• Aktualności

            • Akcja "Świetlik"

            • W ramach działań prewencyjnych „Świetlik” policjanci Zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Rzeszowie przeprowadzili prelekcję dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

                 Głównym celem akcji jest propagowanie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci oraz rowerzystów.

                   W spotkaniu z dziećmi i młodzieżą wzięli udział: Wójt Gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz, Komendant Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym – nadkomisarz Rafał Szczecina, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie – Janusz Stachowicz, aspirant sztabowy Grzegorz Polek, Aspirant Urszula Chmura - Oficer Prasowy Komendy Policji w Mielcu oraz sierżant sztabowy Ewelina Ziemba – profilaktyk społeczny Komendy Policji w Mielcu. 

              Przedsięwzięcie objął swoim patronatem Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Dzieci i młodzież dziękują za przekazane dla wszystkich uczestników spotkania elementy odblaskowe. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych dzieci i młodzieży – niechronionych uczestników ruchu drogowego.

            • Pasowanie klasy I

            • 11 X 2019 uczniowie klasy I ślubowali uroczyście podczas pasowania, które odbyło się w obecności zaproszonych gości -pana Waldemara Maziarza - przewodniczącego Rady Gminy Tuszów Narodowy, pana Piotra Hejnasa - przewodniczącego Rady Rodziców, rodziców, innych członków rodzin, dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas II i III oraz delegacji klas starszych. Pierwszaki po zaprezentowaniu swoich umiejętności recytatorskich, muzycznych, tanecznych zostali nagrodzeni gromkimi brawami, co dowiodło, że mogą być pasowani na uczniów.  Uroczystego aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły - pani Małgorzata Wieczerzak. Uroczystości pasowania towarzyszyła tradycja szkolna sadzenia pamiątkowego drzewa na placu szkolnym. W tym roku  pierwszaki posadziły tulipanowca zwyczajnego, zakopując butelkę z nazwiskami obecnych przy sadzeniu rośliny. Może kiedyś będzie ciekawa lekcja historii dla innych...Pamiątkowa kłódka przy drzewku to swoista metryczka tulipanowca.

            • Międzynarodowy różaniec

            • 18 października 2019 roku nasza szkoła włączyła się w Międzynarodową akcję modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu”. Wszyscy uczniowie zgromadzili się żeby modlić się na różańcu, w intencji aby wszyscy ludzie poznali i umiłowali Boga, o pokój i jedność na całym świecie.

            • Frajda w Ranczo Alpaki

            • 01 X 2019 klasy I były na wycieczce w Ranczo Alpaka. Dzieci uczestniczyły w niezwykłej lekcji przyrody, wędrując po zagrodzie zamieszkałej przez alpaki. Dzieci karmiąc je i dotykając, uwierzyły, że to niezwykle spokojne i łagodne ssaki roślinożerne. Doskonałym zajęciem relaksacyjnym po wędrówce wśród zwierząt  było samodzielne  wykonanie pamiątkowego alpaka z tkaniny. Plenerowe zabawy ruchowe przy muzyce wyzwoliły moc dziecięcej radości, a kiełbaski upieczone w ognisku dzięki pomocy mamy Maćka smakowały ,jak rzadko kiedy. Wyjazd pozostanie w pamięci pierwszaków, bo to ich pierwsza wycieczka szkolna.

          • Młodzi filmowcy w Gdyni
            • Młodzi filmowcy w Gdyni

            • Już po raz jedenasty w dniach od  26-29.09.2019 roku w Gdyni odbył się Festiwal Filmowy „Niepokorni Niezłomni Wyklęci”. Integralną częścią tego wydarzenia jest projekt „Młodzi dla Historii”, w ramach którego młodzi pasjonaci historii biorą udział w konkursach filmowych, teatralnych i muzycznych. W tegorocznej edycji konkursu MdH wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym. Anna Hyjek i Michał Duszkiewicz pod opieką nauczycieli Małgorzaty Tyniec, Jakuba Kotuli i Stanisława Pelica, nagrali film pt. „Na nieludzkiej ziemi”, będący rejestracją rozmowy z panią Heleną Nowak, która jako młoda dziewczyna wraz z rodziną została wywieziona na Syberię.  Film ten został zakwalifikowany do konkursu głównego i miał swoją premierę podczas Festiwalu Filmowego NNW w Gdyni. W nagrodę młodzi filmowcy wraz z opiekunem spędzili cztery dni nad morzem biorąc udział w licznych wydarzeniach kulturalnych przygotowanych dla uczestników Festiwalu, spotkaniach, warsztatach z reżyserami i scenografami wielu popularnych filmów. Mieli okazję być na premierze filmu „ Legiony”, po którym odbyło się spotkanie z reżyserem. Festiwal zakończyła uroczysta Gala z udziałem wiceminister Edukacji Narodowej, Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie Gdyni, Gdańska, Sopotu i relaks nad polskim morzem.   

              Udział młodzieży na Festiwalu „Niepokorni Niezłomni Wyklęci” w Gdyni, był możliwy przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaza.