• 30 kwietnia na placu szkolnym odbył się wiosenny piknik z przedsiębiorczością, ekologią i oczywiście zabawą w roli główniej. W plenerowym wydarzeniu udział wzięli uczniowie wszystkich klas i każdy znalazł coś dla siebie. Rozpoczęciem pikniku była prezentacja klas z wykonania zadania ekologicznego w związku niedawno obchodzonym Dniem Ziemi. Wśród atrakcji był kiermasz ciastek zorganizowany i prowadzony przez klasę I, turniej sportowy i ekol
        • Poniżej przedstawiamy listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola oraz klasy 1 w roku szkolnym 2024/2025

          Przedszkole

          Lista_zakwalifikowanych_do_przedszkola_2024-2025.docx
        • Dnia 20 marca 2024 r. w Zespole Szkół w Maliniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
            • Warsztaty matematyczne w naszej szkole

              Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna w Tuszowie Narodowym pozyskało kolejną pulę środków na realizację projektu matematycznego pt. Zrozumiem matematykę poradzę sobie w życiu. Projekt w konkursie dotacyjnym otrzymał dofinansowanie od fundacji mBanku na realizację dodatkowych warsztatów matematycznych w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym w klasach pierwszych. Pierwszaki na warsztatach będą nabywać praktyczne umiejętności matematyczne niezbędne w codziennym życiu, takie jak: mierzenie długości, temperatury, objętości, ważenie, obliczenia pieniężne, zegarowe i kalendarzowe. Zajęcia realizowane będą od października 2019 do maja 2020 roku. Warto dodać ,że szkoła realizuje już III edycję zajęć matematycznych finansowanych przez fundację mBanku.

            • Rozpoczynamy program "Moje miejsce na Ziemi"

              W szkole rozpoczęła się realizacja zadań programu pt. Uczniowie inicjatorami zdrowego trybu życia wśród mieszkańców wsi. Program nagrodziła fundacja Orlen w ogólnopolskim konkursie grantowym Moje miejsce na Ziemi. Uczniowie klasy Ia dzięki pomocy mamy Maćka i babci Piotra rozpoczęli trzymiesięczną akcję edukacyjną pt. Zdrowie w szklance soku. W miesiącach zimowych klasy I-III będą produkować i degustować 100% soki w swoich klasach, dzięki zakupom drobnego sprzętu AGD ze środków programu. Uczniowie poznają wartości smakowe oraz odżywcze i zdrowotne prawdziwych soków wyciskanych bezpośrednio przed spożyciem.

            • Fundacja Orlen nagrodziła tuszowską podstawówkę

              Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym otrzymała nagrodę w ogólnopolskim konkursie Moje miejsce na Ziemi organizowanym przez fundację Orlen. Szkoła została doceniona przez kapitułę konkursu za innowacyjne rozwiązania w kierunku rozwoju lokalnej społeczności, za propozycje działań prozdrowotnych integrujących uczniów z środowiskiem lokalnym. Dzięki otrzymanym środkom finansowym odbędą się liczne warsztaty prozdrowotne z fachowcami ,m.in. z lekarzem, rehabilitantem, dietetykiem. Zorganizowane zostaną konkursy i akcje w kierunku wzrostu świadomości prozdrowotnej mieszkańców i uczniów. Projekt potrwa do czerwca 2020 roku.

            • Święto Niepodległości w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym

              Wychowankowie, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym uroczyście uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości. 8 listopada społeczność szkoły zebrała się na akademii, by upamiętnić bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków. Słowem i pieśnią wspominano tych, dzięki którym nasza ojczyzna w roku 1918, po 123 latach niewoli, wróciła na mapę Europy. Przypomniano także obchody sprzed roku. To wtedy na szkolnym placu odsłonięto i poświęcono obelisk upamiętniający powstańców z Tuszowa Narodowego. Jesteśmy winni pamięć tym, którzy odeszli. W ten sposób kształtuje się nasza tożsamość i więź z małą ojczyzną. W trakcie akademii zgodnie ze szkolną tradycją ślubowanie na sztandar złożyli uczniowie, którzy w tym roku szkolnym dołączyli do pocztu sztandarowego. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wspólne odśpiewanie 4 zwrotek hymnu państwowego. Tym

            • Akcja "Świetlik"

