• Aktualności

            • Wyróżnienie dla Michała Tyńca w konkursie literackim

            • Jesienią 2020 r. w Centrum Bajki w Pacanowie odbył się ogólnopolski konkurs literacki ph. Mała Nagroda Literacka – Pacanów 2020. Zadaniem uczestników było zredagowanie i opracowanie własnej książki lub baśni. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał uczeń klasy IV naszej szkoły Michał Tyniec, którego historia o mieszkańcach Kociolandii znalazła uznanie u jury konkursowego. Młodemu pisarzowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            • Posadziliśmy drzewa św. Franciszka!

            • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym jesienią 2020 roku wziął udział w ogólnopolskim Programie Drzewo Franciszka realizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie. W ramach współpracy fundacja sfinansowała szkole zakup sadzonki  jodły  koreańskiej oraz sadzonek jodły zwyczajnej. Dzieci z oddziału O posadziły przy dużej pomocy pana dyrektora sadzonki jodły w ogrodzie szkolnym:). Dziękujemy serdecznie fundacji za wartościowe  drzewka, które będziemy pielęgnować, obserwować i poznawać.

            • Święto Niepodległości

            • 10 listopada w naszej szkole zgodnie z możliwościami uczciliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie podczas pracy zdalnej o 11.11 odśpiewali hymn. Przedszkolaki natomiast wykonały prace plastyczne po wysłuchaniu opowieści o wolności. Pomnik naszego historycznego patrona Świętego Jana Pawła II został udekorowany dzięki pomocy państwa Duszkiewiczów z Chorzelowa.

            • Pasowanie na ucznia

            • Data 13 października 2020r stała się niezwykle ważna dla 23 uczniów naszej szkoły. Otóż w tym dniu, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemiologiczną, odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy I. Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak dokonała uroczystego pasowania i przyjęcia dziesięciu dziewczynek i trzynastu chłopców w poczet uczniów szkoły. Dzieci pod kierunkiem wychowawcy Lucyny Maziarz i Cynthii Krzysztoforskiej przygotowały piękną część artystyczną, śpiewały, recytowały i odgadywały zagadki przygotowane przez starsze koleżanki z klasy VIII. Na koniec uroczystości uczniowie wraz z rodzicami wsadzili przed sala gimnastyczną jodłę kanadyjską jako pamiątkę tej ważnej dla nich chwili, o czym będzie przypominać kłódeczka z wygrawerowaną datą.

            • Warsztaty w plenerze

            • W ostatnim dniu kalendarzowego lata 2020 roku uczniowie klasy II a i III a uczestniczyli w warsztatach plenerowych  na terenie Nadleśnictwa  Mielec. Organizacja wyjazdu i pobyt zostały zorganizowane  w reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów cały pobyt zorganizowano w przestrzeni otwartej. Plener z edukacji przyrodniczej odbył się na ścieżce Do bobra, gdzie pani Teresa Krupa-Wróbel z nadleśnictwa pokazywała poszczególne gatunki typowych drzew i krzewów leśnych. Dzieci dostrzegały charakterystyczne cechy poszczególnych roślin, zauważały różnice. To była bardzo wartościowa lekcja przyrody! Ruchowe zabawy plenerowe wyzwoliły w dzieciach aktywność ,kreatywność i pomysłowość. Uczniowie udowodnili, że do udanej  zabawy nie potrzebują  drogich zabawek, a jedynie grupy rówieśników i dziecięcej swobody.! Dopełnieniem wyjazdu plenerowego było ognisko na zakończenie leśnej wędrówki. Tradycyjna kiełbaska z ogniska i zdrowe pieczone jabłka to menu  na zakończenie lata i powitanie jesieni. Dziękujemy zaprzyjaźnionemu nadleśnictwu oraz rodzicom obu klas za pomoc w czasie wyjazdu.

            • Narodowe czytanie 2020

            • 8 września 2020r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszowie Narodowym obyło się czytanie fragmentów „Balladyny” J. Słowackiego w ramach Narodowego Czytania dzieł literatury polskiej, które ma miejsce co roku od 2012 r, kiedy to para prezydencka zainicjowała akcję wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

              Akcja Narodowe Czytanie miała wyjątkowy charakter w związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Para Prezydencka zaprosiła wówczas do lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, a ponadto przez cały rok, Antologii Niepodległości – specjalnie przygotowanego na tę okazję zbioru powstałych na przestrzeni wieków utworów, zaliczanych do kanonu polskiej literatury patriotycznej. W ubiegłym roku czytaliśmy polskie nowele.

              ,,Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy” –napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji. 

              Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania styczniowego i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna.

              Do czytania w tuszowskiej szkole zaprosiła Renata Paterak sekretarz gminy Tuszów Narodowy, cytując słowa prezydenta RP: ,,Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości”.

              Małgorzata Wieczerzak –dyrektor szkoły przypomniała biografię Juliusza Słowackiego, a młodzież z klasy VIII pięknie zaprezentowała fragmenty dzieła, które jest obowiązkową lekturą w szkole podstawowej.

              Spotkanie zostało zorganizowane na dziedzińcu szkolnym.

            • Pożegnanie absolwentów

            • 24 czerwca 2020 roku pożegnaliśmy absolwentów, którzy w reżimie sanitarnym odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Z kolei 31 lipca spotkaliśmy się ponownie, by przekazać wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jesteśmy dumni z naszych tegorocznych absolwentów, ponieważ zdalne nauczanie nie spowodowało spadku aktywności młodzieży. Wyniki egzaminu są wysokie i świadczą o efektywnej pracy uczniów i nauczycieli. Wiemy już, że wszyscy dostali się do wybranych szkół. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

            • Zmiany, zmiany

            • W nowym roku szkolnym w naszej szkole nastąpiły zmiany. Są one związane nie tylko z sytuacją pandemiczną, do której dostosowano surowe zasady sanitarne.

              Zmienił się także skład grona pedagogicznego. Po wielu latach pracy na emeryturę odeszły dwie nauczycielki. Pożegnaliśmy Panie Elżbietę Paśko i Zofię Kardyś.

              Jesteśmy Paniom wdzięczni za tyle serca włożonego w edukację, wychowanie i kształtowanie postaw kilku pokoleń młodzieży i dedykujemy słowa św. Jana Pawła II:

              „Człowiek urzeczywistnia siebie samego poprzez swoją inteligencję i swoją wolność, i dokonując tego, traktuje je jako przedmiot i narzędzie rzeczy tego świata i sobie je przywłaszcza.”

              Z wyrazami szczerej wdzięczności i szacunku

              Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym

            • Świetlica

            • W dziale, 'Uczniowie i rodzice' utworzyliśmy dział dotyczący świetlicy. Zainteresowane osoby zapraszamy do lektury.

            • Rozpoczęcie roku szkolnego

            • Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2020r.

              Godz. 9:00 – Msza święta w Kościele Parafialnym w Tuszowie Narodowym

              Po mszy spotkanie na dziedzińcu szkolnym zachowaniem dystansu społecznego i w maseczkach.

              Następnie uczniowie przechodzą do klas na spotkania z wychowawcami. Z uwagi na obowiązujące zasady prosimy, aby rodzice nie wchodzili do szkoły wraz z dziećmi. Wyjątek stanowią rodzice uczniów klasy I.

              O dystrybucji podręczników i innych sprawach związanych z funkcjonowaniem szkoły uczniowie dowiedzą się na rozpoczęciu roku szkolnego.

              Aktualizacja informacji – strona szkoły:  https://www.zsptuszownarodowy.pl/.

              Komunikacja z rodzicami odbywa się przede wszystkim za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Rodzice nowych uczniów otrzymają kody po ich wygenerowaniu.

              Dojazd 1 września 2020:

              Godz. 8.30 Grochowe Chruściele – Grochowe Trześń – Grochowe Antońka  - Grochowe Dęby – Grochowe Szkoła. Pozostali przyjeżdżają we własnym zakresie.

            • Bezpieczny powrót do szkoły

            • Zamieszczamy informacje dotyczące bezpiecznego powrotu do szkoły. W pliku Procedury_COVID, na samym końcu, znajduje się oświadczenie dotyczące uczniów, które musi być podpisane przez rodziców / opiekunów prawnych. Życzymy dużo zdrowia. Do zobaczena :)

              Procedury_COVID.docx

            • Organizacja nadchodzącego roku szkolnego

            • Informacja dla Rodziców uczniów szkoły podstawowej dotycząca zasad organizacji nowego roku szkolnego zostanie opublikowana 27 sierpnia.

               

              Informacje dla Rodziców wychowanków przedszkola znajdują się w zakładce Przedszkole --> Informacje.

            • Wydawanie zaświadczeń z wynikami egzaminu ósmoklasisty

            • W piątek 31 lipca 2020 roku zapraszamy naszych Absolwentów, uczniów klas 8 na rozdanie zaświadczeń z wynikami egzaminu ósmoklasisty.

               

              Wydawanie zaświadczeń odbędzie się na dziedzińcu szkolnym według następującego harmonogramu:

              • gdzina 9.00 uczniowie z nr  1-10
              • gdzina 9.15 uczniowie z nr 11-19

              Wydawanie zaświadczeń odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

              Jednocześnie przypominamy również, że do 4 sierpnia 2020r., do godziny 15.00 należy zalogować się ponownie do systemu i zweryfikować poprawność danych wprowadzonych przez Twoją macierzystą szkołę podstawową.

              12 sierpnia 2020r. szkoły ponadpodstawowe opublikują listy osób zakwalifikowanych.

              W dniach od 13 do 18 sierpnia 2020r.do godziny 15.00  należy potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej i dostarczyć oryginały dokumentów (świadectwo i zaświadczenie z wynikami egzaminu, zdjęcie do legitymacji i kartę zdrowia)

              19 sierpnia 2020r., o godz. 14.00 szkoły ponadpodstawowe opublikują listy przyjętych do tych szkól oraz dane dotyczące wolnych miejsc.