• 12. odsłona Narodowego Czytania w roku 2023 to odkrywanie piękna pozytywistycznej powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”

      Jak co roku akcja została objęta patronatem przez parę prezydencką. Państwo Agata i Andrzej Duda czytali fragmenty w sobotę 9 września. W naszej szkole wydarzenie odbyło się 13 września. Polonistki panie Barbara Ćwięka i Małgorzata Tyniec przygotowały uczniów klas starszych do spotkania z legendą o Janie i Cecylii, z emo
     • 4 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie o godzinie 9.00 odbyła się Msza Święta, w czasie której prosiliśmy Matkę Bożą Wspomożenia Wiernych o łaski na najbliższe 10 miesięcy pracy. O 10.00 społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej , by wspólnie świętować inaugurację roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak serdecznie przywitała wszystkich zebranych gości na czele z gospodarzem gminy panem An
     • Poniżej znajduje się plik z listą przedszkolaków podzielonych na grupy. Zainteresowanych zapraszamy do lektury:

      przedszkole_lista_podzial_na_grupy.docx
     • Narodowe Czytanie 2023
      • Narodowe Czytanie 2023

       12. odsłona Narodowego Czytania w roku 2023 to odkrywanie piękna pozytywistycznej powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”

       Jak co roku akcja została objęta patronatem przez parę prezydencką. Państwo Agata i Andrzej Duda czytali fragmenty w sobotę 9 września. W naszej szkole wydarzenie odbyło się 13 września. Polonistki panie Barbara Ćwięka i Małgorzata Tyniec przygotowały uczniów klas starszych do spotkania z legendą o Janie i Cecylii, z emocjami towarzyszącymi powstaniu styczniowemu. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak oraz uczniowie Emilia Kardyś, Szymon Maksoń i Mikołaj Szymański zaprezentowali urywki powieści, a Bartłomiej Kasprzak opatrzył je fragmentem filmu, ścieżką dźwiękową oraz prezentacją multimedialną o autorce.

     • Uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny
      • Uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny

       4 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie o godzinie 9.00 odbyła się Msza Święta, w czasie której prosiliśmy Matkę Bożą Wspomożenia Wiernych o łaski na najbliższe 10 miesięcy pracy. O 10.00 społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej , by wspólnie świętować inaugurację roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak serdecznie przywitała wszystkich zebranych gości na czele z gospodarzem gminy panem Andrzejem Głazem, rodziców, nauczycieli, pracowników, a szczególnie wychowanków i uczniów. Życzyła radości z każdego dnia spędzonego w murach tuszowskiej szkoły. Nie zabrakło także odniesień do wydarzeń sprzed lat, czyli wybuchu II wojny światowej. Wójt wyraził wdzięczność za kultywowanie tradycji i wychowanie młodego pokolenia w poczuciu wartości i tożsamości narodowej. Zwrócił się z najlepszymi życzeniami do pierwszoklasistów i ich rodziców. Nast

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

       Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, dziękując Matce Bożej Wspomożenia Wiernych za szczęśliwie przeżyte 10 miesięcy pracy. Licznie zgromadzeni wychowankowie przedszkola, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły podsumowali mijający rok szkolny. Były wspomnienia, wspólne zdjęcia, radość z sukcesów we wszystkich dziedzinach. Wszyscy obiecali, że w czasie wakacji odpoczną, będą dbać o bezpieczeństwo i pełni nowych sił wrócą po wakacjach.

     • Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic
      • Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic

       Dnia 21 czerwca uczniowie klas III wraz z rodzicami, panią wychowawczynią Lucyną Maziarz i panią katechetką Martą Ryniewicz udali się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic - miejsca urodzenia Ojca Świętego – Jana Pawła II.

       Po przyjeździe do Kalwarii dzieci w strojach komunijnych przeżywały Eucharystię, która została odprawiona w intencji nich samych, ich rodziców oraz całych rodzin. Dzieci dziękowały przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej za dar I Komunii Świętej. Następnie wszyscy udali się do Wadowic. Podróż kolejką, umożliwiła bliżej poznać miejsca związane z Karolem Wojtyłą.

