• Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wyjeździe do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Poznawali miejsce pracy strażaków, mogli podziwiać samochody i sprzęty gaśnicze. Widzieli nie tylko akcję przygotowania pracowników straży do akcji, ale również sami próbowali swoich sił podczas polewania wodą z węża strażackiego. Wyjazd był dla dzieci wielką atrakcją. Bardzo jesteśmy wdzięczni za możliwość pobytu w siedzibie straży.
     • W październiku uczniowie klasy II i IIIb wraz z wychowawcami wzięli udział w wyjeździe do Nadleśnictwa Mielec. Dzieci poznawały gatunki zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy, pospacerowały po leśnych ścieżkach, dowiadując się jakie gatunki drzew i krzewów rosną w mieleckich lasach. Na koniec upiekły smaczne kiełbaski. Dzieci świetnie się bawiły na leśnej polanie, pogoda dopisała, więc można było wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu.
     • Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
      Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego aktywnie włączyła się w obchody kolejnej rocznicy Święta Niepodległości.
     • W Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyła się kolejna już edycja ogólnopolskiej akcji ekologicznej pt. Recykling daje owoce. We wrześniu 2021 społeczność szkoły została poinformowana o planowanej zbiórce baterii, drobnego sprzętu elektronicznego i sprzętu AGD. Ogólnopolską akcję w skali kraju zapoczątkował i kontynuuje ekolog Dominik Dobrowolski przy współpracy z ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. (
     • W październiku uczniowie klasy III byli na zajęciach w Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym. Podczas pobytu poznali serię książek dla dzieci o wydarzeniach historycznych, zwłaszcza dotyczących II wojny światowej. Wysłuchane fragmenty książki pt. Zaklęcie na w... zaciekawiły trzecioklasistów życiem rówieśników w czasie wojny i co niektórzy wypożyczyli tę tematykę na jesienne wieczory. Inni wybrali coś do poczytania z kręgu swoich zainte
     • Wyjazd do Straży Pożarnej
      • Wyjazd do Straży Pożarnej

       Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wyjeździe do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Poznawali miejsce pracy strażaków, mogli podziwiać samochody i sprzęty gaśnicze. Widzieli nie tylko akcję przygotowania pracowników straży do akcji, ale również sami próbowali swoich sił podczas polewania wodą z węża strażackiego. Wyjazd był dla dzieci wielką atrakcją. Bardzo jesteśmy wdzięczni za możliwość pobytu w siedzibie straży.

     • Na leśnych ścieżkach
      • Na leśnych ścieżkach

       W październiku uczniowie klasy II i IIIb wraz z wychowawcami wzięli udział w wyjeździe do Nadleśnictwa Mielec. Dzieci poznawały gatunki zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy, pospacerowały po leśnych ścieżkach, dowiadując się jakie gatunki drzew i krzewów rosną w mieleckich lasach. Na koniec upiekły smaczne kiełbaski. Dzieci świetnie się bawiły na leśnej polanie, pogoda dopisała, więc można było wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

     • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole
      • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

       Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
       Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego aktywnie włączyła się w obchody kolejnej rocznicy Święta Niepodległości.

       10 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Podczas uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej Ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy V pod kierunkiem pań Małgorzaty Tyniec i Lucyny Maziarz.

     • Recykling daje owoce 2021
      • Recykling daje owoce 2021

       W Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyła się kolejna już edycja ogólnopolskiej akcji ekologicznej pt. Recykling daje owoce. We wrześniu 2021 społeczność szkoły została poinformowana o planowanej zbiórce baterii, drobnego sprzętu elektronicznego i sprzętu AGD. Ogólnopolską akcję w skali kraju zapoczątkował i kontynuuje ekolog Dominik Dobrowolski przy współpracy z ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. (ERP) .Uczniowie wraz z rodzicami aktywnie i chętnie uczestniczyli w zbiórce elektrośmieci dla dobra naszej planety i dla własnego zdrowia. Dlaczego?

      • Edukacja finansowa z fundacją Mbanku

       W roku szkolnym 2021/22 uczniowie klas III ze SP w Tuszowie Narodowym, Maliniu i Czajkowej uczestniczą w dodatkowych zajęciach z edukacji finansowej w ramach projektu Mali finansiści ludźmi sukcesu w przyszłości. Grantobiorcą projektu sfinansowanego przez fundację Mbanku jest Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym. Liderem działań projektowych jest SP w Tuszowie Narodowym. Zajęcia realizowane w formie warsztatowo-zabawowej wyposażą uczniów w podstawowe pojęcia i umiejętności związane z oszczędzaniem, gospodarowaniem pieniędzmi, walutą, budżetem itp. W ramach projektu uczniowie wezmą udział w 2 konkursach; plastycznym i matematycznym o tematyce oszczędnego gospodarowania budżetem i rozsądnego wydawania pieniędzy.

      • Lekcja w bibliotece

       W październiku uczniowie klasy III byli na zajęciach w Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym. Podczas pobytu poznali serię książek dla dzieci o wydarzeniach historycznych, zwłaszcza dotyczących II wojny światowej. Wysłuchane fragmenty książki pt. Zaklęcie na w... zaciekawiły trzecioklasistów życiem rówieśników w czasie wojny i co niektórzy wypożyczyli tę tematykę na jesienne wieczory. Inni wybrali coś do poczytania z kręgu swoich zainteresowań.

   • Godziny dzwonków

    Poniedziałek 29.11.2021
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej