21 grudnia społeczność szkoły spotkała się na tradycyjnym „Opłatku”. Gośćmi honorowymi byli nasi emerytowani Nauczyciele. Uczniowie pod opieką pań Marty Ryniewicz i Barbary Ćwięki przygotowali Misterium bożonarodzeniowe, którym wprowadzili zebranych w atmosferę Świąt. Były wzajemne życzenia, wspólne kolędowanie i spotkanie opłatkowe. W piątek odbyły się klasowe wigilie. Ten piękny, magiczny czas pozwolił nam się zatrzymać na chwilę i skupić na drugim człowieku.
Finał konkursu rękodzielniczego Bożonarodzeniowe cudeńka natury
19 grudnia 2023 w Nadleśnictwie Mielec odbyło się uroczyste podsumowanie rękodzielniczego konkursu pt. Bożonarodzeniowe cudeńka natury. W uroczystości udział wzięli nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami. Zadanie konkursowe skierowane było do uczniów klas I-III szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy oraz szkół zaprzyjaźnionych z nadleśnictwem. Uroczystość uświetnili swoją obecnością wójt Gminy Tuszów Narodowy- Andrzej Głaz, który objął mecenatem kulturowym konkurs, dyrektor ZSP w Tuszowie Narodowym - Małgorzata Wieczerzak - organizator konkursu, nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec - Hubert Sobiczewski, obejmując patronatem honorowym przedsięwzięcie. W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich artyści ze SP w Tuszowie Narodowym, śpiewając i grając utwory muzyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Nagrody główne w konkursie - żywe choinki ufundowane przez Nadleśnictwo Mielec trafiły do zdobywców I miejsca-Julii Zygmunt ZS w Jaślanach i Michała Wąsika ZSP w Tuszowie Narodowym. Nagrody dla zdobywców II i III miejsca oraz osób wyróżnionych ufundowała Gmina Tuszów Narodowy. Koordynatorem konkursu ze strony organizatora była Grażyna Zalewska-Vizauer. Opiekun konkursu ze strony nadleśnictwa Magdalena Różycka zadbała także o słodki poczęstunek dla uczestników spotkania, częstując wszystkich osobiście upieczonymi pierniczkami. Wystawie prac konkursowych towarzyszyła ekspozycja rękodzieł lokalnych artystów. Monika Buława tworzy piękne anioły z naturalnych materiałów, jakie daje przyroda. Władysława Maryniak wykonuje niezwykłe kwiaty i ozdoby z bibuły i krepiny. Teresa Pogoda -właścicielka Galerii Słodkiego Szczęścia w Mielcu wypieka cudowne pierniczki i nie tylko wyłącznie z naturalnych składników.
Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie
Nagrodzeni__i__wyroznieni___w__konkursie__rekodzielniczym.pdf
27
Sukces uczennicy - Aleksandry Kasprzak
15 grudnia Aleksandra Kasprzak (klasa 8) i Julia Świątek (klasa 6) uczennice Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim pod hasłem: „Śladami Wielkich Polaków – Wisława Szymborska”, którego finał odbył się w Jarosławiu. Aleksandra Kasprzak zdobyła I nagrodę w zakresie wiedzy o poetce i jej twórczości. Zwyciężczyni otrzymała statuetkę i liczne nagrody. Należy podkreślić, że do konkursów w trzech kategoriach: plastycznej, wiedzy o Wisławie Szymborskiej i recytacji utworów poetki do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się ok.243 uczniów szkół podstawowych kl. VI – VIII i ponadpodstawowych z całego Podkarpacia. Nasza szkoła przystąpiła do finału w dwóch kategoriach tj. plastycznej i wiedzy o wielkiej poetce. Zwyciężczyni otrzymała statuetkę i liczne nagrody. Wśród 140 prac plastycznych, które nadesłano na konkurs, doceniono rysunki Zuzanny Tarapaty i Julii Świątek (uczennice klasy VI). Do konkursu wiedzy o Wisławie Szymborskiej Aleksandrę i Julię przygotowywały panie Małgorzata Wieczerzak i Barbara Ćwięka.