     • Pasowanie na przedszkolaka
      • Pasowanie na przedszkolaka

       14 czerwca 2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka oraz akademia z okazji dnia Mamy i Taty. W obecności pani Dyrektor, pana Wójta, rodziców, dzieci z najmłodszej grupy wystąpiły z częścią artystyczną. Po złożeniu ślubowania dzieci zostały uroczyście pasowane przez panią Dyrektor Małgorzatę Wieczerzak. 23 dzieci zostało włączonych do grona przedszkolaków. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały Dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie wystąpiły 4- latki, prezentując program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Na zakończenie uroczystości przedszkolaki wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

     • Słowiki w nowej muszli koncertowej
      • Słowiki w nowej muszli koncertowej

       Gminny Konkurs piosenki przyrodniczej Słowik Wiosny 2023 był pierwszą imprezą zorganizowaną w nowej muszli koncertowej na Placu gen. W. Sikorskiego . Inauguracji wyjątkowej imprezy dokonał wójt gminy Andrzej Głaz, życząc uczestnikom, zebranym gościom i sobie, aby nowo oddane miejsce służyło rozwojowi talentów, kultury i życiu artystycznemu mieszkańców. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak powitała gości festiwalu: przedstawicieli Nadleśnictwa Mielec: Dariusza Pszenicznego, Leszka Magdę, Grzegorza Gazdę, nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia M. Karłowicza w Mielcu: Magdalenę Maziarz i Karolinę Janochę, wójta gminy oraz uczestników wraz z opiekunami. Jury po wysłuchaniu utworów w wykonaniu uczniów klas I-III, doceniło wysoki poziom artystyczny dzieci i trud opiekunów włożony w przygotowanie do konkursu. Ostatecznie przyznano 3 nagrody i 5 wyróżnień.

     • Szukali matematyki
      • Szukali matematyki

       Uczniowie klas I-III uczestniczyli w plenerowych warsztatach matematycznych zorganizowanych na terenie Nadleśnictwa Mielec. Zajęcia plenerowe odbyły się w ramach projektu Zielona matematyka, w którym uczestniczą uczniowie. Na leśnej ścieżce edukacyjnej do Bobra doskonalili praktyczne umiejętności matematyczne, zwłaszcza szacowania i mierzenia długości. Pan Leszek Magda z nadleśnictwa w trakcie warsztatów, pokazał dzieciom, jak w łatwy sposób można oszacować wysokość drzewa, czy długość leśnej trasy. Najwięcej wrażeń dostarczyły ćwiczenia samodzielnego operowania średnicomierzem i taśmą mierniczą przy mierzeniu obwodu i średnicy pnia. Oczywiście w trakcie warsztatów nie zabrakło zabaw ruchowych na leśnej polanie i tradycyjnego ogniska. Dziękujemy panu Leszkowi za super poprowadzone zajęcia.

     • Dzień Dziecka w naszym przedszkolu
      • Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

       Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu przebiegał pod hasłem „Na sportowo, bo to zdrowo”. Przedszkolaki wzięły udział w wielu konkurencjach sportowych, grach i zabawach. Zanim boisko szkolne zamieniło się w arenę zmagań sportowych, dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak wraz z wójtem gminy Andrzejem Głazem złożyli życzenia z okazji Dnia Dziecka, po czym zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy. Przygotowane atrakcje sprawiły radość i zapewniły dzieciom świetną zabawę, bo śmiech było słychać niemal we wszystkich zakamarkach przedszkola.

     • I Bieg Przedszkolaka
      • I Bieg Przedszkolaka

       W poniedziałek 22 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w I Tuszowskim Biegu Przedszkolaka zorganizowanym z okazji 142 rocznicy urodzenia gen. W. Sikorskiego. W biegu wzięło udział 82 małych zawodników. W zależności od grupy wiekowej dzieci miały do pokonania 100, 200, 300, 400m. Rywalizacja była zacięta, a duch walki sportowy. Najmłodsi zaprezentowali dobrą formę sportową i udowodnili, że bardzo lubią biegać. Wszyscy świetnie się bawili. Po zakończonych zawodach odbyła się uroczysta dekoracja, podczas której przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale z rąk wójta gminy Andrzeja Głaza i przewodniczącego rady Waldemara Maziarza. Celem imprezy była popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy aktywności fizycznej wśród dzieci oraz promocja zdrowego stylu życia.

