• Aktualności

     • Pomóżmy obywatelom Ukrainy
      • Pomóżmy obywatelom Ukrainy

      • UWAGA! Od 28 lutego prowadzona jest zbiórka najpotrzebniejszych (nowych) rzeczy dla obywateli Ukrainy. Poniżej zamieszczamy listę artykułów, które będą przyjmowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym i Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem w godzinach 11:00-16:30.

       Jeżeli są jakieś osoby chętne do pomocy przy segregowaniu darów, prosimy o kontakt z GBP w Tuszowie Narodowym w godzinach pracy biblioteki (pn 11:00-19:00, wt-pt 9:00-17:00)- pod numerem telefonu17 583 99 67, osobiście lub za pośrednictwem stron na Facebooku.

       Najpotrzebniejsze rzeczy:

       *koce, poduszki, śpiwory, karimaty, ręczniki, koce termiczne, pościele, płaszcze przeciwdeszczowe,

       *środki higieniczne: chusteczki, pampersy (również dla dorosłych), podpaski, szampony, mydła w płynie, żele, pasty do zębów, szczoteczki, ręczniki papierowe, itp.

       *wykonane z silikonu lub plastiku dopuszczonego do kontaktu z żywnością przybory kuchenne wielokrotnego użytku: głębokie talerze, łyżki, widelce, noże, kubki, jednorazowe zestawy naczyń,

       *bandaże, zestawy opatrunkowe,

       *artykuły spożywcze długoterminowe (herbata, kawa, makarony, cukier, kasza, ryż, konserwy, batony energetyczne, mleka modyfikowane i długoterminowa żywność dla dzieci niewymagająca przechowywania w lodówce, woda w zgrzewkach, itp.),

       *latarki, baterie, powerbanki.

       W celu sprawnej segregacji i transportu darów potrzebne będą również kartony, pudełka.

       Na bieżąco będziemy informować o zapotrzebowaniu/braku zapotrzebowania na konkretne produkty.

       Zebrane dary zostaną przewiezione do parafii w Korczowej, a stamtąd trafią bezpośrednio na Ukrainę.

        

       Wszystkie powyższe rzeczy można przynosić do szkoły. Zostanąone przekazane do głównych organizatorów zbiórki.

     • Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie
      • Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

      • Na podstawie rekomendacji udzielonej przez Centralną Kapitułę Krajowego Certyfikatu Szkół Promujących Zdrowie działającej przy Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyznał naszej szkole prestiżowe wyróżnienie - Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Przed wybuchem pandemii Certyfikat był wręczany przedstawicielom szkół podczas uroczystej gali w Ministerstwie.

       Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że nasza placówka  pracuje zgodnie z  modelem szkoły promującej zdrowie oraz stanowi wyraz uznania za dotychczasowe osiągnięcia będące wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej  pracy w zakresie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Dziękujemy serdecznie pani dr Barbarze Wolny - wojewódzkiemu i rejonowemu  koordynatorowi za wsparcie i wszelką pomoc podczas realizacji formalnych wymogów na drodze do tytułu.

       Powyższe osiągnięcie zostało poprzedzone wieloletnim okresem pracy całej szkolnej społeczności. Po drodze zdobyliśmy certyfikat rejonowy, a następnie wojewódzki, co było warunkiem do podjęcia starań o certyfikat krajowy. Jest to wyróżnienie dla każdej osoby, która angażuje się w życie naszej szkoły, szczególnie w zakresie promocji szeroko rozumianego zdrowego trybu życia.

     • Program 5 dla natury
      • Program 5 dla natury

      • W trosce o nasze zdrowie, czystą Ziemię realizujemy program ekologiczny Velvet  5 dla natury. Dzięki akcji uczniowie już na etapie edukacji wczesnoszkolnej, poszerzają swoją wiedzę na temat ekologii, która w przyszłości zaowocuje dobrymi nawykami działającymi na korzyść naszego środowiska, zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”. W ramach programu uczniowie poznają  najważniejsze zasady dotyczące:  troski o drzewa, oszczędzania wody, segregowania odpadów, redukcji zużycia plastiku, redukcji źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz gazów cieplarnianych.

     • Wyróżnienie dla Kuby w konkursie Mój las
      • Wyróżnienie dla Kuby w konkursie Mój las

      • Uczniowie klas I-III wzięli udział w XXXV edycji ogólnopolskiego konkursu Mój las. Organizatorem etapu rejonowego był Zarząd Okręgu Podkarpackiego LOP. W tym roku, zgodnie z regulaminem uczniowie klas I-III interpretowali plastycznie leśną polanę. Uczniowie z artystycznym zapałem wykonali prace, które trafiły do etapu rejonowego. Komisja konkursowa w rejonie wyróżniła pracę Jakuba Babuli z klasy I (op. Renata Kotula). Gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów.

     • Adoracja dzieci przy żłóbku
      • Adoracja dzieci przy żłóbku

      • 30 stycznia uczniowie z kl. III i IV naszej szkoły adorowali małego Jezusa przy żłóbku. Adoracja miała miejsce w kościele Parafialnym pw. MBWW w Tuszowie Narodowym. Dzieci poprzez swoje słowa i piękny śpiew znanych kolęd i pastorałek uczciły Boże Dziecię. Wyraziły też troskę w modlitwie o ich rówieśników z krajów misyjnych.

       Pani Katechetka, która opiekowała się młodymi artystami, dziękuje wszystkim dzieciom  oraz ich Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu  tej adoracji.