Mikołajkowe mistrzostwa gminy w tenisie stołowym
Jesienne wieczory z ciekawą książką
Uczniowie klasy II byli w Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym na spotkaniu z ciekawymi nowościami książkowymi. Pani dyrektor biblioteki i pani bibliotekarka promowały czytanie książek w wolnym czasie. Duża grupa dzieci wyszła naprzeciw wyzwaniom czytelniczym, zgodnie mówiąc, że czytają książki w wolnym czasie, zwłaszcza teraz w długie wieczory. To wartościowe i budujące działanie w obecnych czasach. Uczniowie zaciekawieni wysłuchanymi fragmentami nowych książek chętnie wypożyczą je do czytania, jak tylko skończą lekturkę. Taką optymistyczną obietnicą spotkanie w bibliotece dobiegło końca.
Zabawy naszych babć i dziadków
Listopadowe krótkie dni i długie wieczory zachęcają do spotkań i pogawędek. Właśnie takie miłe i refleksyjne spotkanie odbyło się w klasie II z dziadziusiem Oliwki Taraski. Gość wspominał zabawy z dzieciństwa i ciekawostki z dawnego życia szkolnego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jak chłopcy i dziewczynki bawiły się dawniej na przerwach i w czasie wolnym po lekcjach. Z niedowierzaniem słuchały o długich, samodzielnych powrotach ze szkoły, połączonych z zabawami w czasie drogi. Udało się nawet zabawić dzieciom w jedną ze wspominanych zabaw- tzw. węża. Ciekawe było to, jak dziadziuś mówił, że pomimo braku gotowych zabawek i sprzętów dzieci były szczęśliwe i bardzo pomysłowe. Radość ze spotkania dopełniły cukierki ,którymi gość poczęstował zaciekawionych słuchaczy. Dziękujemy za wszystko :). Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez szkołę projektu grantowego fundacji Orlen - Moje miejsce na Ziemi 2023.
Sukcesy w energii z lasu
Uczniowie szkoły wyjątkowo aktywnie i twórczo wzięli udział w 5.edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. Energia z lasu. Poprzez działalność plastyczną artyści musieli ukazać las jako źródło zrównoważonej energii. Trudny temat, ale udało się doskonale. Etap pierwszy konkursu zorganizowała opiekunka szkolnego koła LOP-u Grażyna Zalewska- Vizauer. Uroczysty finał konkursu odbył się 27 listopada w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Kolbuszowa. W finale uczestniczyły 2 nasze uczennice Lena Pieróg z klasy II, która zdobyła II miejsce oraz Martyna Hyjek z klasy I-zdobywczyni III miejsca .Gratulujemy wojewódzkiego sukcesu obu artystkom!
Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej szkoły w akcji ,,Szkoły pełne Talentów 2”
W okresie od września do listopada 2023 r. nasza szkoła brała udział w akcji ,,Szkoły pełne Talentów 2”. Za przekazane przez naszych uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły kupony otrzymaliśmy zestaw gier edukacyjnych i zestaw 30 chust do tańca.
W imieniu uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zechciały przekazać Talenciaki naszej szkole.
Zaproszenie do konkursu Bożonarodzeniowe cudeńka natury
Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec Hubert Sobiczewski, Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym Małgorzata Wieczerzak zapraszają uczniów klas I-III do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Rękodzielniczym Bożonarodzeniowe cudeńka natury. Szczegóły w regulaminie.
Wielki sukces unihokeistek !!!
16 i 17 listopada w hali sportowej w Padwi Narodowej odbyły się finały powiatowe ID dziewcząt i chłopców w unihokeju. Drużyna dziewcząt po bardzo zaciętych pojedynkach wywalczyła I miejsce uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze i z rąk pana sędziego otrzymały puchar i dyplom. Drużyna chłopców zajęła VII miejsce.
Gratulacje i powodzenia w dalszych rozgrywkach.
Moje miejsce na Ziemi 2023
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym realizują w bieżącym roku szkolnym program grantowy Fundacji Orlen Moje miejsce na Ziemi. W konkursowym projekcie, którego grantobiorcą jest Stowarzyszenie Oświatowo-Wychowawcze Ojcowizna z Tuszowa Narodowego zdobyto środki finansowe w kwocie 15 tysięcy zł. Zostaną przeznaczone na wzbogacenie oferty wychowawczej w kierunku aktywnego i bezpiecznego spędzania przerw i czasu wolnego uczniów. W ramach programu odbędą się konkursy i warsztaty propagujące aktywne i zdrowe przerwy międzylekcyjne. Uczniowie, dzięki zakupionym plenerowym grom planszowym i szachom będą w wartościowy sposób wypoczywać, wspólnie spędzać czas wolny i poznawać reguły zabaw grupowych.
