryczna”. Konkurs został zorganizowany w związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie „Każdy inny – wszyscy równi”. Wszystkie książeczki trafią do przedszkoli terapeutycznych z terenu gminy Mielec, by służyć przedszkolakom w terapii.  Jury konkursowe miało poważny dylemat , które prace nagrodzić, ponieważ wszystkie były pomysłowe, kreatywne i starannie wykonane. W związku z tym przyznano 5 nagród i 10 wyróżnień.  Pozostali uczestnicy konkursu także otrzymali drobny upominek za udział. Głównym sponsorem nagród był Pan Jan Tarapata, któremu serdecznie dziękujemy.  Natomiast firma Xerima przekazała drobne prezenty dla wszystkich uczestników.  Jesteśmy wdzięczni za liczny udział uczniów ze szkół gminy Tuszów Narodowy.

     • Wizyta strażaków w przedszkolu
      • Wizyta strażaków w przedszkolu

      • 8 marca przedszkolaki z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszowie Narodowym. W trakcie spotkania goście opowiedzieli o swojej codziennej pracy, o tym, jak praca ta jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Podczas spotkania strażacy uświadomili wszystkich zebranych, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Każdy mógł poćwiczyć technikę sztucznego oddychania i nauczyć się korzystać z defibrylatora AED. Największe emocje wzbudził jednak wielki wóz strażacki oraz możliwość użycia węża strażackiego przez każde dziecko. Spotkanie było bardzo owocne i sprawiło uczestnikom wiele radości.

       Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży: Kamilowi Kotuli, Dominikowi Łączowi i Karolowi Łączowi za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

     • Rekordowe Ekowalentynki
      • Rekordowe Ekowalentynki

      • 28 lutego w naszej szkole odbyła się zbiórka baterii, w ramach ogólnopolskiej akcji Ekowalentynki 2024. W tym roku został pobity rekord zbiórki w szkole prawie o 100 % wobec roku ubiegłego. Łącznie zebraliśmy aż 12 tys 573 sztuki baterii. Tym samym uwolniliśmy Ziemię od 200 kg śmieci, w tym toksycznych metali ciężkich. Rekordzistą zbiórki okazał się Wojciech Walczak z klasy III - aż 2400 sztuk baterii. W czołówce zbiórki znaleźli się również :Weronika Winiarz kl.III - 1700 sztuk, Julia Konefał kl.I - 1582 sztuki, Oliwia Taraska kl. III - 1000 sztuk. Powyżej 200 sztuk zgromadzili :Julian Krzysztoforski kl.I - 760,Zuzanna Maziarz kl.III - 704, Wiktoria Kamińska kl.I - 520 sztuk, Izabela Wróbel kl. III - 508, Kacper Dudzik - 417 ,Marlena Bieniek kl.II - 361 , Vanessa Kędzior kl.II - 286 sztuk, Liliana Mróz kl.II - 260. Przeszło 100 sztuk zgromadziło 9 uczniów. Każda ilość zgromadzona na miarę swoich możliwości ma wielką wartość edukacyjną i proekologiczną. Doceniamy wysiłek i zaangażowanie całych rodzin. Brawo dla młodych ekologów, którzy dbają o Ziemię od najmłodszych lat. Brawo dla dorosłych mieszkańców. Fundusze na dyplomy i drobne  nagrody otrzymaliśmy od koordynatora krajowego, za co serdecznie dziękujemy. Akcja odbyła się dzięki wieloletniej współpracy koordynatora zbiórki w lokalnym środowisku Grażyny Zalewskiej - Vizauer z pomysłodawcą akcji w kraju- Dominikiem Dobrowolskim; polskim ekologiem, podróżnikiem, organizatorem wielu przyjaznych środowisku przedsięwzięć w kraju i w Europie. W Ekowalentynki 2024 zaangażowane są firmy krajowe:

       Remondis

       Dominik Dobrowolski

       Elektro-System

       European Recykling Platform