              W ramach działań prewencyjnych „Świetlik” policjanci Zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Rzeszowie przeprowadzili prelekcję dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

            • Pasowanie klasy I

              11 X 2019 uczniowie klasy I ślubowali uroczyście podczas pasowania, które odbyło się w obecności zaproszonych gości -pana Waldemara Maziarza - przewodniczącego Rady Gminy Tuszów Narodowy, pana Piotra Hejnasa - przewodniczącego Rady Rodziców, rodziców, innych członków rodzin, dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas II i III oraz delegacji klas starszych. Pierwszaki po zaprezentowaniu swoich umiejętności recytatorskich, muzycznych, tanecznych zostali nagrodzeni gromkimi brawami, co dowiodło, że mogą być pasowani na uczniów. Uroczystego aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły - pani Małgorzata Wieczerzak. Uroczystości pasowania towarzyszyła tradycja szkolna sadzenia pamiątkowego drzewa na placu szkolnym. W tym roku pierwszaki posadziły tulipanowca zwyczajnego, zakopując butelkę z nazwiskami obecnych przy sadzeniu rośliny. Może kiedyś będzie ciekawa lekcja historii dla innych...Pamiątkowa k

            • Międzynarodowy różaniec

              18 października 2019 roku nasza szkoła włączyła się w Międzynarodową akcję modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu”. Wszyscy uczniowie zgromadzili się żeby modlić się na różańcu, w intencji aby wszyscy ludzie poznali i umiłowali Boga, o pokój i jedność na całym świecie.

            • Frajda w Ranczo Alpaki

              01 X 2019 klasy I były na wycieczce w Ranczo Alpaka. Dzieci uczestniczyły w niezwykłej lekcji przyrody, wędrując po zagrodzie zamieszkałej przez alpaki. Dzieci karmiąc je i dotykając, uwierzyły, że to niezwykle spokojne i łagodne ssaki roślinożerne. Doskonałym zajęciem relaksacyjnym po wędrówce wśród zwierząt było samodzielne wykonanie pamiątkowego alpaka z tkaniny. Plenerowe zabawy ruchowe przy muzyce wyzwoliły moc dziecięcej radości, a kiełbaski upieczone w ognisku dzięki pomocy mamy Maćka smakowały ,jak rzadko kiedy. Wyjazd pozostanie w pamięci pierwszaków, bo to ich pierwsza wycieczka szkolna.

          • Młodzi filmowcy w Gdyni
            • Młodzi filmowcy w Gdyni

              Już po raz jedenasty w dniach od 26-29.09.2019 roku w Gdyni odbył się Festiwal Filmowy „Niepokorni Niezłomni Wyklęci”. Integralną częścią tego wydarzenia jest projekt „Młodzi dla Historii”, w ramach którego młodzi pasjonaci historii biorą udział w konkursach filmowych, teatralnych i muzycznych. W tegorocznej edycji konkursu MdH wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym. Anna Hyjek i Michał Duszkiewicz pod opieką nauczycieli Małgorzaty Tyniec, Jakuba Kotuli i Stanisława Pelica, nagrali film pt. „Na nieludzkiej ziemi”, będący rejestracją rozmowy z panią Heleną Nowak, która jako młoda dziewczyna wraz z rodziną została wywieziona na Syberię. Film ten został zakwalifikowany do konkursu głównego i miał swoją premierę podczas Festiwalu Filmowego NNW w Gdyni. W nagrodę młodzi filmowcy wraz z opiekunem spędzili cztery dni nad morzem biorąc udział w licznych w

            • Taneczne powitanie jesieni

              Klasy Ia, Ib i III w plenerze powitały jesień. Dzieci uczestniczyły w plenerowych zabawach muzyczno -tanecznych, które prowadziła klasa III. Atrakcją ,jak na jesień przystało było wspólne grillowanie na placu szkolnym. Dzięki pomocy rodziców i babci, dzieci oprócz tradycyjnej kiełbaski degustowały zdrowe pieczone jabłka. Dziękujemy tacie Antka, mamom Zuzi i Maćka oraz babci Piotra za super zabawę :)

      • Godziny dzwonków

        Czwartek 09.05.2024
      • Librus Synergia
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Kalendarz

          brak danych
      • Biuletyn informacji publicznej