Lekcja muzyki
We wtorek 14 listopada 2023 r. uczniowie klas I – III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym wraz z nauczycielami, uczestniczyli w lekcji umuzykalniającej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. Dzieci miały możliwość zobaczenia i wysłuchania brzmienia wielu instrumentów muzycznych. Ze szczególną uwagą wysłuchały utworów w wykonaniu orkiestry dętej. To była wspaniała uczta dla ucha. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z lekcji.
6
Niepodległa
Nasza społeczność szkolna aktywnie przeżywała Święto Niepodległości. 10 listopada głównym punktem programu było włączenie się do akcji Niepodległa do hymnu. Następnie poszczególne klasy wykonywały przygotowane pieśni patriotyczne, rywalizując w wewnątrzszkolnym konkursie wg regulaminu opracowanego prze organizatorki Barbarę Ćwiękę i Lucynę Maziarz.
Za przygotowanie, wykonanie, postawę i zaangażowanie komisja konkursowa nagrodziła klasy III i VII.
Na zakończenie każda klasa wykonała okolicznościowy plakat inspirowany własnymi przemyśleniami na temat Niepodległości.
Z kolei 11 listopada reprezentacja szkoły uczestniczyła w gminnych obchodach Narodowego Dnia Niepodległości. Było pięknie, uroczyście i patriotycznie.
19
Wycieczka do Pacanowa
We wtorek 7 listopada 2023 r. uczniowie klasy I Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym wraz z nauczycielami Lucyną Maziarz i Katarzyną Szeligą, uczestniczyli w wycieczce do Pacanowa. To niezwykle urokliwe miejsce zaprosiło dzieci w ciekawą podróż po Świecie Bajek. Uczniowie mogli wyruszyć zaczarowanym pociągiem do krainy bajek. Mieli też możliwość obejrzenia filmu animowanego „Przygody Koziołka Matołka”. Na koniec uczestniczyli w warsztatach kuchni molekularnej, gdzie samodzielnie mogli zrobić kawior, pierogi z waty cukrowej, czy jajka sadzone z bitej śmietany. Wycieczka była ciekawa i dostarczyła dzieciom mnóstwa wrażeń.
9
Nasze sukcesy w Literaturze i Dzieci 2023
06 listopada w ŚDK w Mielcu odbyły się Powiatowe Eliminacje Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci. Hasłem tegorocznej edycji są Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki. Wśród 54 uczestników znalazło sie 7 uczniów naszej szkoły: Marlena Bieniek, Nikola Rączka, Oliwia Taraska, Marcelina Skórska, Blanka Czerkies, Julia Świątek i Antoni Maziarz. Nasi artyści wystąpili wspaniale zarówno w w kategorii recytacji jak i piosenki. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Marcelina Skórska (klasa III, recytacja) wyróżnienie zdobyły uczennice klasy II: Marlena Bieniek i Nikola Rączka. Gratulujemy wszystkim artystycznego występu.
2
Lekkoatletyczne sukcesy
18 października na obiektach MOSiR w Mielcu odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych.
Najmłodsze dziewczęta w składzie: Marlena Bieniek, Marcelina Skórska, Aleksandra Zboch, Natalia Kielek, Dorota Guła i Natalia Kuś wywalczyły II miejsce a zarazem awans do finału rejonowego. Chłopcy w tej kategorii wiekowej zajęli IV miejsce. Dziewczęta w kategorii klas V - VI zdobyły III miejsce.
Aleksandra Kasprzak uczennica klasy ósmej w klasyfikacji indywidualnej uplasowała się na II miejscu zdobywając srebrny medal i awans do finału rejonowego.
Dziewczętom życzymy udanego startu w finale
Finał powiatowy Igrzysk Dzieci w lekkoatletyce
19 września 2023 na stadionie Stali Mielec odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci w indywidualnych mistrzostwach w lekkoatletyce. Były to zawody inaugurujące sportowe rozgrywki w roku szkolnym 2023/24. Dobry występ naszych uczniów przypieczętował Julian Rzeźnik zdobywając w biegu na 60 metrów brązowy medal.
Archiwum Aktualności