• Aktualności

            • Muzyczny akcent tuszowski

            • W Mielcu, przy Górze Cyranowskiej, u wejścia do Parku Leśnego powstaje Pomnik Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych. W sobotę 28 sierpnia odbył się tam Bieg Tropem Wilczym oraz koncert patriotyczny Norberta „Smoły” Smolińskiego. Solista zespołu Contra Mundum przygotował muzyczny program „Podróż przez historię Polski 1939-1989”. W koncercie wybrzmiał również akcent tuszowski, ponieważ u boku artysty wystąpiło dwoje uczniów naszej szkoły: Julia Świątek z klasy IV i Antoni Maziarz z klasy III. Wspólnie z artystą wykonali oni utwór „Już dopala się ogień biwaku”. Uczniów przygotowała nauczycielka muzyki Lucyna Maziarz. Artystom gratulujemy. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Stowarzyszenia „Prawda i pamięć”, które jest pomysłodawcą i organizatorem budowy pomnika upamiętniającego polskie antykomunistyczne podziemie. Odsłonięcie całości pomnika nastąpi  1 marca 2022r.

              https://prawdaipamiec.pl

            • Spotkania z rodzicami przedszkolaków

            • Grupa 1 (3 latki) - 15.09 (środa) godz. 16:00

              Grupa 2 (4 latki) - 13.09 (poniedziałek) godz. 16:00

              Grupa 3 (5 latki) - 16.09 (czwartek) godz. 16:00

              Grupa 4 (6 latki) - 15.09 (środa) godz. 16:00

            • Narodowe czytanie

            • Najstarsi uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie” organizowanej już dziesiąty raz pod patronatem prezydenta RP. Wydarzenie miało miejsce na szkolnym dziedzińcu 9 września. Spotkanie wzbogaciły swoją obecnością i prezentacją fragmentów książki panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym  na czele z dyrektorką - Patrycją Krempą.

              Dyrektorka szkoły Małgorzata Wieczerzak wprowadziła do tej lekcji literatury, nawiązując do tradycji czytelniczych oraz przedstawiając rys biograficzny Gabrieli Zapolskiej.

              Uczennice klasy VIII brawurowo zaprezentowały wybrane fragmenty, dodając elementy inscenizacji. Przygotowywały się pod okiem polonistki pani Barbary Ćwięki – Występek. Nasze spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

              „Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.”

            • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

            • 1 września społeczność  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2021/2022 w reżimie sanitarnym. Na początku odbyła się tradycyjnie Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Następnie klasy młodsze spotkały się z wychowawcami, a uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami wspominali wrzesień 1939 roku, oddając hołd walczącym za naszą wolność. Nie zabrakło także radosnych akcentów i nadziei na szczęśliwy rok i naukę stacjonarną. Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, zachęcając do wytężonej pracy, nie zniechęcania się porażkami i budowania swoich osobowości na miarę możliwości.