     • 142 rocznica urodzenia naszego wielkiego rodaka gen. Władysława Sikorskiego
      • 142 rocznica urodzenia naszego wielkiego rodaka gen. Władysława Sikorskiego

       19 maja 2023 roku świętowaliśmy 142 rocznicę urodzenia naszego wielkiego rodaka gen. Władysława Sikorskiego. Uroczystość została zorganizowana pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie. Rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Następnie uczestnicy obchodów przeszli pod pomnik generała, gdzie odśpiewali hymn państwowy i złożyli kwiaty. Dalsza część odbyła się w tuszowskiej szkole noszącej imię generała Władysława Sikorskiego. Część artystyczna w wykonaniu uczniów stanowiła rozważania wokół hasła: „Jedna jest Polska”. Wójt gminy w swoim wystąpieniu podkreślił rolę niepodważalnych autorytetów w wychowaniu młodego pokolenia.

     • Finał programu "Rosnę z matematyką"
      • Finał programu "Rosnę z matematyką"

       Dzieci z oddziału zerowego oraz z oddziału pięciolatków od 01 lutego do 30 kwietnia uczestniczyły w dodatkowych zajęciach matematycznych w ramach programu grantowego Rosnę z matematyką. Środki na realizację zwycięskiego projektu przekazała Fundacja Mbanku. Przedszkolaki poprzez zabawę, własne doświadczenie, praktyczne działanie poznawały liczby, szukały matematyki w sali przedszkolnej, w domu, w ogródku, na boisku itp. Samodzielnie podejmowały próby mierzenia długości, objętości, ważenia, liczenia, rozpoznawania monet. W ramach działań projektowych chętne dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. Gdzie mieszka matematyka. 11 uczestników konkursu za artystyczne wykonanie ciekawych, trafnych spostrzeżeń otrzymało pamiątkowe dyplomy i nagrody, których zakup sfinansowała również fundacja Mbanku.

     • Posadzili "Las Papieski"
      • Posadzili "Las Papieski"

       Nadleśnictwo Mielec zainicjowało piękną akcję posadzenia Lasu Papieskiego, do której zaproszeni zostali uczniowie naszej szkoły. W pogodny kwietniowy dzień w Leśnictwie Malinie (oddz. 157d) pracownicy nadleśnictwa, na czele z nadleśniczym Hubertem Sobiczewskim, spotkali się z uczniami klasy VI, będącymi pod opieką Pani dyrektor Małgorzaty Wieczerzak i nauczyciela Grażyny Zalewskiej-Vizauer. Na 38 arowej powierzchni, wśród rosnących modrzewi, wszyscy zebrani posadzili 500 sadzonek buka, wzbogacając w ten sposób bioróżnorodność środowiska leśnego. Nadleśniczy, zwracając się do zebranych uczniów i pracowników poinformował, że posadzony las poświęcony zostanie wielkiemu Polakowi - Świętemu Janowi Pawłowi II.

     • Kręci nas recykling w Dniu Ziemi
      • Kręci nas recykling w Dniu Ziemi

       Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym z okazji Dnia Ziemi posprzątali swoją miejscowość, a w ogródku szkolnym posadzili słoneczne bratki. W dniach 12 IV-20 IV 2023 odbyło się wielkie sprzątanie w ramach uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji ekologicznej Kręci nas Recykling. Poszczególne klasy wyruszyły w różne części wsi w poszukiwaniu śmieci. Nie było problemu z napełnieniem worków, chociaż klasy zgodnie stwierdziły, że było nieco mniej śmieci niż w ubiegłym roku. Łącznie uczniowie zebrali dwanaście 120 - litrowych worków śmieci. Wśród wyrzuconych odpadów młodzi ekolodzy znaleźli stary obity garnek, dziurawy skórzany trzewik, 2 opony oraz stare koło od roweru. Najwięcej ludzie wyrzucają butelek PET i foliowych opakowań. Nie brakowało puszek po napojach i butelek szklanych. Niechlubnym hitem akcji było znalezienie świeżego nielegalnego wysypiska śmieci. Akcję udało się

     • Zielona matematyka
      • Zielona matematyka

       W dniu 29 marca 2023 r. w ramach realizowanego projektu „Zielona matematyka” finansowanego przez Fundację mBank, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami byli z wizytą w oddziale Banku Spółdzielczego w Tuszowie Narodowym. Dzięki uprzejmości pracowników banku uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda praca w tej instytucji. Dzieci dowiedziały się jakie operacje można wykonywać w okienkach bankowych, poznały zasadę działania bankomatu. Zobaczyły również jak liczy się duże ilości monet i banknotów. To była bardzo ciekawa lekcja, z której uczniowie wynieśli wiele cennych informacji.

   • Godziny dzwonków

    Sobota 23.09.2023
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej